кисело мляко?дали може вече?

  • 2 880
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
бебо е на 5мес.и половина-днес видях че АМ отново е поскъпнало:(мисля да започна да му давам кисело мляко -поне едното хранене ,а другото да си остане фризолак,но имам малко въпроси....
пълнее ли се много от киселото мляко?
как се разрежда за да минава през биберон?
а захар?
а как е по добре-сутрин или вечер да му го давам-дали засища?
много ще съм ви благодарна да ми отговорите на тези няколко въпросчета:)

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз дадох кисело мляко почти на годинка.
Купи най-евтиното АМ- мисля, че беше НАН. Излиза почти едно и също. Peace
На въпросите ти не мога да отговоря- киселото мляко го давам неразредено, натурално, с лъжичка и само като десерт.

# 2
  • Мнения: 128
ами НАН е по скъпо от фризолак мисля

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
ами НАН е по скъпо от фризолак мисля
Съжалявам, ако съм те подвела. Помня, че преди време имаше тема дали храненето с кисело мляко излиза по-евтино и  се оказа, че при избор на Нан- почти няма разлика

# 4
  • Мнения: 128
ами с АМ ми излиза по 1 лв на ден с кисело мисля че 6те е на половина по евтино

# 5
  • Мнения: 2 471
Педиатрите препоръчват да се дава кисело мляко след годинка, но не по рано от 8-мия месец. Когато захранваш детето, в началото разреждай киселото мляко с отвара от овесени ядки или оризова вода, но внимавай да не ти направи алергия. Нан 1 и Нан 2 се намират най-евтино по 7.00 лева в склада за пелени при моста Чавдар

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Сега погледнах млеката- Nan-a e 450 грама, докато Фризолак е 400

# 7
  • Мнения: 46 510
При нас разликата е 20-30 стотинки, не мисля, че си заслужава риска.
Освен това не можеш да изключиш напълно адаптираното, много сте малки, може да доведе до анемия.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
бебо е на 5мес.и половина-днес видях че АМ отново е поскъпнало:(мисля да започна да му давам кисело мляко -поне едното хранене ,а другото да си остане фризолак,но имам малко въпроси....
пълнее ли се много от киселото мляко?
как се разрежда за да минава през биберон?
а захар?
а как е по добре-сутрин или вечер да му го давам-дали засища?
много ще съм ви благодарна да ми отговорите на тези няколко въпросчета:)



Давай си АМ, не се излагай с криви сметки, АМ и кисело излизат почти еднакво, някакви стотинки е разликата, а качеството няма да коментирам

# 9
  • Мнения: 3 042
Аз не те съветвам да даваш кисело мляко на толкова малко бебче, щом не отказва да пие АМ. Прочети в "Най-често обсъждани теми във форема" какво е посано за киселото мляко и пак помисли. Може  бебчето да няма проблеми с въвеждането на киселото мляко, но е възможно и да получи алергия. Най- евтиното мляко /поне тук при нас/ е "Нестожен" на Нестле. Поне тук при нас Фризо 1 е 6,80лв, а Нестожен е 5 и нещо.
Аз съм давала кисело мляко на дъщеря ми след годинка, а на синът ми в края на 9м, понеже отказа АМ.

пълнее ли се много от киселото мляко?
как се разрежда за да минава през биберон?
а захар?
а как е по добре-сутрин или вечер да му го давам-дали засища?
много ще съм ви благодарна да ми отговорите на тези няколко въпросчета:)

Киселото мляко е почти толкова калорично колкото и АМ, така, че няма да напълнее от него. Аз понеже съм го давала в по късна възраст и не съм го разреждала, но дъщеря ми го пиеше през биберон, който беше с по-голям размер на отвора. Слагала съм и захар, но ако детенцето го харесва и без захар, може да не слагаш. Може да го даваш и сутрин и вечер, както си решиш, както вече писах калориите и при АМ и при киселото са близки.

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 18:08 от rubi

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Извинявам се, че се намесвам където не ми е работа, попаднах случайно и се зачетох.
de_ru казваш, че АМ ти е по лев на ден - значи приблизително 30 на месец, а киселото ще ти излиза наполовина т.е. спестяваш 15лв на месец. Помисли си заслужава ли си да рискуваш здравето на бебето за 15лв?! Все има от къде другаде в семейния бюджет да клъцнеш тия пари за да има за бебето.

# 11
  • Мнения: 1 489
ами с АМ ми излиза по 1 лв на ден с кисело мисля че 6те е на половина по евтино
Не е вярно,че излиза по евтино.Детето на тази възраст ще изяжда поне 2 кофички,всяка по минимум 50ст.
.Аз съм минала по този път,защото дъщеря ми не искаше да яде каквото и да е АМ и се наложи на 4 месеца да дам кисело мляко,а АМ съм го слагала в пюретата.

# 12
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз започнах от 6 месеца кисело мляко. За евтиното излиза ми на есдмица 3,50 лв. за 5 литра мляко, от които имам 5 буркана кисело мляко и почти литър прясно  Simple Smile

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На вашата възраст не бих рискувала с кисело мляко Peace

# 14
  • Мнения: 179
И с двета ми деца минахме на кисело мляко на тази възраст (около 6м.) Доволна съм и се радвам , че нямаме алергия към киселото мляко . Давам го през биберон с по-голяма дупка и с малко захар , за да не киселее . Рареждах го в началото доста така , че да минава през по-малките биберони , но това беше докато свикна с млякото  и додавах АМ .

Общи условия

Активация на акаунт