Програмата "Личен асистент" - 3

  • 154 134
  • 652
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 140
Аз пък се чудя как може да няма информация.
За гр.Варна- район Одесос:
Продължава приемът на документи за лични асистенти в район „Одесос"
Цитат
Продължава приемът на документи за лични асистенти и потребители на услугата в район „Одесос" във Варна до 12 февруари.
Заявленията могат да се изтеглят от сайта на района - www.odesos.bg, в подменю „Личен асистент". Бланки могат да попълват както кандидати за потребители на услугата, така и желаещите да бъдат асистенти.
Документите ще се приемат в посочените дни от 9.00 ч. до 17.00 часа на втория етаж в сградата на район "Одесос" на ул. "Стефан Караджа" № 30.

Община Царево:
СТАРТИРА ПРИЕМ НА ДОКУМЕНТИ ЗА ЛИЧНИ АСИСТЕНТИ, ДОМАШНИ ПОМОЩНИЦ … ВИСИМ ЖИВОТ"
Цитат
Продължителността на проекта ще бъде 19 месеца / 1 подготовка/.
Документите за подаване и кандидатстване ще се приемат в сградата на Община Царево – Фронт Офис от 01.02.2016г. до 05.02.2016г. /08:00ч.-17:00ч./. Необходимият набор от документи се  получават в сградата на Фронт-офиса.
И защо са толкова къси сроковете? Close

Община Несебър
:
Личен асистент и домашен помощник за 30 болни и възрастни от Несебър
Цитат
Приемането на документи за потребители и за персонал започва на 1 март и ще продължи до края на месеца. Услугите стартират през май и ще се предлагат в срок от 20 месеца, т.е. до края на 2017 г.
Начинанието е важно и за близките на потребителите, тъй като те ще имат възможност да се върнат към работата си, за да имат повече време за личен и обществен живот.
Тези нещо се подиграват! Аз като работя дори нямам време да си купя неща от първа необходимост. #2gunfire

За другите общини може да се разгледа на линка:
http://bnr.bg/search?q=%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%20%D0%B0%D … %D0%B8&page=1

Последна редакция: ср, 10 фев 2016, 08:05 от n_alex76

# 196
  • Мнения: 175
Така, вчера ходих до общината да си оставя трудовата книжка. Г-жата ми вика, що не се откажа, че местата за ЛА са само 16 и ще са на 4 часа. А пък аз от борсата съм щяла да взимам повече  Shocked Не можех да повярвам  Shocked Потресена съм  ooooh! Това обезпечение ще ми е макс за 4 месеца, а програмата е 18 месеца..то все едно нали!?!? Сигурно тези предложеения ги правят на всеки, белким се откажат повече хора  Shocked Как може бе, каква държава??? Е, няма да се откажа и туй то, ще си ходя по мъките, щот съм си мазохист  Crossing Arms

# 197
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
При нас днес ще има представяне на програмата. Ако успея да отида ще пиша.



 Ходих на представянето на проекта. За всяка община ще е с различно наименование, според това, което си е избрала общината при писането на проекта. Програмата е за 24м., от които 20 ще са ЛА. Срока също варира между 18-20м за потребителите за различните общини. 24м. ще  е само за екипа работил по проекта. Програмата е ориентирана към намаляване на безработицата. Новоназначените ЛА ще са само 13бр. при нас. Със социалните асистенти, мед сестра, психолог, шофьор на спец. бус и не знам си още какво ще набъбнат до 35човека.

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 12:30 от мамаРаче

# 198
  • Мнения: 8
В нашата община за 70 потребителя ще се назначат 12ЛА, 1 социален асистент ,1 соц. работник ,2 мед .сестри, 1 психолог и 29 дом. помощници.Това означава, че най-нуждаещите се ще останат аут от новата  програма.Въпреки, че знам, че няма да съм от одобрените ще подам документи просто, за да не останат без работа в общината и социалните ,да имат повече бумащина .Програмата, която изтича одобрени бяха много баби които не се нуждаеха от чужда помощ и използваха ЛА като прислужници, а тези който действително се нуждаят от 24 часови грижи останаха без помощ.Сега като гледам  как се развиват нещата ми иде да отида и да ги изтрепя всички от парламента, министерствата и АСП.То не се трае вече ,ако някой се подиграва само с мен мога да го понеса, но да се гаврят с болни хора това вече не се трае!

# 199
  • Хасково
  • Мнения: 990
При нас днес ще има представяне на програмата. Ако успея да отида ще пиша.



 Ходих на представянето на проекта. За всяка община ще е с различно наименование, според това, което си е избрала общината при писането на проекта. Програмата е за 24м., от които 20 ще са ЛА. Срока също варира между 18-20м за потребителите за различните общини. 24м. ще  е само за екипа работил по проекта. Програмата е ориентирана към намаляване на безработицата. Новоназначените ЛА ще са само 13бр. при нас. Със социалните асистенти, мед сестра, психолог, шофьор на спец. бус и не знам си още какво ще набъбнат до 35човека.

А за часовете казаха ли нещо на 4ч ли ще са и ЛА?

# 200
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Казаха, че максималния брой часове ще е 7ч, ноооооо само за тези, които са асистенти на повече от един.

# 201
  • Хасково
  • Мнения: 990
Моята позната от Благоевград за която бях писала и преди,че и казали на 2 потребители 4 часа и 210лв. заплата след като категорично е отказала да ходи и при 2-ри човек и дали договор само за нейното дете на 2ч и 105 лв заплата.

# 202
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
За заплащането казаха 3лв. на час. Заплащането също ще варира според стажа като ЛА.

# 203
  • Мнения: 107
Здравейте, програмата "Нови възможности за грижа" вече свърши, имате ли вече повече инфо за новата програма? Ние подадохме документи на 15.02 и в понеделник ще ходим на интервю, а също ще ни дадат и заповедите за прекратяване на договорите, ще има прекъсване, затова ще подадем в НОИ за обезщетение.

# 204
  • Хасково
  • Мнения: 990
При нас все още нищо не е ясно.Утре ни викат да ни дават документите,а от кога ще почват да приемат документи за новата програма  не се знае.

# 205
  • Мнения: 175
Здравейте, безработни  Hug Документите съм си подала, ще чакам да ми се обадят, но не по-рано от средата на април  Thinking Казаха, че тепърва ще си оформят комисия от общинари, която щяла да обикаля по домовете, за да види състоянието на потребителите..еми, да идват, белким има ефект  Naughty Иначе от НОИ имам да взимам само за около 1 месец и няколко дни, толкова ми е останало  #Cussing out Така, аз имам едно питане, в попълването на документите за новата програма има едни графи за доходите..караха ли ви да попълвате по нея? На мен общинарката ми каза да впиша ориентировачен месечен доход на мъжа ми, детските надбавки , парите на детето от телка и моята заплата до 29.02....изумих се  #Cussing out

# 206
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
В моите документи не е имало такава графа.
При нас започнаха интервютата, три поредни дни. Явно много са желаещите.

# 207
  • Мнения: 175
Графата е там където са изброени продажба на имот, даване под рента и т.н. а най-отдолу пише други...е там ме накараха да попълвам. Чак и детските да вписвам, мамка му нещо ме изгъбарха  #Cussing out При нас интервюта сигурно след средата на април, евала на някои общини  Peace

# 208
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Сега ме накара да се замисля, дали изобщо съм видяла или съм го подминала. Дано Нончето, се включи да разсее съмненията ми.

# 209
  • Мнения: 2 069
В кои градове сте, момичета? Много са бързи вашите общини, при нас в Плевен още няма нищо! А и като знам предния път колко несправедливо беше класиранетооо

Общи условия

Активация на акаунт