Работа на пасажерски кораби

  • 140 699
  • 734
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 828
Каква позиция на Карнивал? Така зададен въпроса е меко казано трудно да ти се отговори. Иначе са голяма и стабилна компания.

# 406
  • Мнения: 25 732
Най вероятно става дума за бар или помощник сервитьор. Това качват и сапко и русенския агент.
Писала съм в старата тема цели фермани, който го интересува ще прочете. Фирмата е добра, дава  шанс за развитие, плащането е точно и който не го мързи, смело на пред.

# 407
  • Мнения: 1 130
Здравейте! Искам да попитам дали някой има Информация за Scenic речни кораби. Бях на интервю и го минах .Договорът е за 1 година,но все още нямам дата за качване,което малко ме притеснява. На интервюто забравих да питам за униформата дали имат някакви допълнителни изисквания като цвят чорапи,вид обувки да си вземаме ли някакви допълнителни ризи и панталони както искаха от  River Advice. Ако някой знае ще съм много  благодарна да сподели. Хубав ден!
Здравейте, към Scenic качваха миналата година от нашия офис, униформа ще Ви дадат на кораба, обувки също, но си носете ваши с гумени подметки, черни класически и да са Ви удобни. Бяла риза и черен панталон/пола носете с Вас в случай че нямат Ваш размер за момента. Чорапи - черни, 1-2 чифта бели и чорапогащници по 2/3 - телесен и черен. Не пишете за позицията за това общо е това.

# 408
  • Мнения: 2 487
Имате ли нови отзиви за Лъки М / Maris Recruitment ?

Интересува ме как вървят като заплащане на позиция Cabin stewardess  и работата тежка ли е / по колко ч на ден ? / слиза ли се на пристанищата ?

# 409
  • Мнения: 1
Колко дни или седмици се чака, за да разбереш това?

Здравейте, по същата схемичка... xD
 От интервюто в края на Януари. След два дни ми звънят от "easy consult" - "Честито, взели сте си интервюто!" за bar Waiter и веднага ми поискаха Паспорт "хмм" за изготвяне на предстоящият ми контракт. Както и да е - пратих им. Ами още го чакам Tired Face Преди месец се свързах директно с "river advice" да попитам за "status" и те потвърдиха, че съм бил на интервю, но не са ми предложили все още договор и да питам пак "easy cons".  No Mouth Та си скролвам аз тука форумчето и си чета, и реших да попитам дали има и други все още чакащи/недочакали/ качили/ слезли/ получили скоро договор с дата на качване... +  някое друго компетентно мнение, относно шансове за получаване или неполучаване на договор за сезон 2018? ^^

Последна редакция: пн, 25 юни 2018, 01:47 от Не се сърди, човече

# 410
  • Мнения: 12 725
Извинявайте, че се намесвам, без да разбирам от темата, обаче много интересен живот водите!!! Ехааа, плаване с кораби! Simple Smile

# 411
  • Мнения: 548
И аз се намесвам, но с въпросче- има ли смисъл без език и на 58 г. да се кандидатства за готвач?

# 412
  • Мнения: 25 732
И аз се намесвам, но с въпросче- има ли смисъл без език и на 58 г. да се кандидатства за готвач?
Много хубав въпрос.  Peace
Език трябва на ниво да комуникираш с колегите си и висшестоящите, дори и на ниска позиция. Език е задължителен за обученията по безопасност, които са на английски.
И отговора:  без език, на никаква възраст няма смисъл да се кандидатства. Peace

# 413
  • Мнения: 548
Благодаря за отговора!

# 414
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен, дълго ме нямаше, но за малко минавам. За предговор работила съм с карнивал роял нсл вайкинг и принцес Сега имам договор и с ривър адвайс след няколко дена.Била съм на различни позиции. Някои беше питал за вайкинг- нямам забелвжка.Бях на вторият им окенаски кораб sun .всичко е точно компанията е повече от добра.Донякъде съжалявам, че я напуснах, но така се случи в живота ми трябваше да спра за малко с корабите. Имам вечв опит с принцес в магазините- ами.... Не ходете.плащат нищо, компанията е съсипана просто  е губене на време.всичко им е ужасно.С еивър адвайс. Още миналата година одобрение ама никой не се обади и сега не искам пак с принцес та ги напънах директно без посредник и виж за 6 дена как станаха нещата тъкмо им върнах договора чакам дата тия дни.не знам как е само мнения от познари,че е ок. лично аз си обичам океанските кораби особено норвегиан круиз лайн и роял карибиан са ми фаворити NCL  най вече за живот и оерсонала, но ми трябват бързи пари и речните в евро ме спасяват сега. При възможност ще пиша отново.Успвх ви желая и не спирайте..... Корабите колкото вземат, толкова и дават в живота.

# 415
  • Мнения: 7
Аз бях питал за Вайкинг, но вече разбрах за какво става дума, защото изкарах 9 дена на един от речните им кораби, който върви от Амстердам до Базел и обратно. От 14 години се занимавам с професионално почистване. Тази работа не е за всеки, защото е тежка и изморителна, но аз съм свикнал и затова реших, че ще се справя и на кораба като мияч в кухнята. Само че тази работа няма нищо общо с нищо друго! Тази работа е нечовешка! Работи се по 14 часа на ден! Започва се в 7:00 и се работи до 22:30! Следобяд, от 15:00 до 17:00 има два часа почивка, които минават като миг и не ти стигат за нищо! Нямаш никакво лично време, освен през нощта! Нямаш време дори за една цигара! В някои от дните, които изкарах там, имаше периоди по 4,5 часа в които работех, без да спирам! Въпросната позиция "ютилити", както я наричат, е най-тежката на кораба! Всички други позиции са по-леки! Тук виждам много позитивни коментари, основно от жени и е разбираемо, защото те работят като сервитьорки и камериерки и тяхната работа е в пъти по-лека, но ютилити е ужасно. Освен това отношението към мен от колегата сърбин на съдомиялната машина беше отвратително! Стигна се дотам, че настрои главния готвач срещу мен! Последният ме обвини, че съм бавен и аз просто си тръгнах на мига, защото това беше върхът на простотията! За тези 9 дена на кораба, успях и да се разболея от някакъв вирус с хрема и кашлица, който продължи да  ме мъчи още 20 дена след като се прибрах в България! Да, заплащането е добро за нашият скапан стандарт! 1300 евро твърда заплата, плюс около 1000 евро от бакшиши, но…….на  фона на тази нечовешка работа са нищо! Целият масраф ми излезе около 1200 лева с пътя и единственото хубаво нещо бяха двата дни, които изкарах във Фрайбург, докато си чаках рейса за София!

# 416
  • Мнения: 7
И аз се намесвам, но с въпросче- има ли смисъл без език и на 58 г. да се кандидатства за готвач?
Да, езикът е много важен, защото целият персонал комуникира помежду си на английски, но и възрастта е важна! Аз съм на 40 години и само за 9 дена осъзнах, че позицията мияч в кухнята не е за мен! Работата е изключително тежка и за да я върши човек, трябва да е на не повече от 25-30 години! Да, хората са различни! Има жилави хора и на доста по-голяма възраст. Колегата сърбин беше на моите години и каза, че го работи това от 4 години. Освен това, почти всяка нощ се напиваше…..Главният готвач, който беше филипинец, беше точно на вашата възраст, така че…..всичко е строго субективно и зависи от физическата издържливост на конкретния човек, но специално аз се почувствах все едно карам втора казарма! Едно момиче по-горе написа, че корабите много взимат, но и много дават. Аз съм на мнение, че няма пари, за които си заслужава да си даваш здравето, та дори и те да са 2300 евро!

# 417
  • Мнения: 828
Абсолютно съм съгласен, че няма работа заради която да си съсипваш здравето.
Обикновенно се казва, че "морето много дава, но и много взема". За първи път го виждам в обърнат словоред Simple Smile
Имам един спор и мисля, че тук ще може да ми се даде отговор.
Въпросът е необходими ли са конвенционални сертификати за речни кораби?
Благодаря предварително и успешни контракти.

# 418
  • Мнения: 7
Извинявайте, че се намесвам, без да разбирам от темата, обаче много интересен живот водите!!! Ехааа, плаване с кораби! Simple Smile
Да, много е хубаво и романтично, но не и ако работиш на кораба! Ако си турист е прекрасно! Всеки ден си на ново място. Слизаш и разглеждаш прекрасните забележителности, прибираш се
да обядваш, почиваш си в каютата, а на следващия ден си в друг прекрасен град или в друга държава! Много е красиво по Рейн! Има разкошни замъци на по няколко стотин години, които са построени върху високи планински хълмове, потънали в зеленина! Немските градчета по Рейн са изключително красиви! Но цялата тази красота е само за туристите! За по-голямата част от екипажа има само експлоатация на труда, която ти взима здравето!

# 419
  • Мнения: 25 732
На мен не ми се е взело здравето. Аз съм от тези на които, морето само е дало.

Общи условия

Активация на акаунт