Вагинален секрет???

  • 1 950
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Интересува ме на всички ли се взима? Разбрах че се прави заради опасност от наличие на някакви стафилококи, които се лекуват с таблетки през устата. Ако някоя мама е пила подобни, интересува ме колко трае лечението, защото моя термин наближава, а такова изследване ще ми правят седмица преди термина и се притеснявам дали ако има нещо ще имам време за лечение... Confused:

# 1
  • Мнения: 854
Ама защо толкова късно ще ти го правят? Аз имам още близо два месеца и лекарката ми го пусна при последната консултация това изследване, заедно с аналния секрет и австралийския антиген. Ами ако родиш по-рано? Ама че глупост. А иначе на мен ми нямаше нищо и няма да пия таблетки съответно. Дано и при теб е така.

# 2
  • Мнения: 46 437
Лекаря, който наблюдаваше бременността не ми е взимал вагинален секрет, но като си избрах лекар, при който да раждам, ми направиха такова изследване малко преди термина. Мисля, че ако има нещо лечението е с влагалищни ампули, чувала съм даже, че ги изписват профилактично преди раждането, което според мен е голяма глупост!
Дано нищо ти няма и леко раждане Grinning

# 3
  • Мнения: 86
Глупост не ами, незнам какво да кажа...Тази моята лекарка изобщо не е смятала да прави такъв дори!!! Добре че ходя и на частно, та случайно стана когато Д-ра ме пита да ли са ми взели анален секрет, дали са взели и вагинален....та както разбираш се оказа че не са ми взели.

# 4
  • Мнения: 1 722
Аз попитах моята лекарка и тя ми каза, че се прави микробиологично изследване в случай, че имаш бяло течение, придружено със сърбеж, миризма и т.н. Това се прави преди раждане, за да не може, преминавайки през родовия канал, бебето да се зарази /получава се конюктивит и т.н./. Но пък тъй като бременните са много склонни към инфекции ако те лекуват по-рано е възможно пак да се получи. Все пак на мен ми бяха изписали полижинакс 6 вагинални глобули, тъй като ми бе засилено течението, но без изследване.

# 5
  • Мнения: 86
Аз също си поставям вагинални таблетки Клион Д, но Д-ра при когото ще раждам ми обясни, че те не дейтвали на този вид бактерии, които се откриват само чрез такова микробиологично изследване и се лекуват с някакви хапчета, които се приемат през устата.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
Хапчетата са антибиотик-Цефалексин или нещо подобно,на мен ми го изсписаха поради съмнения за стафилококи,но аз имах възпаление вследствие на притисканетна бъбречния ми канал от.....бебчо.След проведеното ми лечение,резултатите от изследванията ми бяха чисти.

# 7
  • Мнения: 86
A колко време се пият тези антибиотици?

# 8
  • Мнения: 2 489
На мен вече са ми взимали два пъти. Нормално е да се следи това през бременността, но някои лекари го смятат за излишно.
Факт са много аборти и преждевременни раждания заради инфекции, които тръгват от влагалището.

# 9
  • Мнения: 2 489
Освен това има доста антибиотици, които са в група Б по вредност за плода. За сравнение парацетамолът е в същата група, така че е излшна паниката около тези антибиотици.

# 10
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Колкото по-късно се направи толкова по-добре! Ами ако съвсем накрая са се появили коките? Последните 2-3 седмици се прави, даже и дни да имаш стига, ако трябва със система последните дни ще го сложат и пак всичко ще е наред, не се притеснявай, ще имаш време.

# 11
  • Мнения: 2 452
Малко пояснение - вагиналния секрет се взема не за откриване на стафилококи, а за доказване наличието на стрептокок тип Б във вагиналния секрет. Има мнения в медицината, че този стрептокок може да доведе до тежки менингити у новороденото. Затова при наличието му се прави профилактика с антибиотик. Стрепоткоките са чувствителни на пеницилини и затова се използват а.б. от тази група, които са безвредни както за майката, така и за плода. Препоръчва се изследването да се направи през 36 г.с.  Ако настъпи раждане преди да се знае резултата задължително се прави профилактика с пеницилинов антибиотик по време на раждането.
Лаура

# 12
  • Мнения: 86
Много ти благодаря за пояснението! Сега малко ми се изясни картинката. Надявам се всичко да е ОК! Утре ще ходя да ми взимат такъв секрет и ще пиша какво е станало. Предполагам, че дори и да се лага някакво лечение ще имам време да го проведа...

# 13
  • Мнения: 181
Цитат на: Mushu
Ама защо толкова късно ще ти го правят? .


I na men mi go napraviha dosta kusno- 2 sedmici predi termina. Moje bi e v zavisimost ot lekarite.

Общи условия

Активация на акаунт