Нашите орхидеи тема 16 - радости и грижи, размисли и страсти

  • 62 563
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 752
kamelia741, очите ми останаха в тези орхидеи, а бялата директно ми легна на сърце  Peace

Този мъх не е ли въпросния сфагнум? Аз не съм специалист, но от това, което ре_ге е писала тук в темата, а и другите са показвали на снимки, мисля, че е сфагнум.
Нека да кажат знаещите, аз не съм още  Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 529
Много са нежни  Peace
За мъха не знам, но тези паяжинки, които се виждат нямат място там. 
Това вероятно са си моите фобии за обезпаразитяване  Mr. Green, но според мен трябва да играе инсектицида тук.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 633
.....
Аз продължавам да се боря с памуклийките. Някой беше писал за препарат на прах, започваше с М и беше пръскал с него. Моля кажете как се казва Praynig, да си купя от тук, че в Англия са все едни комбинирани.
....

Ако е препарата, за който писах, че са дали на майка ми е Моспилан. Но нека и другите се включат.  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 13 618
И аз тук да не ви изпусна. Сега съм в България и моите орхидеи ще са на сух режим, полях ги преди да дойда и след 6 седмици като се върна ще видя какво е останало. Имам и една орхидейка дето всяко лято преди да си дойда тук пуска цветонос, като се прибера ще видя мога ли да го прикрепя някакси за пръчка.
Аз продължавам да се боря с памуклийките. Някой беше писал за препарат на прах, започваше с М и беше пръскал с него. Моля кажете как се казва Praynig, да си купя от тук, че в Англия са все едни комбинирани.
Ре_ге и аз се пръсъединих във фейсбук групата, с англихската фамилия съм аз.

Търсих този пост в Фб и не можах да го намеря пък той бил тук  ooooh!

Щях да ти предложа да помислиш за сфагнум или керамзит. с тях тези 6 седмици фалчетат няма да имат проблеми с поливането. докато в кори лятото за 6 седмици може да са леко дехидратирани.

помисли над предложението ми- ще стане лесно и много удобно.  Hug

Подкрепям Елинка- мопсилан, но всеки препарат за вредители ще свърши същата работа.

# 19
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 063
Елина, благодаря, май това беше препарата.
Ре_ге, благодаря, ще го мисля догодина. Прибирам се след десетина дни и ще видя какво са станали. Ама то в Англия лято няма, та  орхитата ми разбират за лятото само по по-дългия ден. А са свикнали да ги поливам на 4-5-6 седмици.
Керамзита са тези малките камъчета, нали? Аз имах две орхита с кори и камъчета, но си ги засадих само в кори. Май трябваше да си ги оставя така.

# 20
  • Мнения: 160
Здравейте от мен   bouquet нова съм в темата и в отглеждането на цветя, та за капак като за 1во цвете през живота решиха да ми подарят мини орхидея  ooooh!
Та това преди 2-3 седмици, а преди 2-3 дни и опадаха цветовете, полях я във вторник понеже ми се видя доста пресъхнала, а нямах нет да проверя как става поливането  Embarassed
Аз съм я отписала почти, но ми е жал, страшно е красива и не ми се ще да я хвърлям, стои на прозореца в детската стая, където е светло, но слънцето не я пече.
Листата са зелени (бият ми на тъмно зелено), но корените ме плашат, изглеждат ми гниещи, извадих я от чашката и вътре корените са някак меки.
Ако може да дадете съвет! Въпроса ми е да продължавам ли да я гледам или да я хвърля? Трябва ли да я преместя в друга ''саксия/чаша''



# 21
  • София
  • Мнения: 529
MimsityW, добре дошла!

Това в чашката пръст ли е?  Shocked Ако е така я махни. Тези орхита виреят в сфагнум (което е вид мъх, относително скъп и относително трудно намиращ се). Понеже най-вероятно нямаш такъв, можеш да вземеш кори (по ситни пак ще свършат работа) и да я поставиш в тях. Тази жълтата пръчка я отрежи колкото е възможно близо до стъблото. Когато пак тръгне да цъфти ще изкара нов цветонос. В общи линии бих те посъветвала да прочетеш 1-ва страница - има инфо за всичко.
Но в никакъв случай не я изхвърляй. Орхидеята ти е в чудесно състояние и с подходящите грижи ще те радва още дълго  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, според вас на тези нощи температури могат ли орхидеите да стоя навън на открито или вечер ще трябва да ги прибирам /не ги вали, но са на открито/? Даже не съм сигурна дали вече не трябваше да са прибрани newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 529
Аз ...таковата... малко да разбуня духовете (какво да направя като все на такива неща попадам  Mr. Green)
Да сте чували за това: Хормон за издънки и цъфтеж при растенията Zmeichi Boost

_Хормона е течен. _

_Работи при кактуси, орхидеи, сеинтполии и други растения. _

Намазва се върху спящи пъпки и предизвиква избиване на клончета, издънки, кейки и цветоноси.

При Орхидеи работи като KeikiBoost или KeikiGrow
количество: фиолка около1мл + клечка за намазване.

Това количество е достатъчно да се намажат над 50 пъпки.

_За повече информация за продукта, Моля пишете ми на лични съобщения

_Пращам по Еконт.


Струва 5 лева  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green Това е обява, видях я в една от орхидеените групи във ФБ.

# 24
  • Мнения: 6 385
[...] моите фобии за обезпаразитяване  Mr. Green, но според мен трябва да играе инсектицида тук.
Ах, сестро, намерихме се Hug !
Трябва да се съберем някой ден да си побутаме орхите от цветарниците и да ги фъшкаме с бубицид Joy .

Та, Сестро Wink ,
Виждала съм такива препарати по сайтовете. Гледала съм за фаленопсиси - маха се люспата на спящата пъпка, намазва се и се чакат чудеса. По снимки в блогове, форуми и клипчета магията работи. Не че се съмнявам в действието на такива препарати, но според мен са за орхидеисти на... как да кажа... вече не любителско ниво, които искат да развъждат. А може би и в опит за спасяване на загиващо растение чрез кейки.
Почти се изкуших на няколко пъти. Не знам, вероятно би ми било интересно да опитам някой път. Ама друг път Wink .

Последна редакция: сб, 22 авг 2015, 18:08 от Impala

# 25
  • Мнения: 160
.svetlanka. Благодаря за отговора, прочетох цялата тема, на 4стр. съм и в предната 15та тема и ФБ страницата разгледах и тогава видях, че има и по лоши случай и затова реших да ви питам. В понеделник ще отидем до цветарницата да вземем корите за който каза. А корените как да оправя? Те са меки, един два са се и счупили, във ФБ видях говореха за някакви водни реанимации (извинявам се ако бъркам името) и за някакви препарати с който се мажат корените, нещо подобно да купувам ли?

# 26
  • Мнения: 13 618
Честно да си кажа ми е интересно да чета за тези ампули или пасти но не и да ги прилагам.за какво ми е дублаж а при умираща тази паста едва ли ще помогне 100 процента. Естествените кейки вече съм овладяла,реанимирам ги успешно и свои чужди.моите кейки ги цъфвам чуждите също цъфтят - сякаш тази еквилибристика ми става безпредметна.

# 27
  • Мнения: 13 618
Според мен фалчето на Мимсвт е зададено в торф това е суперско нещо и не бива да бъде изхвърлено. Корените са жълти заради торфа той е степан и не пропуска светлина.

Бих помолила да огледате черното на стъблото там от където растат корените. Притеснявам се да не започва загниване.

# 28
  • Мнения: 13 618
Според мен фалчето на Мимсвт е зададено в торф това е суперско нещо и не бива да бъде изхвърлено. Корените са жълти заради торфа той е степан и не пропуска светлина.

Бих помолила да огледате черното на стъблото там от където растат корените. Притеснявам се да не започва загниване.

# 29
  • Мнения: 13 618
Според мен фалчето на Мимсвт е зададено в торф това е суперско нещо и не бива да бъде изхвърлено. Корените са жълти заради торфа той е степан и не пропуска светлина.

Бих помолила да огледате черното на стъблото там от където растат корените. Притеснявам се да не започва загниване.

Общи условия

Активация на акаунт