56 СДЯ КАЛИНА, София, кв. Гео Милев

  • 4 271
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, детето ми е прието в 56 СДЯ Калина. Ще бъда благодарна на всеки, който сподели мнение за яслата! В коя група е /било/ детето Ви, често ли е боледувало, лесно ли се е адаптирало, как стоят нещата с храненето и спането, какво е отношението на лелките...

# 1
  • Мнения: 8
Вече втора седмица посещаваме яслата, засега нямам забележки.

# 2
  • Мнения: 29
Здравейте! И моето дете е прието в яслата, но още не зная в коя група ще е. Моля, споделете как са условията в групите, нак-вече какво е отношението на сестрите в групите, повече впечатления! Ако е възможно, повече мами да са включат! Благодаря предварително!

# 3
  • Мнения: 8
Здравейте, Boiana_P , ако на 15-ти сте били на родителската, значи сте се запознали с реда и организацията в яслата. Лични наблюдения, от това как протича учебно-възпитателния процес, нямам /не знам дали ще може да се влезе, ако е с предварителна уговорка/, но щом малката не плаче, когато я оставям и взимам, значи нещата са нормални.
Дано всичко е наред и с вашето дете и бързо свикне с новата обстановка!

# 4
  • Мнения: 29
Благодаря за бързия отговор!  bouquet
Надявам се и моето детенце да е спокойно, когато тръгне! Вашата дъщеричка в коя група е?

# 5
  • Мнения: 8
В ІV-та Simple Smile
А вие?

# 6
  • Мнения: 29
Все още не знам групата. Директорката ми каза, че ще разбера когато занеса изследванията. А това ще е в началото на декември.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8
Здравейте,

И моето дете е прието, но ще тръгне на 7 декември, все пак ще е хубаво да споделяме впечатления.
Колко са големи Вашите деца, дъщеря ми е на 1г. 1 месец и се притеснявам да не е много малка.

# 8
  • Мнения: 8
Здравейте!
Моята беше на 1г и 4м, когато тръгна и беше най-малката в групата, тогава. Имайте в предвид, че групите са сборни - набори `14 и `13г. В началото ще ви карат да я взимате към обяд, поне 1 седм., докато свикне с новата среда и промяната.
Simple Smile

# 9
  • Мнения: 8
Благодаря за бързия отговор. Да и на мен ми казаха, че има адапционен период. А за взимането от яслата, в колко часа я взимате вечер. Питам, защото ми казаха, че очакването е да се вземе детето до 17 30-18 часа? Това го знам от приятели в други градини затова питам, тъй като е малко сложно с работата.

# 10
  • Мнения: 8
До сега не ми се е налагало да я взимам след 18ч., но в групата са до 18.30. До 19ч. остава дежурен учител, ако има не взети деца. Но трябва да проверите със сигурност, ако ви се налага да я взимате по-късно.

# 11
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
До 18:30 е вземането, самият персонал го казва, няма хън-мън. Единствено за 8-ми Март и за още един празник ни бяха помолили до 17:00-17:30 да си вземем децата, защото щели да се черпят.
Моето дете беше в 1-ва група в яслата и като цяло съм доволна. Peace

# 12
  • Мнения: 8
Благодаря за отговорите  Hug

До 18 30 със сигурност ще успяваме да я вземем.

# 13
  • Мнения: 13
Здравейте, пускате ли си децата в тези "сборни" групи? На мен ми се примолиха, че щели да ги слагат да спят по 2 деца на 1 легло и щяло да е лудница, че са в ремонт, та да не пускам детето. Това ми го съобщиха като го взимах вечерта, естествено нямаше как да реагирам веднага на следващия ден да не ходи. Пуснах детето, беше петък, а на следващия вече беше болно. На антибиотици. С кашлица и сополи вече 2 седмици. Обадих им се, че ще я пускам другата седмица, а те отново ме "помолиха" да си взема детето на обяд или да не го водя... Пак били сборна група, пак са в ремонт. До кога така??? Честно казано много ме издразни тона им, "Вземете си го!", "Не го водете"... От друга страна ме дразнят тези сборни групи. Как така ще спят по 2 деца в 1 легло? Много ясно, че ще си разменят вируси и рискът от заболяване е по-голям... И това вече 3-та седмица! Пълен абсурд! Моля майките с деца от същата ясла да споделят мнение. Как са им децата, здрави ли са, често ли боледуват?
Освен това защо първия ден от болничния го таксуват? Попитах други майки, в другите ясли не е така. Проверих в една Наредба и наистина - нямат право да таксуват ден, в който детето отсъства. А те се оправдават, че поръчвали храна от предния ден. Е, само тази ясла ли поръчва така храната? Защо след като съм се обадила до 8.00 ч. сутринта пак ми таксуват ден? На всичкото отгоре след 2-3 дни отсъствие на детето ми бяха писали присъствен ден, а то отсъстваше 2 седмици. Не съм се била обадила казаха, а аз им показах архив от телефона си, че съм звъняла в еди колко си часа... Та е хубаво да си следите отсъствията на детето.

Общи условия

Активация на акаунт