Перилни препарати и омекотители - 33

  • 65 151
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Вики, няма да е от твърдостта на водата или поне не изцяло. При нас водата е доста твърда и аз имах такъв проблем с предишната машина. По вероятно ми се струва , че използването на по-малко вода в днешните перални, водят до подобни резултати. А може би и комбинация от двете, знам ли?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 296
Непокорна, май и по-рано ти отговорих - изпери дрехите, които миришат след пране, с прах за бяло на дълга програма на 60 градуса. От един път няма да се повредят цветовете, освен ако не са вълна или коприна или някаква свръхнежна еластична материя примерно. След тази операция отново ще можеш да си ги  переш с капсули и гел от време на време, ако искаш Wink
Независимо че си дезинфекцирала машината, микроорганизмите, предизвикващи смрад, още живуркат по дрехите ти.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 843
Ето една карта с твърдостта на водата в България.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 7 057
В Ловеч водата е мека.
Доколкото знам, в Ловеч водата винаги е била твърда, освен ако не са прекарали нов водопровод.  Rolling Eyes
Сравнена с водата в София е твърда, но сравнена с тази в Русе, водата в Ловеч е мека. В Ловеч мога и месец да не си чистя мивката и батерията в банята и въобще не набират варовик. Тук на третия ден след почистване, като прокарам ръка по мивката и се усеща варовика. Крановете пък всеки ден ги лъскам с микрофибърната кърпа.

# 19
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Картата не е вярна. Аз писах, че при нас водата е много твърда, а на картата е посочена като мека.

# 20
  • Мнения: 68 644
В нашия град  има три вида твърдост на водата , в зависимост от квартала и водоема..При мен се падат най-високите стойности...
Така че тази карта незнам какво точно отразява. Затова и въпросът ми беше конкретен. с посочване на конкретни стойности. Peace

Предполагам, е твърда водата  при мен, тъй като има доста отлагания от варовик, но ми се щеше някой по - наясно от мен да ме просветли, ама карай да върви... Sunglasses

# 21
  • Мнения: 468
В крайна сметка има ли ОМО в Кауфланд на промоция за 4,45лв. или няма? Защото ако има ще трябва да ида и аз, нищо , че си купих с новата опак. за 40 пранета. То такава цена не се изпуска Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 215
Отдавна се каня да питам, а и тъкмо сте захванали темата за твърдостта на водата.
Гледах при нас как е водата, сравнявах с чичко гугъл, но не ми се изясни..относителна твърдост, нам каква си..
Ако може някой да ме ориентира това каква вода се води:
обща твърдост мг екв./л - 4,8
обща твърдост Н0(немски градуси)- 13,4


 newsm78

Благодаря предварително!

Сравнително твърда вода е това.

# 23
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Независимо че си дезинфекцирала машината, микроорганизмите, предизвикващи смрад, още живуркат по дрехите ти.
Мислиш ли?! newsm78 Вече почти месец не усещам гадната миризма. А гела подарих на майка ми, не ща и да чувам за него. Crossing Arms
Благодаря на който сподели, че има намалено Омо в Кауфланд.  bouquet Минах без да очаквам да е останал, но беше така сбутан ниско долу, че явно хората не го виждат. Може и това да е целта, знам ли?! Забърсах два пакета, много съм доволна! bowuu

# 24
  • Мнения: 5 215
Какво Омо има в Кауфланд?

# 25
  • Мнения: X
Картата не е вярна. Аз писах, че при нас водата е много твърда, а на картата е посочена като мека.
Водата в Козлодуй не е ли като водата във Враца? А във Враца със сигурност не е твърда, камо ли "много". Peace

# 26
  • Мнения: X
Записвам се в темата с Благодарност!      bouquet
Благодарение на събраната и споделяна информация успях да си "спася" някои дрехи, които бях отписала.

# 27
  • Мнения: 68 644
Отдавна се каня да питам, а и тъкмо сте захванали темата за твърдостта на водата.
Гледах при нас как е водата, сравнявах с чичко гугъл, но не ми се изясни..относителна твърдост, нам каква си..
Ако може някой да ме ориентира това каква вода се води:
обща твърдост мг екв./л - 4,8
обща твърдост Н0(немски градуси)- 13,4


 newsm78

Благодаря предварително!

Сравнително твърда вода е това.



Благодарскооо!  bouquet

# 28
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Любопитството ми надделя. Купих си течния Ариел за цветно от Кауфланд. Сега ще го проверя как ще се представи. Money

# 29
  • Мнения: 468
Какво Омо има в Кауфланд?
Имало Омо от старите опаковки по 2 кг. на 4,45лв.

Общи условия

Активация на акаунт