Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 110
Хм, Миа днес беше с розово яке, розова шапка, дънки с бродирани цветенца, розови обувки и една жена много любезно ме попита дали е момченце...  Shocked А в училището, където я пуснах да поиграе едни може би третокласници играеха и поне няколко ме попитаха "Колко е голям?". Така че, и цялото дете да е в розово пак си питат хората...

# 706
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Момичета, привет! Помните ли ме? Често си мисля за вас. Ще се върна назад да прочета поне тази тема, за да съм в час.

Не знам защо ми хрумна, че може някое августинче-2014 да чака братче или сестриче и да не съм разбрала. Е?


Юхууу, добре дошла отново! Как да не те помним! И аз не смогвам да чета, но поне на няколко страници по един път се включвам, ще видим докога...Не ми се разделя с вас още  Hug

Бременни има много вече, сещам се за Сърчице и Дени, но има и още, нека си кажат кои са Wink

Аз не мога да се реша за второ толкова рано, по-натам, живот и здраве.

Влязох да напиша, че малкият е голям разбойник и е много весело с него, поводът: Решила съм да крия играчки в един шкаф, че да ги забрави и да ги вадя след седмици  редувам така, понеже имаме много и вече ми е неудобно от гостите (раздадох някои, други при майка ми оставих, трети крия и не са толкова много). И гледам преди малко една от скритите играчки в ръцете му...а той ме видял къде бъркам, отворил си сам шкафа, извадил си играчки, а на тяхно място мушнал паничката на кучето Simple Smile))

Е, колкото и да е забавно, толкова е и трудно, чисто физически ми е много изморително, а той не се спира и за секунда. Но не се оплаквам, хубава си е втората година майчинство  WinkСкоро тръгвам на работа де, ама има още време, поне половината от втората година ще хвана.

# 707
  • Мнения: 519
Добре дошла отново на Къминг - липсваше!
За водата - беба също не пие по много откакто застудя. Мъка е, я изпие 200 милилитра, я не. А течностите са и това и вечерното АМ. Предполагам, че й стига, все пак предлагам, а и сама посяга, ако в жадна.

# 708
  • Мнения: 438
За какви литри вода говорите?  Малчо,  ако изпие 50 мл съ. М доволна Simple Smile . Друго не пие,  нито сок,  нито чай само АМ сутрин и вечер.  Сигурно му е достатъчно, памперсите са си мокри (всъщност сменям по четири памперса на ден).

# 709
  • Мнения: 616
Диди пие вода,чай(още сме си на копъра ако помните на гранули  Joy,но вече няма толкова нужда от него),аирян(едно към гиотере  Grinning)вечер някой път имаме готово шише с чай или вода и на обедния сън като се размърда,но не пие вече по толкова.Преди се е случвало да пие по 3 шишета от  по 300мл само вечер....(чай)голямо чудо беше.Водата определено е по-малко,но си пийва като играе му го давам шишето само с вода ,размята се из цялата къща и постоянно си го взима да пийва пак нещо.За соковете-от няколко седмици давам ябълков,разреден с вода,пие си по 150мл на ден или по-малко,не бях съгласна много много,че нали се води,че оставало само захарта а полезните фибри заминавали,но както и да е вече са големи, а и имам много ябълки от село,които все нямам време наведнъж да ги направя на пюре.

Иначе нещем да ядем-от зъби ли от гърло ли не знам,случва се да яде гладно само по 1 път на ден плюс 2 АМ по 150-180мл,иначе гризка солети,хляб,от нашето малко но си нямаме предишния режим определено да омете всичко като гладен..Това е от нас,а и педи каза,че имаме шумче,сега се чувало заради настинката(функционално ли какво беше не помня),доколкото разбрах не е повод за притеснение,ще следим ,и аз съм имала-изчезнал е.

# 710
  • Мнения: 834
Ееееее Coming to life изпопритеснихме се къде си  Hug Олекна ми сега  Sunglasses
Моя убавец пие вода по 200-300 мл. на ден. Случва се и повече понякога. Слагам му шишето винаги на достъпно място и той се го разнася. Давам му и с бибата от през нощта и той и него изпива от лигавене. Други течности май няма. Затова реших и сок по малко да давам, пък да видим.

# 711
  • Мнения: 2 653
Coming to life, добре дошла отново! Усещаше се липсата ти.

Ако смятам и водата в АМ(2х150~200) отиват към 600 мл вода на дете на ден.

# 712
  • Мнения: 198
Сърчице, да не би течностите да и идват в повече и затова да няма апетит. Сещам се за случаи през лятото навън Миа да изпие едно шише (300 мл) с чай или вода и след това на обяда започва да се лигави и не върви добре. Затова започнах да давам по-малко,че да се храни.
И относно дрехите- и на мен ми се  е случвало да е цялата в розово и пак да ме попитат момиче или момче е. А като гледам прическата, още сигурно поне година ще си прилича на момче Simple Smile
Каминг , браво, радвам се, е се появи Simple Smile
И едно въпросче, да не би да съм пропуснала- нали не е необходимо да разреждаме соковете след годината, или аз съм се объркала?

# 713
  • Мнения: 1 390
Здравейте, как сте Simple Smile ние сме на гости и ми е много хубаво, баба гледа дреб, аз си поспах Simple Smile излезе още един зъб преди няколко дни, освен предната четворка излезе втори десен горен резец, а втория ляв горен почти се е показал - вчера беше твърд и прозираше, тия дни ще излезе. Интересното е, че преди вторите резци излезе горе вдясно четвърти зъб, май се води предкътник. Ползва си зъбките вече, ръфа солетите с предните и после предъвква парчетата с венците Simple Smile

За водата - я изпие 100 мл на ден, я не. Вечер пие към 150 мл ам и сутрин около 100. Баба му успява да го излъже с малко сок от време на време и това е. Тия литри, за които приказвате, са голям мираж при мен. Не знам дали някога ще пие по толкова.

За кърмата - аз не съм имала никакви напрежения, никакво изтичане, но накрая аз цедях по 10 мл. Петрова, идея - каквото изцедиш замразявай във формички за лед. Можеш да добавяш в закуските после, а и кърмата е чудесна в борбата със сополите - колко пъти съм съжалявала, че нямам вече, иначе щях да капя в носа и хич да не се занимавам с неизперими капки Simple Smile

И дребния напредва с цирковите номера - знае къде са ушите и си дърпа едното ухо, как правят разнообразно количество животни, но рядко му се занимава да казва, като е гладен вика на-на или ан-ан, като го приспива майка му реве като магаре Simple Smile започнахме кампания по забравяне на количката и спане в леглото, ей-сега баба му го приспа, а вчера аз като го приспивах беше бесен рев с хълцане. Тича навсякъде, бяхме и при майка ми и там само пипа пералнята, която единствена му беше забранена. Диване, много е прекрасен!

# 714
  • Мнения: 2 653
Момчетата, при реплика от моя страна БЕЛЯ!!! и посочване с пръст, вадят показалец към мен и го поклащат.

# 715
  • Мнения: 129
Да се разпиша, ние пак сме със сополи и лека кашлица след 3 дни на ясла. Упорито търся детегледачка, за да се спрат тия мъки и в събота ще се срещна с няколко.
За водата - малката пие около 300 мл, като си взима още и от кърмата. Но пие по толкова откакто е с шише със сламка. Преди едва изпиваше 50.
Denny_Iv, в редките случаи, когато съм пробвала малката със сок, ги разреждам.
Аз бях пробвала имуностимулант с черен бъз, но не беше приет добре и сега си караме на Имунокинд. Забравих да питам педи за меда, но си мисля, че му приближава времето.

# 716
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Да питам има ли други бебоци със страх от душа? Зайо обожава в басейн, море или корито, пляска, играе и тн, но като реша да стане да го плакна на душа или чучура- рев, рев, и то уплашен такъв, познавам го. Днес почервеня целия (а проверих водата, не беше гореща уж), разхълца се от много плач, а не мога да спра да го плакна по средата...И ми е мъчно, че всеки ден е драма (напоследък се цапа много и къпя отново всеки ден). А тати все е на работа и сама се оправям с тези истери...Странно ми е, защото е много смело дете, качва се и се пуска сам по пързалките, всичко ново е интересно, обикаля сам надалеч и тн...Но от скоро започнаха страхове, освен от душа и от уреди вкъщи, които бръмчат- като пасатор и сокоизтичквачка. Не ги ползвам вече изобщо, че срава драма. А да, и от един крокодил гумен, който му показах как му хапва пръста уж на шега и оттогава като го види мрън мрън, гушва се в мен и бута крокодила и чака да го прибера. Сладко ми е, ама още ми е странно да имам страх от нещо и най-ми пречи това с душа...Вашите имат ли вече страхове и от какво?

# 717
  • Мнения: 129
Пипи,
И моята имаше страх от всичко бръмчащо, но в почти отмина за 2 седмици - сега пасирам без проблем. И ние имаме истерии преди баня, но са защото прекъсваме друго по-интересно занимание. Мислиш ли, че ще помогне да му вземеш играчка за банята, която да го поразсее? Ние имаме една книжка, която се оцветява от вода, и ни е много полезна при истерии.

# 718
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
И Алекс се страхува от душа, затова го плакнем с канче, но мисля, че ако системно му пускаме по малко водичка от душа, но лека струйка, ще свикне. От пасатора също много плаче. Избягвам да пасирам пред него. Ние имаме едно куче за куклен театър, което лае, когато бръкнем с ръка вътре и му затворим устата. Отначало много му се зарадва и посегна да го погали, но в този момент аз стиснах устата му и захапах пръстчето на Алекс. Така се уплаши и побягна и до ден днешен не иска да се доближи до него.
За сметка на това имаме живо женско хъски, хич не го е страх, но и тя е много миличка. Бърка й в устата, гали я, тя го ближе по лицето, той стои и се хили.

# 719
  • Мнения: 1 390
Дребния много отдавна го беше страх от душа, но аз си играх с него тогава, пръсках го с вода и мина. Иначе от шумни уреди го е страх, но основно от прахосмукачката. Макар че и това отмина. Има едни много шумни играчки, които освен това и светят и се движат, от тях го е страх. За шумовете предполагам помага и това, че вкъщи пушим на аспиратора през зимата, а той е много шумен и дреб е свикнал.

Иначе момента с истерията го получавам напоследък като го слагам на гърне или когато аз го слагам да спи в леглото - ако някой друг го слага няма грижи. И то истерия с хълцане и много сълзи. Ще отмине и това някой ден...

Общи условия

Активация на акаунт