за гинипрала и страничните му ефекти

  • 2 735
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте!
Докторката ми предписа да пия гинипрал + верапамил, явно магнезия не е достатъчен за мен да ми намалеят контракциите. Проблемът е обаче, че се чувствам страшно зле от този гинипрал. Дори като верапамила успява да ми намали сърцебиенето ... пак съм като "пиян морков". Треперя, студено ми е, и съм като дрогирана - мога само да лежа ...

Та се чудя вие имали ли сте подобни оплаквания, колко време са продължили и мога ли да спра хапчетата като не ми понасят - само почивката и лежането може би ще са ми достатъчни да ми успокоят матката.

Забравих да кажа, че съм в 21-ва седмица.

Поздрави!

# 1
  • Мнения: 5 391
Доста момичета са споделяли, че имат твоите неразположения, когато са пили гинипрал.Аз лично нямах никакви оплаквания, чувствах се добре дори и без верапамил PeaceА го пих доста дълго време.

# 2
Аз сащо пия Гинипрал защото ми е планувано секцио и не е желателно бебока да се роди по-рано,защото имах проблеми с предишната си бременност.За лекарството знам че е доста силничко,но варши по-добра работа от другите.Аз също се чувствам неконфортно понякога дори ми се повраща,но нали правим всичко за бебетата си.Доколкото ми е известно от други мами лекарството го пият от 6-ия месец до края заради проклетите контракции.Няма страшно за плода,но ако наистина не можеш да го понасяш поискай от доктора друг заместител или да намали дозата.Лека бременеене. Wink

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 580
             Трябва да го пиеш, защото е необходимо. Аз започнах да го пия още в 5 месец и бях в същото състояние докато гинеколога ми не каза, че мога да разделям таблетката на 2 половинки и да ги пия с интервал от около 30 мин.  Тогава се родих и можех спокойно да ходя по улиците. Надявам се това да ти помогне и лека бременност ти желая.

# 4
  • Мнения: 14 133
И на мен ми га включваха на два пъти, но нямах проблеми.

# 5
А комбинация с Верапамил пили ли сте?
На него пише, че не е съвсем безвреден за бебето ...

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При мен беше в комбинация с пропранолол. Няма страшно, тези бета-блокери се ползват по време на бременност, когато се налага - няма никое лекарство, което да е абсолютно безопасно по време на бременност и на всички пише, че най-добре да не се ползват, ако не е наложително. В твоя случай се налага.
Аз лично не съм имала никакъв проблем, не ми влияеха на сърцето нито гинипрала, нито магнезиевите системи. Може би е добре отново да говориш с лекарката и евентуално да помислите за промяна на дозите, ако е възможно?

# 7
  • Мнения: 292
Реакцията ти е съвсем нормална, не се притеснявай, предполагам, че са те и предупредили за това. Просто сме хора различни и на един му е по-леко, на друг по-тежко. Но при всички положения не прекъсвай на своя глава лечението - консултирай се и ако трябва го замени с нещо, ако може, ако не ... стисни зъби и знай, че е за добро! Успех, всички сме с теб Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
AVK, аз също пиех Гинипрал и не ми действаше никак добре. Да, контракциите ми понамаляха, но пък се чувствах отпаднала и с някаква странна нервност в цялото тяло. Гинеколожката ми го смени с инжекции Папаверин и Но-шпа. И наистина май легналото положение е най-доброто срещу контракциите. Но аз трудно издържам повече от 2 часа легнала Sad
Консултирай се пак с лекарката си и й кажи как се чувстваш.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 171
Здравей AVK,аз пих гинипрал 3 месеца в комбинация с изоптин/той е същото като верапамила/.Състоянието в което се чувстваш е от верапамила,а не от гинипрала.
Въпреки изпитите хапчета беба се роди в края на осмия месец.
Ако имаш нужда от гинипрал ще ти подаря две пълни кутии/аз много трудно го намирах/

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Здравей AVK,аз пих гинипрал 3 месеца в комбинация с изоптин/той е същото като верапамила/.Състоянието в което се чувстваш е от верапамила,а не от гинипрала.
Достатъчен е един поглед върху листовките на двете лекарства,за да се увериш,че това не е вярно.Изрично е упоменато на листовката на гинипрал,че заради проблемите със сърцебиене и прочее,които създава,е уместно да се предписва в комбинация с бетаблокер.

# 11
  • Мнения: 599
При мен беше в комбинация с пропранолол. Няма страшно, тези бета-блокери се ползват...

??Гинипралът е точно обратното, бета-миметик, и съм много учудена, че е изписан в комбимация с бета-блокер, който му неутреализира действието или поне го намалява. Отделно знам, че единсвеният бета-блокер, подходящ за бременни, е атенолол...

Докторката ми предписа да пия гинипрал + верапамил
А верапамилът се води рисков фактор Х за бременността, което значи - няма данни за опасност/безопасност за плода.
Повечето лекари обаче просто се осланят на практиката си...

# 12
  • Мнения: 468
Пих Гинипрал от 1-ия ден на 5-ия месец, имам 350 инжекции  #Crazy със спазмолитици в задника си и въпреки това родих в 36г.с. - това за статистиката.
Най - често се назначава в комбинация с изоптин или пропранолол /за да се намалят страничните ефекти от страна на сърцето/, в 2-3-4 кратни приема, при болнични условия /но това вече не го спазват като гледам newsm78/. При корекция на дозата/броя на приемите обикновено страничните ефекти почти/напълно изчезват.

# 13
  • Мнения: 4 418
Аз пиех известно време Гинипрал и то в най-ниската възможна доза два пъти по половин, но пак съм имала странични ефекти.Моя приятелка го е пиела от 7м. и каза ,че като го спряла и до 3 дни родила...Така,че не го спирай на своя глава...

# 14
  • Мнения: 2 575
и аз пих същата комбинация - Гинипрал+Верапамил . Започнах я след системи и една седмица лежане в Патологията с много силни контракции в 6-тия месец. Първите пъти мислех, че ще умра там - адско сърцебиене, треперене, студ - абе все едно си в ада, но ти го знаеш. Още в болницата се оплаках и ми намалиха дозата ( вече не помня с колко), малко отслабнаха страничните ефект, но си ги имаше. Пих го почти 3 месеца и накрая вече не обръщах внимание....само се молех бебо да не тръгне преди 8-мия месец и слава Богу с лежане и Гинипрал удържахме фронта до секцио.
Просто както и други са ти казали попитай на колко да намалиш дозата и май имаше значение да се пие по време на хранене - така намляваше дискомфорта, доколкото помня. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт