Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 31

  • 51 692
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 598
Гледам, че се появиха мами със секцио...  Grinning Някоя от вас знае ли колко време след секциото не може да се влиза в басейн (хлорирана вода)? Морето вече го тествахме... Simple Smile

Секциото боли дори с месеци. Не можех да си държа детето първия месец. Много трудно ставах през нощта от леглото. Още като исках да стана се контрахираше матката и ми спираше въздуха. Бебчето ми ревеше докато се добера до кошарата. Ако си сама вкъщи и няма кой да ти готви и помага, секциото е много мъчителен вариант. А за увисналия като качулка корем въобще няма да коментирам... Предполагам, че след нормално раждане не остават такива пластични "дефекти". Само дето съм в чуденка дали не е по-добър вариант за бебето да не преминава през родовия канал...newsm78. И там се получават някакви травми на кости, черепи, кожа... Така че заключението: "Каквото Господ дал". Ако е писано да родиш нормално, ще е нормално, ако секцио - секцио. Важното е да се роди живо и здраво бебчето. Страхът изчезва само като си помислиш, за дечицата, които се раждат с усложнения. Да видиш бебче с разни тръбички и тампони е проницателна гледка. Господ да пази и да е на помощ Praynig

Последна редакция: ср, 09 сеп 2015, 14:41 от amy_nka

# 46
  • Мнения: 463
След прочетеното от момичетата в темата и с консултации от раждали приятелки и познати се отказах от секциото.  Единственно болката ме притеснява не търпя на болка и се изневярвам.

# 47
  • Мнения: 1 037
След прочетеното от момичетата в темата и с консултации от раждали приятелки и познати се отказах от секциото.  Единственно болката ме притеснява не търпя на болка и се изневярвам.


Първото ми раждане е нормално, 2 часа след като родих станах и си бях сктисна. Имаше болки, но нямаше време за упойка. После ме попридърпваха шевовете, но с обилното им поливане със смрадлика, доста бързо паднаха.
Сега ме чака секцио по медицински причини. Опитвам се да се настройвам психически как 24 часа ще съм в реанимация и няма да си видя детенцето. После още 3 нощи в болницата (в най-добрия вариант), все пак операция е и ще трябва раздвижване. Не ме е страх от болката. А от самата операция, рисковете са по-големи доколкото знам. Дано всичко е ок! Praynig

# 48
  • Мнения: 8 163
След прочетеното от момичетата в темата и с консултации от раждали приятелки и познати се отказах от секциото.
Браво!

Не я мисли болката. Едно, че не е толкова страшна, колкото я изкарват по филмите. Второ, не е безсмислена, както е болката от зъб, ухо, бъбреци. Трето, забравя се. И четвърто, има епидурал.

За протокола: имам едно нормално раждане с епидурал и едно - нормално, естествено, във вода. Второто определено беше по-добро като изживяване, а даже не беше в болница.

# 49
  • Мнения: 463
Фея сподели малко повече за раждането във вода ако може Simple Smile
Всъщност ме бяха наплашили по отношение на държанието на лекарите но аз си следя бременността в частна клиника и отношението към мен е много добро .Надявам се и по време на раждането .

# 50
  • Мнения: 8 163
Джъст, раждането във вода беше много хубаво. Мога да го препоръчам на всеки с нормално протичаща бременност.

Внимавай с частните клиники. Имат склонност да препоръчват секцио без реална причина. Ако го направят, поскай второ мнение.

На мен навремето в "Св. Лазар" искаха да ми правят серклаж и да ми горят раничка. Бяха ме наплашили страшно - първескините са много податливи на манипулации. В онази клиника 98% от ражданията накрая се превръщаха в секцио. Отидох при друг АГ и стана ясно, че всичко е наред.

# 51
  • Мнения: 463
Ами предполагам трябва да говоря с лекарката ми за раждането във вода.
Иначе за частните болници спряхме се на частна клиника защото там отношението е по-добро а и приятелят ми държи да съм в частна клиника.

# 52
  • Мнения: 8 163
Не съм против частните клиники. Просто те предупреждавам. Те не биха направили секцио, ако не искаш.

# 53
  • Мнения: 99
Мамита, здравейте днес съм особено превъзбудена, вече съм в 9 месец и днес на прегледа ми казаха ,че всичко върви нормално, ще е секцио, бебчо си е застанал така от самото начало. Една реплика само ме притесни, че има лека потдутина на бебчо на главата, измери я каза че всичко е наред, но дали е нормално и дали не ми е спестила нещо лекарката, какво ще кажете, дали е нормално това? Утре съм пак на изследвания и ще я попитам!

# 54
  • Мнения: 8 163
Питай лекарката, Нари. Не знаем за какво точно иде реч.

# 55
  • Мнения: 1 037
Аз бях днес на преглед. Миналата седмица бебето беше 2600 гр, а сега е 2840 (уж).
Всичко било ок, но предната седмица коремчето му отговаряше на 36 седмица и 4 дни, а днес ми каза 35 седмица. Каза и да не се притеснявам, обаче аз много се шашнах.
Възможно ли е хем да е качил, хем коремчето да му е в по-ранна седмица? newsm78

# 56
  • Мнения: X
Only God can..., много странно...ако това ще те успокои онзи ден моя доктор ми обясняваше, че няма да прави замервания на бебето по - често от веднъж на 3 седмици, защото ехографите и формулите, по които смятат са толкова неточни, че няма смисъл, можело да излезе, че е отслабнало вместо да е наддало. Има случаи на големи отклонения в теглото на бебето, с което очакват да се роди - 600 - 700 грама и повече. Според мен не се притеснявай толкова  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 532
В последните месеци измерванията са по-неточни. Синът ми до последно излизаше около 2.800, а се роди 3.200.
Иначе на него глава и корем имаха разминаване с 1-2 седмици. Еми... с голяма глава ми е човекът. То това си е и до гени.

# 58
  • Мнения: 8 163
... предната седмица коремчето му отговаряше на 36 седмица и 4 дни, а днес ми каза 35 седмица.
Не само, че няма причина за притеснение, но няма и логика. Прочети цитата горе и ще видиш колко абсурдни са тези стойности в линеарното времево измерение, в което живеем.

Свикнали сме да се осланяме на медицинската апаратура, без да подлагаме на съмнение резултатите от нея. А тя не винаги е в състояние да подаде точни данни, които пък на свой ред да бъдат разчетени/интерпретирани правилно от докторите.

Спокоен остатък от бременността и леко раждане!

# 59
  • Мнения: 1 037
Благодаря ви! Hug
Щом ММ ми вика "е миналата седмица по коремче в 36 седмица и 4 дни го измериха с тегло 2600, а днес същото в 35 седмица излезе 2840... Нали взимат корем, бедро и глава, то няма логика, хем да качва в общото тегло, хем да се връща назад по коремче". И като се замислих е прав Hug
В понеделник съм пак, останаха ми леки притеснения, но съм по-спокойна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт