Февруарче покажи се, момче ли си или момиче - тема 4

  • 30 643
  • 720
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
NT - (нухална транслусенция)1,64
NT MoM - (нухална транслусенция)0,96

Тези двете са ти с перфектни стойности  Heart Eyes Hug едното е за нослето а другото за вратлето  Heart Eyes Hug
Резултатите ти са страхотни нямаш място за притеснение според мен Heart Eyes Hug Hug



# 16
  • София
  • Мнения: 59
Честита да ни новата тема, мерси Ели  newsm76 !
Пеперудите с първата бременност ги усетих около 16 г.с, сега на няколко пъти ми се случи да усетя нещо леко да примърдва, но е далеч по-слабо. Чувството е невероятно, някак странно, но пък много хубаво  preggo .
За Полижинакса не знам, но на мен с предната бременност ми бяха изписали по едно време Макмирор, бързо елиминара бацилите, щом док ти го е изписал би трябвало да няма проблем.
А за колита и гастрита , какво да ви кажа, откакто съм бременна това не е моя корем, само се чудя какво да ям, да не ми раздразни стомаха, в началото беше най-зле - от всичко имах като киселини и ми ставаше зле, ходех до вц по няколко пъти, това беше явно за компенсация на повръщането.

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Гери това прочетох - Нормално е по време на бременност, след активни физически занимания и при психични натоварвания броят на левкоцитите леко да се повиши. Или ако имаш анемия  /ако това при теб не е възможно виж доки какво ще каже/
И за белтък е нормално да е под стойностите според мен яж и пии повече мляко,яйца,риба  Heart Eyes Hug
Ето какво прочетох и за уреята - Концентрацията на урея се понижава под границите на нормата при-   по време на нормално протичаща бременност.

# 18
  • София
  • Мнения: 64
mierin благодаряяяяя  Hug
Малко от малко ми олекна. Че и тия някакви хиляди числя се ошашках Grinning

# 19
  • Мнения: 69
Хайде и аз в новата темичка  Party
Ели браво на теб,страхотна е!  bouquet Hug
При мен вчера ми пуснаха пълна кръвна картина и урина и всичко е 6+ ,чакам си резултата от влагалищната.И да си помрънкам,ама едно некадърничко ме дупчи 4 пъти за кръв,че като ми стана зле....

# 20
  • Мнения: 326
Благодаря mierin за бързото пояснение   bouquet , успокоих се  Simple Smile
Гери това прочетох - Нормално е по време на бременност, след активни физически занимания и при психични натоварвания броят на левкоцитите леко да се повиши. Или ако имаш анемия  /ако това при теб не е възможно виж доки какво ще каже/
И за белтък е нормално да е под стойностите според мен яж и пии повече мляко,яйца,риба  Heart Eyes Hug
Ето какво прочетох и за уреята - Концентрацията на урея се понижава под границите на нормата при-   по време на нормално протичаща бременност.

# 21
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
Ами ето какво пише:
Резултат за бремнната жена:
Комбиниран риск за болест на Даун е: 1 от 8300
Риск за болест на Едуардс е: 1 от 100000
Риск за болест на Парау е 1 от 100000
Риск за болест на Търнер е 1 от 100000
Риск за Триплоидия е 1 от 100000

Допълнителна информация за консултиращия лекар:
Биохимичен риск за болест на Даун е 1 от 1800
Възрастовия риск за болест на Даун е 1 от 990
Възрастовия риск за болест на Едуардс е 1 от 8900
Възрастовия риск за болест на Патау е 1 от 27000
Възрастовия риск за болест за Триплоидия е 1 от 100000

Биохимични и УС показатели:
PAPP-A(плацентарен протеин) MoM - 1,24
Free - bCG (бета-хориохгонадотропин)MoM- 1,43
NT - (нухална транслусенция)1,64
NT MoM - (нухална транслусенция)0,96

Нищо не разбирам  ooooh!
Както и Mierin ти е писала резултатите са ти перфектни.Колкото са пк високи съотношенията толкова по малък е шанса за дадента малформация,т.е. 1:1800има по малък риск,докато ако е 1:300 вече риска е много по голям.
Така че поздравления за добрите резултати.  bouquet Hug

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Благодаря, за новата тема!   bouquet

loathe , а доктора пусна ли ти микробиология, за да се разбере от какво е това течение?

Мисля, че споделих някъде, че не съм усещала такова пърхане с двамата младежи, направо си ме побутваха, но в коя седмица беше ..., май след 18-та.

Аз утре ще ходя да запиша час за второ мнение ФМ. Урина трябва да пусна, при личния да ходя и не на последно място на зъболекар. С това гадене нямам идея, как ще се въздържа в зъболекарския кабинет.

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
и не на последно място на зъболекар. С това гадене нямам идея, как ще се въздържа в зъболекарския кабинет.

Успех ти пожелавам  Hug Heart Eyes Дано малко да се задържи, че ще е много неприятно  Praynig Peace
На мен като ми се гадеше и направо изпитвах ужас сутрин и вечер когато си миех зъбите  ooooh! ooooh! само като тръгна с четката към устата и ставаше страшно  ooooh! Много неприятно с това гадене и повръщане  Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 64
Деси благодаря и на теб за отговора   bouquet
Олекна ми наистина, че така като ги гледам до събота незнам как щях да издържа  Laughing
Остава сега да се наслаждавам и да спра с притесненията  Heart Eyes

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Остава сега да се наслаждавам и да спра с притесненията  Heart Eyes

Точно така  Heart Eyes Hug Hug

# 26
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
и не на последно място на зъболекар. С това гадене нямам идея, как ще се въздържа в зъболекарския кабинет.
.... На мен като ми се гадеше и направо изпитвах ужас сутрин и вечер когато си миех зъбите  ooooh! ooooh! само като тръгна с четката към устата и ставаше страшно  ooooh! Много неприятно с това гадене и повръщане  Mr. Green

Това ми е най-ужасната част и до сега... миенето на зъбите(като децата съм)  hahaha Дори когато не ми се гади толкова , като си отворя устата за 1-2 мин и съм на границата да  Sick

Олекна ми наистина, че така като ги гледам до събота незнам как щях да издържа  Laughing
Остава сега да се наслаждавам и да спра с притесненията  Heart Eyes
Абсолютно  Peace Успокой топката и се радвай на коремчето си  Hug

# 27
  • Мнения: 151
Записвам се и аз в новата тема. Heart Eyes
 Ели благодаря   bouquet

# 28
  • Мнения: 26
Лелее,че сме много!Браво на Ели Hug страхотно си се справила!!! след седмица и нещо се надявам да знаем и ние пола вече Heart Eyes мислим да го направим по-забавно обаче  Crazy Ще кажем на Аг,когато го види да не ни казва на момента а да го напише на листче. След това ще идем до някоя сладкарница и ще им кажем да направят торта с розов или син блат според каквото е бебето и ще се съберем с роднини за да разрежем тортата и видим заедно какво ще е бебчето нии   bouquet

# 29
  • Варна
  • Мнения: 7 146
И аз викам колко малко са писали днес, пък то имало нова тема...  ooooh!
Броя дните аз - два дена до срещата...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт