Алергия към пюрета на Ганчев

  • 7 780
  • 24
  •   1
Отговори
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравейте мами, когато хапваме зел.пюре на Ганчев, а това ни се е случвало два пъти, и двата пъти Марти се изрина по гърдичките. По-принцип давам пюрета и сокове на Хип но зеленчукавите като грамаж не ни стига 1бурканче, а те нямат от големите.
Искам да Ви попитам няколко неща:
1. На коя фирма да започна да давам зел.пюрета, и дали е възможно наистина да има алергия към някоя от съставките им.
2. Къде във Варна, мога да намеря разнообразие и асортимен от такива пюрета, големи разфасовки 200мл. Моля дайте ми адрес.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 4 358
От едно и също пюре (като вид) ли се е изривал?
А зеленчуците от въпросните пюрета яли ли сте ги преди в друга марка пюре?

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
От различни видове бяха и двете пюрета които дадох. Ядем същите или с подобен състав на Хип и проблеми нямаме. Затова и аз и лекарката ни си мислим че е от пюрето на Ганчев.

# 3
  • Мнения: 3 042
Във Варна голямо разнообразие на пюрета има в Депо Бебе Център и другите борси на Колхозния пазар, за марка - не знам каква да ти препоръчам Rolling Eyes аз съм купувала само Хипп - много съм си доволна и няма да я сменя!  Laughing ама ние до 7-8 месеца не сме успявали да изядем на обяд повече от едно тяхно малко пюре, така че ни вършеше работа.
Ако не успееш да намериш нещо подходящо - готви ти.

# 4
  • Мнения: 4 358
Аз правя домашни пюрета, но съм купувала готови и на Хип, и на Семпер - доволна съм и от двете марки.

# 5
  • Мнения: 2 807
Цитат на: milenazd
. По-принцип давам пюрета и сокове на Хип но зеленчукавите като грамаж не ни стига 1бурканче, а те нямат от големите.
.


Ами аз взимах 2 от малките и отмервах количеството, което ми трябва.
Чувала съм,че почти всички пюрета на Ганчев били с нишесте - ние сме само на Hipp и Nestle, така че не сме ги пробвали въпросните...
А дали, ако наистина са с нишесте, не е от пшеничното, та заради това да се обривате???

# 6
  • Мнения: 503
Цитат на: Maminka
Цитат на: milenazd
. По-принцип давам пюрета и сокове на Хип но зеленчукавите като грамаж не ни стига 1бурканче, а те нямат от големите.
.

А дали, ако наистина са с нишесте, не е от пшеничното, та заради това да се обривате???

Според мен, може да е от нишестето, но може да е и от сухото мляко. По4ти вси4ки пюрета на Ган4ев са със сухо мляко, не адаптирано, някои имат и краве масло, което може да предизвика алергии. milenazd, давала ли си на беб4о сухо, прясно или кисело мляко и масло? Знаеш ли, дали не е алерги4ен към млякото, или, както предполага Maminka, към пшеницата? Това са 2 от най-силните алергени.

# 7
  • Мнения: 3 379
Цитат на: mama_p
Цитат на: Maminka
Цитат на: milenazd
. По-принцип давам пюрета и сокове на Хип но зеленчукавите като грамаж не ни стига 1бурканче, а те нямат от големите.
.

А дали, ако наистина са с нишесте, не е от пшеничното, та заради това да се обривате???

Според мен, може да е от нишестето, но може да е и от сухото мляко. По4ти вси4ки пюрета на Ган4ев са със сухо мляко, не адаптирано, някои имат и краве масло, което може да предизвика алергии. milenazd, давала ли си на беб4о сухо, прясно или кисело мляко и масло? Знаеш ли, дали не е алерги4ен към млякото, или, както предполага Maminka, към пшеницата? Това са 2 от най-силните алергени.


Само да добавя, че в някои пюрета има яйчен прах (не знам дали в Ганчев има), което също може да прави алергична реакция.

# 8
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Педиатърката ми беше на мнение че обрива  е от нишестето в пюретата на Ганчев, което в Хип го няма, но аз съм давала отвара от овесени против запек и обрив не сме имали. Повече се съмнявам да не е от сухото мляко в тях или от маслото. Храним се само с Фризолак и никакво друго мляко не съм давала. Сега започнах да давам и кисел, който правя вкъщи от пюре и царевично нишесте. Пробвах и с детската кухня но и тя не ни понася, изглежда и там слагат сухо мляко и масло, а в почти всички техни пюрета има и грис, който е пшеничен.
Предполагам че ще започна да си ги правя сама в къщи, но за всеки случей искам и да се запася с някое друго бурканче готово пюре.

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: milenazd
Педиатърката ми беше на мнение че обрива  е от нишестето в пюретата на Ганчев, което в Хип го няма, но аз съм давала отвара от овесени против запек и обрив не сме имали. Повече се съмнявам да не е от сухото мляко в тях или от маслото. Храним се само с Фризолак и никакво друго мляко не съм давала. Сега започнах да давам и кисел, който правя вкъщи от пюре и царевично нишесте. Пробвах и с детската кухня но и тя не ни понася, изглежда и там слагат сухо мляко и масло, а в почти всички техни пюрета има и грис, който е пшеничен.
Предполагам че ще започна да си ги правя сама в къщи, но за всеки случей искам и да се запася с някое друго бурканче готово пюре.

Ако ти се изрива само от Ганчевите пюрета - забрави за тях. Като нищо може да е от сухото мляко  Close

# 10
  • Мнения: 195
Цитат на: mama_p
някои имат и краве масло, което може да предизвика алергии.


Моята педиатърка каза, че мазнините не алергизират. Предполагам, че е права, може да изключите кравето масло от списъка...

# 11
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат на: Maminka
Цитат на: milenazd
. По-принцип давам пюрета и сокове на Хип но зеленчукавите като грамаж не ни стига 1бурканче, а те нямат от големите.
.


Ами аз взимах 2 от малките и отмервах количеството, което ми трябва.

На нас засега ни стигат като количество, но и аз мисля да взимам по 2, когато се наложи

# 12
  • Мнения: 3 927
и аз бях изненадана, когато четох опаковките на Ганчевите зеленчукови пюрета и видях, че почти всички (ако не и всички) бяха със сухо мляко?! защо не ги правят само от зеленчуци, ами бутат и други добавки вътре?!

бях се засилила да си направя малко запас за всеки случай, ако някой ден закъсам с домашното пюре.....явно ще инвестирам в няколко Хип и други подобни.....

знаете ли със сигурност кои марки пюрета са само от зеленчуци???

# 13
  • Мнения: 3 042
на Хип плодовите имат оризово нишесте, то си го пише на съдържанието, ама за зеленчуковите незнам, тях не съм ги купувала.

# 14
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Marta
Аz ли греша или в пюретата на HIPP има пшеничен грис и нишесте освен плодове например?


Има само в някои от плодовите за пшеничен грис мисля, че няма, но не съм сигурна(в момента нямам от тях, за да прочета), има оризово нишесте - такива са:круша, ябълка. НО ако не беше добавено, щеше да изглежда като сок по простата причина, че самите плодове са такива.
Във останалите не слагат, защото са си по-гъстички, заради самия плод/зеленчук. Определено не са като на Ганчев - 2/3 нишесте, останалото плод/зеленчук.

Общи условия

Активация на акаунт