Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 588
Резултатът ми е 3А.Какво означава това?На първа страница има две-три думи. Cry

# 31
  • Мнения: X
Означава неизяснен резултат,необходимо е колоскопски преглед. При мен 3 А се оказа карцином ин ситу. Не се притеснявайте предварително ,запазете си отново час за гинеколога ви колкото е възможно по-рано. Успех!
Резултатът ми е 3А.Какво означава това?На първа страница има две-три думи. Cry

# 32
  • София
  • Мнения: 11 987
Първия път 3 А означаваше леко възпаление, което с правилното лечение лесно отшумя, втория път означаваше ЦИН2.

# 33
  • Мнения: 4 500
Резултатът ми е 3А.Какво означава това?На първа страница има две-три думи. Cry

Много варианти са, но НЕ се панирай  Hug Hug Вероятно е възпаление, но не знам.
Пусни още 1 цито, спазвай лечението и после пак контролно цито.
Колпоскоп задължително.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 588
Аз вече се панирах! Cry
Изчетох де що има и ще се пръсна!В четвъртък ще ми правят изследване за папилома,МБ и още едно,вече го забравих.Ще настоявам и за колпоскоп.Той прави ли се в кабинет?
Какво е койлоцитна дисплазия?Ще се побъркам!Откъде дойде това чудо,нямам никакви оплаквания!

# 35
  • Мнения: 107
Не се панирай и не се притеснявай! Това няма да ти помогне.
Направи си другите изследвания и тогава нещата ще са по-ясни.
Горе главата, тук със сигурност ще намериш подкрепа.

# 36
  • Мнения: 1 168
Не се панирай и не се стряскай.
Ето какво научих за коилоцитозата. Това е промяна на клетките, следствие на зараза с Хюман Папилома Вирус.
Клетъчните промени в епителния пласт при HPV- инфекции са : коилоцитоза, акантоза, дискератоза/ хиперпаракератоза/, би- или мултинуклеация.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 588
Благодаря на всички! Hug
Имам чувството,че наистина се сривам.Преди две седмици ММ мина контролна колоноскопия след тежка борба с рака и всички най-после су усмихнахме в къщи,че го няма проклетия рак,а сега идва и моя ред,ама сили вече нямам! #2gunfire
Ще пиша след изследванията!

# 38
  • София
  • Мнения: 11 987
Благодаря на всички! Hug
Имам чувството,че наистина се сривам.Преди две седмици ММ мина контролна колоноскопия след тежка борба с рака и всички най-после су усмихнахме в къщи,че го няма проклетия рак,а сега идва и моя ред,ама сили вече нямам! #2gunfire
Ще пиша след изследванията!

Спокойно, няма да е рак. Вероятно са начални изменения, които се отстраняват лесно.
Направи си изследванията и си повтаряй, че каквото и да излезе като резултат, хванала си го много преди да стане нещо лошо.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 040
Кураж и спокойствие и от мен Hug 

# 40
  • Мнения: 68
Змия е права, това са начални изменения на клетките които се лекуват...но по важен е колпоскопа отколкото другите изследвания...при него се виждат най-добре изменията или възпалението отколкото ХПВ -тях и да ги имаш и да ги нямаш ...разликата е че не се лекуват а само вече знаеш че ги имаш...Аз бях с дисплазия лека до умерена и ПАП 3А към 3Б и преди 4-5 дена ми мина конизацията.

# 41
  • Мнения: 107
Змия е права, това са начални изменения на клетките които се лекуват...но по важен е колпоскопа отколкото другите изследвания...при него се виждат най-добре изменията или възпалението отколкото ХПВ -тях и да ги имаш и да ги нямаш ...разликата е че не се лекуват а само вече знаеш че ги имаш...Аз бях с дисплазия лека до умерена и ПАП 3А към 3Б и преди 4-5 дена ми мина конизацията.
Това, че знаеш, че ги имаш не е малко, все пак HPV е причинителят на рака на шийката. Но колпоскопът също е много важен и действително могат да се видят изменените клетки, но не и причината за тях.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 987
Измененията може да ги има и със, и без ЧПВ, лечението едва ли се различава с нещо.
А за колпоскопа няма спор, важно е да се погледне шийката.

# 43
  • Мнения: 4 500
Аз вече се панирах! Cry
Изчетох де що има и ще се пръсна!В четвъртък ще ми правят изследване за папилома,МБ и още едно,вече го забравих.Ще настоявам и за колпоскоп.Той прави ли се в кабинет?
Какво е койлоцитна дисплазия?Ще се побъркам!Откъде дойде това чудо,нямам никакви оплаквания!
Колпоскопа се прави в кабинет, нищо не се усеща. Първо се маже шийката на матката с оцетна киселина /силно разредена разбира се/, после с йод се "натърква" мястото. Там, където останат бели участъци, това са т.нар. йоднегативни  места, тоест там ЕВЕНТУАЛНО би имало проблем. Според това има или няма такива бели петна, се прави биопсия - пак нищо не се усеща, само чакането е тегаво.
Койлоцитна дисплазия - такива клетки, които ги има в белите петна. Така най-грубо казано.
Ако АГ ти откаже колпоскоп имаш два варианта - сменяш АГ или настояваш да ти направи колпоскопия.
Съвет - НЕ чети в нета възможните варианти. И здрава да си от това инфо ще превъртиш  Confused
Подкрепата тук я имаш, другото се оправя също  Hug

# 44
  • Мнения: 1 078
И аз съм с ПАП 3А в канала. Проведох лечение с Полижинакс 2 опаковки и септември съм на контролна цитонамазка. Нямам раничка, микробиологията е чиста, но имам едно постоянно белезникаво слузесто течение, без мирис. Някой може ли да обясни какво означават тези "метапластични клетки" ?

Общи условия

Активация на акаунт