Пътуване в Италия, море, езера, планини, забележителности и.../Тема 2/

  • 106 376
  • 759
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 752
Дунапренка, има още един директен влак от Тирано до Санкт Мориц, който пак се обслужва от швейцарските железници. Поради тая причина няма голяма разлика в цената - 32 франка, а за Бернина билетът е 35.

Допълвам за времето - доста студено и с много голяма вероятност за сняг. Нощните температури са много ниски. С две думи - зима още от началото на октомври.

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 09:54 от hellymod

# 571
  • Мнения: 50
Благодаря Hellymod,когато търсих в https://www.rhb.ch/en/tickets-travelcards/bernina-express-booking за дата 18.10 за двама възрастни двупосочно Тирано-С.Мориц ,втора класа ми излезе цена 184CHF.което е доста различно от това,което ти казваш.Къде да погледна за  цени ти?

# 572
  • Мнения: 2 752
Дунапренка, информацията е от страницата на sbb.ch.
https://www.sbb.ch
Езикът се сменя най-отдолу на страницата. За да видиш цената, въведи си някакво измислено име или само инициали + дата на раждане и маркирай в полето за намаление "no reduction", за да видиш пълната цена на билета.
Сега обаче видях, че тези цени са валидни до края на август. След това не ми позволява да избирам по-късна дата. Може би ще има промени в разписанието и в ценоразписа за зимния сезон.

Допълнение: Чекнах твоя линк и виждам, че това е сайта директно на железницата, която пътува по тази отсечка, тя е част от швейцарските железници. Там цената е 46 франка на човек и може да се буква и за по-късни дати като твоята например.
Ти къде видя цена от 184 франка за двама? Да не е някаква грешка?

Коригирам се. Всъщност грешката е вярна. Ти си права - това е цена за двама за двупосочен билет отиване и връщане.

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 12:31 от hellymod

# 573
  • Мнения: 40
Къде да открия тол таксите за Италия. Мерси за отзовалите се.

# 574
  • Мнения: 943
Къде да открия тол таксите за Италия. Мерси за отзовалите се.
Ами най отпред ги има,но трябва да се прочете

# 575
  • IT
  • Мнения: 3 704
Страхотна тема. Предстоят ми пътувания и ще черпя опит.
Ще посетя Лече живот и здраве другия месец. Можете ли да ме ориентирате за еме на някоя италианска дрогерия от типа на ДМ и тн. Искам да си купя някои неща и ще ми е по-лесно ако ми е познато името. А също и някое хубаво място там- забележителност или ресторантче? Благодаря ви предварително. Пътуването ще е еднодневно с ферибот от Албания.
Лече е с барокова архитектура и е много красив.Старият град е уникален, има амфитеатър до централният площад. Има едно место със сладкиши и сладоледи изключително вкусни и много популярно. Като тръгнеш от централния площад посока обратна на старият град е от дясно. Другата седмица ще мина от там и ще пусна снимка, ако не е късно.
Саленто е популярно не само последните 7-8 години, винаги е било така.

# 576
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Да, Лече е прекрасен! А този ферибот от Албания до Бриндизи ли пътува?

# 577
  • Мнения: 18
Здравейте Simple Smile Да питам кой сайт ще препоръчате за билети за влак, че се обърках.
Мерси предварително!!!

# 578
# 579
  • IT
  • Мнения: 3 704
или http://www.italotreno.it -зависи дестинацията

# 580
  • София
  • Мнения: 15 216
Не мога да се сетя за случай, в който да съм купила самолетни билети преди полунощ. Simple Smile
Току-що се сдобихме с билети до Бергамо. Кацаме на 21.09. в 8,30ч. и излитаме на 25.09. в 9,05ч.
Надявам се за 4 дни да можем да видим Бергамо, малко езера и още нещо наоколо. С удоволствие ще покажа на моите мъже малко от Милано, но на мен лично то не ми е конкретна цел. Simple Smile Чела съм ви по диагонал и знам, че ще има с какво да запълним 4 дни, че даже няма да ни стигнат.
Сега ще прочета много внимателно двете теми и ще съм благодарна за всякакви съвети и препоръки за настаняване, маршрути и места, които не бива да пропускаме.  Hug

# 581
  • София
  • Мнения: 11 538
Бергамо се разглежда за няколко часа. Най-добре там да ви е последната нощувка, за да ви е по-близо до летището. Ние бяхме със същите полети, но с три нощувки и решихме последната нощ направо да не спим, а си взехме автобус към летището в 3 и нещо през нощта. Неприятно си беше около гарата в Милано.

Не знам към кои езера сте се насочили, но ако е към Маджоре, Стреза определено си заслужава, остана ми част от душата на островите там. До Комо все още не съм ходила, така че не мога да дам мнение.

Скрит текст:

# 582
  • Мнения: X
Най - близо и достъпно е Комо. И трите езера са чудесни. Но Комо според мен е най-драматично и живописно.

# 583
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Езерото Изео е също много близо до Бергамо и е чудесно за 2-3 дневна спокойна разходка.

# 584
  • Мнения: 50
Здравейте, как се стига до езерото Изео с обществен транспорт от Бергамо?Къде е препоръчително  за отсядане и през октомври времето подходящо ли е за разходки?Има  ли фериботи за обиколка?Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт