Отговори
  • Мнения: 2 237
Една госпожа убедено твърди в друга тема, че българите са щели да гласуват с "не", ако зависеше от тях приема на страната в ЕС. Вие какво мислите?

А в анкетата можете да изкажете и днешна гледна точка- да излезем ли от ЕС.

Последна редакция: нд, 06 сеп 2015, 10:11 от Ли Лу

# 1
  • Мнения: leet
Аз не мисля, че бъдещето ни ще е по-добро извън ЕС. Решението не е да излезем, а да се намери начин да ни управляват австрийците или немците Simple Smile

# 2
  • Мнения: 46 510
Не, нямаше да гласувам с не и не искам да излизаме от ЕС.

# 3
  • Мнения: 7 779
не виждам плюсове от влизането ни в ЕС.
изчезна ни кис.мляко , доматите , природата , заводите ...
увеличиха ни се заплатите , пенсиите.... това не е на добре. с много пари да сънуваме кошмари 

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато влизахме бях твърдо против. Сега съм леко разколебана, но пак ми се ще да не сме там.

# 5
  • България
  • Мнения: 6 209
Когато влизахме бях за ЕС.
Сега твърдо не.
Значи на въпроса- да.

# 6
  • Мнения: 7 779
Когато влизахме бях твърдо против. Сега съм леко разколебана, но пак ми се ще да не сме там.
аз искам да сме си на мястото , а те да не са при нас  Laughing

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато влизахме бях твърдо против. Сега съм леко разколебана, но пак ми се ще да не сме там.
аз искам да сме си на мястото , а те да не са при нас
А кое ни е мястото?

# 8
  • София
  • Мнения: 17 281
Не мога да си представя някой да иска пак да има ограничения за пътуване, учене и работа в рамките на ЕС, направо като научна фантастика ( или тотално невежество ) ми се струва такова мнение.
Да мога утре да стана и да отида да живея и да работя в която и да е страна така, все едно се местя от Лом в София, е нещо, което като студентка не съм си и мечтала. Сега младите ми колеги до един я са учили, я работили някъде навън, прекарват си ваканциите където им душа иска ... Нямам никакво желание да се затворим в черупка отново.

# 9
  • Мнения: 7 779
като гледам дори мигрантите са по-добре приети от нас. а не са в ЕС

# 10
  • Мнения: 15 204
Не трябваше да влизаме при условията, които ни поставиха. Сега вече е късно да излизаме, защото сме зависими.

# 11
  • Мнения: 54 408
И къде да ходим? Thinking
По-добре в ЕС, отколкото извън.
За страна с нашия капацитет, не е добре да е самостоятелна единица.
Не сме Швейцария.

# 12
  • Мнения: 958
И къде да ходим? Thinking
По-добре в ЕС, отколкото извън.
За страна с нашия капацитет, не е добре да е самостоятелна единица.
Не сме Швейцария.
По-лошото е, че дори не сме и Сърбия...
Хубавото на ЕС е, че носи и някакъв мониторинг с отговорността за членството си. Има и доста еврофондове, които бяха лесна плячка за БГ политическата мафия, което си е добре колкото и парадоксално да звучи, иначе тези пари щяха да бъдат акумулирани от всички нас. Сега ни крадат, но поне оставят някакви трохи да се радваме. Без еврофондовете и трохи нямаше да има...
Има общини, които успяха благодарение на членството ни в ЕС да станат сравнително модерни европейски градове- като Бургас например, където въпреки кражбите, се изградиха и доста инфраструктурни проекти!

# 13
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Щях да гласувам с ДА и сега отговарям с НЕ. Във всяко положение има плюсове и минуси, въпросът е да се прецени кои са повече.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2015, 22:36 от Акаша

# 14
  • Другата България
  • Мнения: 37 269
"ЗА" ЕС съм. Засега.

Общи условия

Активация на акаунт