Перилни препарати и омекотители - 33

  • 65 117
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 963
И аз ще съм благодарна за съвет за пуловерите.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 296
Не бих посъветвала вълна да се пере с обикновен прах или пък на 60 гр., защото ще се съсипе безвъзвратно.
Йоана, защо не използваш все още силното слънце и не ги напечеш едно хубаво? Изпери ги на програма за вълна с препарат за вълна и ги изсуши на слънце.
Миризмата, за която говорим тук, е вследствие на недобре изпрани дрехи, тя не става за един сезон сушене на закрито. Обикновено за постигането й се иска упорито пране само с течен препарат на ниски температури и кратки програми.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 440
В Кауфланд - Пловдив /Пещерско шосе/  ли го има старото ОМО?

# 48
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Ариел за бяло или Омо-то е по-добро? Simple Smile

# 49
  • софия
  • Мнения: 25 371
Прахът за бяло на ДМ  Simple Smile

# 50
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 447
Леле, сега ви чета и се сетих за снощи, а и вече често ми се случва...
Пазарувам си аз в Хита, отивам и се нареждам на касата,
и като ме лъхна точно тая смрад, на мръсен парцал пълен с микроби...
Гледаш ги, добре облечени млади хора, пък...
Обаче имам чувството, че сами не се усещат...

Това с миризливото пране стана масово явление.
И как няма, като съвременните материи изискват пране на 40 градуса...
Нашите дрехи у дома на 90% са за толкова...
Сигурно се броят на пръсти дрехите и завивките, дето се перат на 60...
И за капак са за по-щадящо пране,
тоест на знака с легенчето отдолу има и по една или даже две чертички... Tired
И не говоря за някакви по-специални дрехи, ами съвсем обикновени бели тениски.

Но... всъщност аз проблем с ниските температури и течните препарати нямам...
Много пъти съм го споменавала, че реших проблема съвсем просто,
с добавка от кислород, който да се активира още при 30 градуса...
Съвсем нескромно мога да кажа, че и пералнята, и прането ми миришат страхотно и без омекотител.
Точно както май беше писала Тeta - на сълнце. Hug

# 51
  • Русе
  • Мнения: 11 916

Много пъти съм го споменавала, че реших проблема съвсем просто,
с добавка от кислород, който да се активира още при 30 градуса...


  Как се добавя кислород.

# 52
  • Мнения: 68 549
Ехе, Butterfly_Lovehunter...добра памет Laughing

# 53
  • Мнения: 232
да, каква е тази добавка с кислород? казвайте, че другата седмица съм решила целия гардероб да изпера Sad. ще се отбая и аз от простиране и машината от въртене. още повече, че смятам с повече плакнения да пускам  Laughing

# 54
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 447
Ами, аз сигурно поне вече няколко пъти съм я показвала добавката...
Да не ме обвинят в реклама?! Simple Smile
Казва се Bambino mio, гранулиран прах, за 50 пранета..
Аз го взимам за 13 лв. от Befit.

Факт е, че работи...
Дават го за пелени, но аз си го ползвам като добавка към другото пране, включително и цветно,
но не редовно разбира се...

# 55
  • Мнения: 468
Кога ще го пуснат Омото на 50% голямата опаковка в Кауфланд?Другата седмица в Кауфланд ще има Персил на промоция 60 пранета за 13,99, прах и течен

# 56
  • Мнения: 1 135
Проблемът с вонящите дрехи и съответно хора наистина става все по-често срещан. Българинът по принцип е леко хидрофобен, т.е. не обича много водата. Като прибавим към това и порочната тенденция за използване на течни перилни препарати и омекотители и готово. И това при положение, че имахме горещо и сухо лято, какво чудо ще е през студените и влажни месеци... ще се ходи с противогаз.

По въпроса за спасяване на вече вонящи дрехи: ако материята наистина не позволява висока температура може да се опита и на 40 С с качествен прахообразен препарат за бяло и добавка от препарат за избелване. Обикновено не си позволявам да препоръчвам определена марка, но в случая с добавката-няма по-добро от Ариел прахообразен. Дозирайте прах + около 50-60 грама от този препарат и пуснете възможно най-дългата програма на 40 С, задължително с допълнително изплакване. НЕ ПРЕТОВАРВАЙТЕ МАШИНАТА! Сушенето на слънце също е препоръчително.

# 57
  • Мнения: 232
Мерси TAED   bouquet. Проблемът е, че няколко пуловера са в по-голямата си част вълна и няма как. Ще пробвам с това, което си казал.

# 58
  • Мнения: 1 135
За вълна няма да стане. Потърси препарат съдържащ избелители на кислородна основа, но БЕЗ ЕНЗИМИ и опитай да ги накиснеш за няколко часа в разтвор, след което изпери нормално в пералнята с подходящ препарат.

Алтернативно, може да се опита с по-концентриран препарат за дезинфекция на дрехи и отново накисване за една нощ, но не гарантирам, че ще помогне.

# 59
  • Мнения: X
За вълна няма да стане. Потърси препарат съдържащ избелители на кислородна основа, но БЕЗ ЕНЗИМИ и опитай да ги накиснеш за няколко часа в разтвор, след което изпери нормално в пералнята с подходящ препарат.
А накисване в разтвор от препарат за вълна с прибавяне на кислородна вода/перхидрол?

Общи условия

Активация на акаунт