Ужасни сополи. Инхалация докато бебето/детето спи

  • 11 300
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте мами,
синът ми е на една годинка и пак се започва със сополите. Лошото е, че пръскането на физиологичен разтвот и капки е кошмар, въобще не позволява. Дайте съвет какъв инхалатор да купя, че да мога да го сложа пред носа и устата на легълцето за 10-тина минути на обяд след заспиването, докато спи дълбоко и не усеща. Колежки на мъжа ми му казали да вземем ултразвуков, били по-хубави, излизал пушек, не били много шумни...досега разглеждах, има десетки, но има ли вариант без маска, а само тръбичка, може ли инхалатора да не е изправен...?
Чакам съвети и препоръки, че положението е кофти, а тепърва се започва с настинките

# 1
  • Мнения: 1 772
Не знам дали само инхалациите ще помогнат, ако не махнете сополите, те бактериите там се въдят Sad При нас много помогна помпата Baby Vac, тази, която се включва към прахосмукачката.

Иначе за инхалатор - ние ползваме Омрон, но бръмчи доста. Но не става ли да го прилъжеш да гледате някакво детско, докато работи инхалатора? Аз така правех - гушкам я и пускам Маша и Мечока... Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 412
Какви капки слагаш?

# 3
  • У дома
  • Мнения: 4 203
От две седмици и ние сме в същата ситуация. Дъщеря ми е на 15мес, някакъв кошмар е като ме види с физиологичният разтвор или Бейби Вак-а, ама колкото й да реве, няма как. Прилъгвам е с играчки, и впръсквам физиологичен разтвор, капките много ме бавят и тя започва да "истеричи" и да пищи. Купих помпичка и впръсквам за секунда, докато се е осъзнала и съм готова. Изчаквам известно време и смуча секрета с Бейби Вак-а, а след това капвам едни други капки, които имали малко лекарство, те са само три пъти на ден, аз слагам само сутрин и вечер. В събота купих овлажнител за въздуха, мисля че е по-добре. Тук в аптеката ми дадоха съвет да и надигна легалцето с книги - около 10см, от страната на главичката. Смея да кажа, че сега е малко по-добре. Пробвай и ти Peace

# 4
  • Мнения: 55
Леглото и ние задигнахме снощи. Досега слагах очните капки тобрекс, днес ни изписаха черните капки и след малко отивам до аптеката да ги взема, че оставих рецептата да се правят. Сиропа за кашлица е лесен, разтварям в малко вода и давам в бутилка, той го пие като сокче, а също и тантум верде за гърлото не ни е проблем. Миналата зима като беше още малък му пръсках всеки ден Стеримар и умираше от кеф, сега се опитвам пак да обърна нещата сякаш на игра, но въобще не ми се получава, с помпата за сополите също. Инхалатора го искам и за профилактика, и за началните симптоми на такива настинки, и за подпомагане на лечението.

# 5
  • Мнения: 1 412
Веднъж черните капки така и задръстиха носа, че едва не се задуши, като се има в предвид, че не успявам да накапя, не цяла капка. Сега цяла седмица се влачи със зелена хрема и от един път слагане на Тобрадекс край на хремата. Знам, че са антибиотични, но ма нас много ни помагат, ма всеки различно.

# 6
  • Мнения: 658
Ох, и дъщеря ми има често сополи и капането с физиологичен разтвор беше ужасно трудно. Инхалатор нямам, не мога да изкажа мнение.
Обаче за физ. разтвора имам тактика, коятао работи и ми дава да впръсквам колкото и когато пожелая, на промивка използвам около 2 милилитра. Правя го като игра (първите пъти трябваще да приложа доста сила). Ляга, държа я и закапвам добре, тя естествено реве и се дърпа, обаче аз и давам празното флаконче и и казвам тя да ми промие носа на мен, показвам, правя физиономии, мрънкам, обаче тя ми е промила носа и е много доволна. Даже почна да прави гаргара с обема, който и влиза в гърлото и да ми "пее" и вече казвам, айде да ми попееш малко и тя сама отива да си легне там, където си правим процедурите.
Както и да е, дано да няма сополи...

# 7
  • Мнения: 3 157
Инхалатора няма да свърши работа според мен,ако не е сложен правилно на устата с маската,а това явно не е възможно,съдя по нашия-Омрон-ако детето не е с маска,няма никаква ползва-просто бръмчи...в банята да се запари с по-топла вода не ви ли се получава-при нас така се отпушваше нослето преди да купим инхалатор.Малко повдигане на леглото с някакъв сгънат чаршаф под главата  също помага.Правила съм и капки с прополис,даже тази година пак ще трябва да приготвя-пробвайте ако не е много малко детенцето!

# 8
  • Мнения: 55
Благодаря мами!!!
Много сте отзивчиви със съветите. Чак се чудя дали да се похваля... кошмара отмина. Поради невъзможност да слагам капките по три или четири пъти дневно го слагах само като заспи наобяд и вечер, но явно помогнаха. Още сякаш е малък да се заглежда по филмчета чак така, че да успея да изчистя носа едва ли не без да разбере, но установих, че ако го подлъжа, че ще му дам да дъвче накрайника на физиологичния разтвор ни се получава, стига да олуча ноздрата бързо хахах Така поне докато се усети съм напръскала. След няколко минути го изненадвам и с аспиратора 😜😜😜

# 9
  • Мнения: 55
Хайде давайте мнения сега за витиманите и пробиотиците, и даването им на едногодишни деца!!!
При симптими на разбиляване единствено съм давала най-малката ампула витамин Ц. Постоянно го тъпча с плодове, но се замислям и за някое сиропче с витаминки за зимата

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз ползвам един лесен бабин илач за запушен нос.
сополи само бърша, не ги премахвам/издърпвам с нищо, капки никога не съм слагала.

ако носът е запушен и не тече секрет: режа 1 глава лук на 4 и я слагам близо до носа на детето. преди я слагах на земята до леглото, за да се вдигат парите нагоре и да ги диша, но сега спи на високо легло и слагам лука в малка тензухена торбичка. оставям го цяла нощ. на сутринта трябва доста да се проветрява, но детето спи с отпушен нос!!! 2-3 вечери го правя, през деня само бърша, ако нещо тече.

# 11
  • Мнения: 55
А не дразни ли самата миризма, мен ме сърби носа, насълзяват ми се очите като подуша обелен лук, а пък за детенце...голям привърженик съм на изпитаните бабини методи, но това не го знаех

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А не дразни ли самата миризма, мен ме сърби носа, насълзяват ми се очите като подуша обелен лук, а пък за детенце...голям привърженик съм на изпитаните бабини методи, но това не го знаех

мисля, че при запушен нос няма как да помиришеш каквото и да било. Mr. Green
става и при бебета, приятелка го изпробва при 6-мес. бебе успешно.

за мен това е "нежен" метод, защото детето не се стресира. Peace

# 13
  • Мнения: 55
Изпробвахме го. Да, отпуши носовете на всички и 30 минути по-късно малкия триеше носа зверски и не можеше да си намери място в леглото, а нас с баща му ни заболя глава. Та падна едно проветряване, после духалка пусках, че стана адски студено.... Мани мани

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
съжалявам.
ние не сме имали подобни симптоми.

Общи условия

Активация на акаунт