Удря се по главата. Да се притеснявам ли?

  • 1 185
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз всъщност вече доста съм се притеснила де Sad Да обясня за какво става въпрос: От десетина дни Дани, когато се ядоса на нещо (а понякога и без да е ядосан) започва да се удря с разперена длан по главата, най-вече по ухото и около него. Вижда ми се много ненормално Rolling Eyes Питах няколко други мами, но никое от тяхните дечица не постъпва така. Дайте ми, моля ви, някакъв съвет как да го откажа от това и изобщо на какво се дължи?

# 1
  • Мнения: 2 274
Около мен пък повечето се удрят по главата  Crazy
Не се шегувам, просто и аз притеснена като теб споделих с няколко майки и те казаха,че и техните деця така правели....А удря ли си  главата в стената на леглото   ooooh!(защото моя Дани и такъв период имаше, поне той отмина)

# 2
  • Мнения: 7 831
Няма нищо ненормално в това. Единственото нещо което можеш да направиш е да не обръщаш внимание. Недей да му обясняваш, че така не трябва да прави, че ще започне да го прави по-често!

# 3
  • Мнения: X
Няма нищо ненормално в това. Единственото нещо което можеш да направиш е да не обръщаш внимание. Недей да му обясняваш, че така не трябва да прави, че ще започне да го прави по-често!

Абсолютно!
Моята така се налага, че и се чудя на акъла и в стената и в огледалото - където и падне. Щом кажа "не така"  - това моменталически значи "давай, по-силно" и, като се тресне силно и почва едно циврене и "мамооо гуш" hahaha

Вече не и обръщам внимание, та да не се самонаказва, че си е гадничко  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 625
моят като по малък се удряше в раклата на леглото в стената въобще голямо налагане беше #Crazy #Crazy
сега вече слава Богу не се удря..................

# 5
  • Мнения: 3 537
това е период,който отминава. Peace

# 6
  • Мнения: 369
При нас още не е минал този период съвсем .На 3г сме и когато е ядосана започва с две ръце да се бие отпред по челото. Вначалото и обръщах внимание но ставаше по лошо. Сега го карам по споко . Ядоса се удари се аз нищо , и се спира . това е  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Хехе - Добре дошла Simple Smile

Дариа си удряше главата в пода, после в стената, после с ръце...Последния й номер е да се просне в цял ръст на земята, когато сме по улиците или в магазин и нещо не е така както тя го иска.  Embarassed

Много е гадно да го гледаш от страни и ти идва да направиш нещо, каквото и да е, за да спреш този 'мазохизъм'. Точно това е целта на малката гадина обаче. Прави се на разсеяна. Аз даже казвам "Не ме впечатляваш" - къде да я разколебая, къде да убедя себе си.  ooooh!

След време измислят нов номер да печелят в играта - бъди готова  Joy

# 8
  • Мнения: 197
Отвличай му вниманието с нещо каквото ти доиде на момента, а не да  му се казва не ,че за тях става много по интересно Thinking  bouquet

# 9
И аз смятам,че ще отмине..не се притеснявай.Аз имам приятелка,която има син,който като малък постоянно си е удрял главата в дивана,особено ако нещо му се откаже.Но тя каза ,че това е защото се чувства слаб и няма какво друго да направи.Каза също,че с времето това отминало

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря на всички за успокоитерните отговори. Значи сега ще се въоръжавам с търпение и непукизъм  Whistling

# 11
  • Мнения: 396
И моята дъщеричка прави така,но не се притеснявам,не и обръщам внимание и тя спира  Hug.Колкото повече и казвам НЕ ТАКА,толкова повече прави обратното Blush .

# 12
  • Мнения: 5 622
Един вид шамар ли си удря?Самонаказва се? Така ли?

Щото моя син ги прави тези неща. КАто е направил нещо и баща му му каже"Ще те цапна"( не го бием, просто така му казваме, въпреки, че знам, че не е правилно) и той сам си шляпва шамар?!  Shocked От къде знае какво значи "цапна" въобще? Много странно... Верно сме му показвали шамар с жест, като прекали с нещо, но пък не сме го удряли. И хем ми е смешно, хем ми е смотано, като го видя, че се удря сам, наказвайки се. Горкия .

# 13
  • Мнения: 1 370
И моя се налага по главата и то доста силно. Когато му кажа да не прави така, отива и започва да си бие главата в стената #Crazy

# 14
  • Мнения: 7 430
Моят пък си удря главата в стената Confused
Мисля, че няма да е за дълго Wink

Общи условия

Активация на акаунт