Защо всъщност взимате бебетата с вас на море?

  • 3 020
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Миналото лято за първи път таткото и големия ходиха сами на море, но бебо беше на 2 месеца. Това ни е разделянето. Тази година всички сме на морето, а и се кърмим Sunglasses
защото обичаме да сме заедно с децата си. водим ги с нас не само на море, а навсякъде, където не е абсолютно противопоказно за тях.
и на двамата със съпруга ми ни е много приятно да прекарваме време с двете фръцли. а пък когато не сме уморени от работа, прекараното с децата време е още по-хубаво.
newsm10

# 16
  • Мнения: 7 474
А какъв багаж носите за бебе толкова много?Освен количката и дрехите, ако е на биберони и АМ...друго...не се заяждам-просто питам.Ние защото само с количката сме тръгвали и няколко дрешки...ама то и в София като сме ходили някъде-в парка например и там това сме взимали.Нищо по-различно.

Носим(бихме носили) кошара за спане, защото на 10 мес. не може да се гъчка в количката.
Също така не яде само АМ, а пюрета и т.н., които трябва да се стоплят по някакъв начин(ел.уред), млякото също не се разтваря в студена вода.
Памперси, буркани с ядене, една кутия с лекарства за всеки случай.
Другото, което ме е спирало е режима на спане на моето дете, което спеше три пъти през деня, което означава да не излизаме от стаята.
Затова всеки сам си преценява, аз говоря за себе си.

# 17
  • Мнения: 9 990
Да, естествено-аз затова попитах, всеки сам си преценява.Ти за себе си си знаеш.Моля те-не си се обидила, нали?
Искам да дам и моя вариант обаче.Кошара не съм носила-спеше на легло там.Пюрета-от там съм купувала и там се продават/аз вкъщи не съм ги топлила/.Вода за млякото-от термокана.Памперси- и там се продават.Лекарствата-и там има аптеки за нещо спешно-иначе така или иначе взимаме и за нас най-необходимото.
В тази връзка-когато тръгнете не забравяйте здравните си книжки!

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Да, естествено-аз затова попитах, всеки сам си преценява.Ти за себе си си знаеш.Моля те-не си се обидила, нали?
Искам да дам и моя вариант обаче.Кошара не съм носила-спеше на легло там.Пюрета-от там съм купувала и там се продават/аз вкъщи не съм ги топлила/.Вода за млякото-от термокана.Памперси- и там се продават.Лекарствата-и там има аптеки за нещо спешно-иначе така или иначе взимаме и за нас най-необходимото.
В тази връзка-когато тръгнете не забравяйте здравните си книжки!

И аз така!
Ние често пътуваме на някъде, така че обикновено стягам набързо багажа и потегляме. Дали ще е за море или планина - няма значение Peace

# 19
  • Мнения: 7 474
Изобщо не се обиждам, просто си водим конструктивен разговор, споделяме опит и мисли. Всяко нещо има две страни,  аз просто не посмях да я водя, а и не исках честно казано, почиваше ми се от бебе, хранене, будене,памперси. Не знам как сте вие, но аз отвреме навреме имам нужда да се откъсна от детето . Сега вече я водим с нас и тя поне разбира . Peace
Предполагам, че ако се престрашиш един път да го вземеш после е по-лесно.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 559
Защото сме семейство и винаги сме заедно.
Никой не е длъжен да ми гледа децата, за да ходя на море.

Йодните изпарения от водата са полезни за бебето. Плацикането във вода също.
Не ходим на море преди 5 часа вечерта, така че не виждам грам вреда.
И ни е супер приятно да сме трима.
нямам каква да добавя, освен че може би на морето ми е даже малко по-лесно гледането отколкото в къщи

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз мисля, че е страхотно с малко човече на море, но ние си водихме не само бабата, но и дядото. Беше може би най-хубавото море. Дори сутрин рано ходихме на плажа всички, кой да тича, кой да гледа малката. Аз лично не можех да си представя да отидем без нея. Следобед тя си спеше в количката на плажа. Ние носихме и количка, и сгъваемо легло, още не ми е ясно как се побрахме четири човека, бебе, столче и все багаж в колата, при положение, че когато сме ходили някъде с мъжа ми и за два дена, сме тръгвали с ужасно много багаж и претъпкана кола. Желанието е важно според мен, а на малката човечка морето се отрази прекрасно и беше много щастлива през цялото време, макар и само на 1 г., т.е твърде малка, за да разбира. Всички чакаме с нетърпение септември, живот и здраве, да ходим пак.

# 22
  • Мнения: 3 491
Ходили сме и без бебе, и с бебе на море - вторият път беше по-хубаво! С първото бебе ходихме на море в България като то беше на 1 годинка, оставихме го за около седмица при майка ми (това ни беше първото разделяне с него). Макар че имахме кола под наем и не лежахме захлупени по цял ден на плажа, беше пусто. На бебчо също му беше скучно и мъчно за нас. Вторият път ходихме на почивка на море тук с дете на 2 годинки и бебе на 6 месеца, нямаше на кого да ги оставим, и беше супер! Бяхме заедно, говорихме си, помагахме си, като отпаднат разни рутинни домакински задължения като готвене и чистене, човек наистина си почива. Нашият татко пък беше много щастлив, че прекара цели 10 дни плътно до бебето и един вид се "запознаха".  Grinning

# 23
  • Мнения: 6 323
Хм... В интерес на истината - никога не съм се запитвала "Защо"
Просто дойде лято, отидохме на море.
И двамата съм ги водила като бебета.

1. Може би защото сме си заедно, едно семейство
2. Защото считам, че е полезно за децата
3. При първото и да съм имала някакви притеснения, то с второто вече нямах никакви, тъй като не съм имала никакви проблеми на морето, когато каката беше малка.

В интерес на истината, единствените ми притеснения и двата пъти, когато съм ходила с бебе на море (щото нали за порасналите вече не става дума) са били свързани с пътя и как ще го понесат.
Но... и това не беше проблем, защото тръгвахме през нощта, децата спяха в колата и пристигахме на морето преди големите жеги.

# 24
  • Мнения: 4 668
Защото не искаме да се разделяме с него , защото смятам че за него ще е добре и не искам да го оставям , за да ходя да си почивам . Никаква почивка няма да е без детето ни .

# 25
  • Мнения: 1 059
Защото сме семейство и винаги сме заедно.
Никой не е длъжен да ми гледа децата, за да ходя на море.

Йодните изпарения от водата са полезни за бебето. Плацикането във вода също.
Не ходим на море преди 5 часа вечерта, така че не виждам грам вреда.
И ни е супер приятно да сме трима.
И аз съм на това мнение с разликата че ние ходехме на плаж сутрин до 11 и по рядко след 16часа. 2 години по ред го водихме и изобщо не съжаляваме -беше си голям купон. Живот и здраве и тази година ще го заведем

# 26
  • Мнения: 385
Мен са ме учили, че човек трябва да сменя въздуха поне 2 пъти годишно : на планина и на море  Peace . Не ми е и хрумвало, че мога да го оставя  Thinking . Ние го заведохме на 3 месеца, но беше края на септември и си бяхме само ние в Приморско Simple Smile . Е взехме си и една баба за всеки случай, но не сме я ползвали много, много  Mr. Green
Предполагам, че сезона е по-кофти Thinking . Макар, че и по прашните улици в София надали е по-добре. Нещо се отплеснах. Та отговора ми е, че хем не ми липсва и сме заедно, хем си имаме свобода да правиме каквото си искаме (зареди бабата Simple Smile ). Тази година сме решили ако имаме възможност да отидеме 2 пъти: веднъж с и веднъж без бебе Simple Smile
За нещата, които носехме ... ами бяхме препълнили колата! То не бяха легени, тенджери (за варене на вода, за стерилизация) , ел.кана .. абе цялата къща. Сега вече сме много по-компактни, защото понатрупахме опит  Laughing Simple Smile.

# 27
  • Мнения: 2 768
И аз бях с 7 месечно бебе на почивка миналата година. Беше много приятно, никакви неудобства не изпитах от това! Още повече пътувахме 1300км с кола! Багажа не беше много, защото в хотела предлагаха сгъваеми кошари. Количка, дрешки (нямаше много нужда, ходеше гола по памперс), памперси, храна, мляко, шишета, уред за затопляне. Намерих няколко торбички на Авент за млякото и отпадна миенето на шишета. А храната в хотела беше много разнообразна и понякога бебка я предпочиташе пред пюретата. Май като си спомня най ни пречеше жегата.

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм го водила като бебе на море, но ако бяхме решили да ходим, нямаше да го оставя на никоя от бабите  Naughty, първо защото няма да ми спазват указанията за гледане и хранене и второ, че за мен това няма да е почивка а тормоз, все да го мисля това дете, как е, храни ли се и т.н

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Защото сме семейство и винаги сме заедно.
Никой не е длъжен да ми гледа децата, за да ходя на море.

Йодните изпарения от водата са полезни за бебето. Плацикането във вода също.
Не ходим на море преди 5 часа вечерта, така че не виждам грам вреда.
И ни е супер приятно да сме трима.
нямам каква да добавя, освен че може би на морето ми е даже малко по-лесно гледането отколкото в къщи
  И за да бъда честна ще кажа,че миналата година първо ходихме сами за една седмица ,та да си обърнем малко внимание.После нищо не ни попречи да минем всичкия път за да се върнем за тях и да отидем и с дечковци за седмица.Според мен е полезно за дечицата.Малката беше на 2 месеца,когато я отведохме за първи път!

Общи условия

Активация на акаунт