Програмата "Личен асистент" - 3

  • 154 081
  • 652
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 52
За детска градина за София се интересувам,но детето ми е с висок процент и ми отказаха от една градина която е близо до нас и три дни немога да се свържа с човек който отговаря за приема от Столична община и само се чудят към кой да ме прехвърлят,а сега е класирането за новата учебна година.Или ми отказват че ако станело нещо с детето не можели да отговарят или нямало квалифициран мед.персонал или че нямало свободни места.А пък нямам възможност за частна градина,а искам детето да свиква с зруги деца не само вкъщи да стоим.Знам че въпросите ми не са за този форум,но поне ми кажете къде мога да намеря повече информация.Огромно благодаря на всички!

# 346
  • Мнения: 27
Здравей,мила.Аз съм майка на дете с аутизъм.Минала съм по твоя път преди години,моето дете сега е на 9 близо.Ве4е е у4еник в масово у4илище и борбата сега продължава,но е малко по-разли4на от колкото при тебе.Само ще ти кажа едно-НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ,БОРИ СЕ ЗА ПРАВАТА НА ДЕТЕТО СИ СЪС ЗЪБИ И НОКТИ,КАКТО ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ГО ПРАВЯ АЗ.
Ако някой ти отказва да приеме детето в детска градина,кажи му,4е ще го осъдиш. #2gunfireДетето ти има права,които никой няма право да нарушава.Детето ти има право на ресурсен у4ител,който са длъжни да му осигурят от Рио и да го изпращат в градината,за да подпомага синът ти.А те са ДЛЪЖНИ да го приемат в градината и дори си освободена от такса-50 лева месе4но-с ТЕЛК на детето.УСПЕХ.И ако имаш каквито и да е въпроси-насреща съм. Hug

# 347
  • София
  • Мнения: 5 953
Как ви назначават, бе хора, тук при нас са 47 места общо- асистенти, и дом. помощници -за  стохиляден град...Има ли ги някъде анкетите, които се попълват от доц. работници при помещенията вкъщи? Искат ли да видят детето, и от "Закрила на детето" ли са те? Защото при нас не са, а в методиката пише, че трябва да са оттам
Не знам колко са жителите на общината, в която живея /става дума за София/, но разбрах, че местата за ЛА в общината са ок. 80-90. При нас децата са с предимство, т.е. отказали са на много възрастни хора, които са лежащо болни /става дума за 80-90 годишни/. Всички деца, които са кандидатсвали са одобрени, вече часовете са различни. На мен ми дадоха 4 часа, но на моя близка, на която детето й е с много тежка болест и е на легло й дадоха 7 часа. Това е по решение на екипа в общината. В предишните програми ни правиха оценка от Закрила на детето, а този път социалните правиха оценката. Разбрах, че е социалните не са били съгласни децата да са с предимство /т.е. те са искали да се класират наравно с възрастните/, но от общината са решили така - първо децата и колкото остане място за възрастните.

# 348
  • Мнения: 817
Проблемите на тези програми са малкото отпуснати бройки и тези минимални часове. Дано по-нататък тези проблеми се решат.  Peace  Hug

# 349
# 350
  • Мнения: 1 070

Не вярвам. Всяко чудо за три дни.

# 351
  • Хасково
  • Мнения: 990
Социалното министерство отпуска 6 млн. лева допълнително за лични асистенти
http://www.mediapool.bg/sotsialnoto-ministerstvo-otpuska-6-mln-l … i-news249635.html

Последна редакция: чт, 26 май 2016, 11:50 от Емилия_Иванова

# 352
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Линка не се отваря. Peace

# 353
# 354
  • Мнения: 49
А някой знае ли,дали ще трябва пак да се  кандидатства по тази програма?Мен не ме одобриха,а сме с телк 100% с чп,да подам ли отново? 

# 355
  • Хасково
  • Мнения: 990
Това не е нова програма.Просто отпускат още пари за да увеличат часовете или за да включат още хора.Там където хората са вече назначени и има възможност да включат още хора най вероятно ще продължат да включват от списъка на класирането.Примерно ако са включили от 1 до 50 сега ще продължат от 51 до който номер им стигнат парите

# 356
  • Мнения: 2 069
А някой знае ли,дали ще трябва пак да се  кандидатства по тази програма?Мен не ме одобриха,а сме с телк 100% с чп,да подам ли отново?  


Обжалвай, ама че безобразие...

# 357
  • Мнения: 49
Цитат на: Феята с тъмносините коси  


Обжалвай, ама че безобразие...
[/quote
Утре ще отида да им досаждам,да ми кажат на какво основание не ме избраха  Thinking явно си избират свои хора.Нито списъци имаше с одобрени,нито нищо.Вярно че мн.кандидати но трябва ли да стигнем дъното че да ни подхвърлят някоя трохичка...

# 358
  • Мнения: 52
За детска градина за София се интересувам,но детето ми е с висок процент и ми отказаха от една градина която е близо до нас и три дни немога да се свържа с човек който отговаря за приема от Столична община и само се чудят към кой да ме прехвърлят,а сега е класирането за новата учебна година.Или ми отказват че ако станело нещо с детето не можели да отговарят или нямало квалифициран мед.персонал или че нямало свободни места.А пък нямам възможност за частна градина,а искам детето да свиква с зруги деца не само вкъщи да стоим.Знам че въпросите ми не са за този форум,но поне ми кажете къде мога да намеря повече информация.Огромно благодаря на всички!
Благодаря на всички,които ми писаха.При нас има развитие.Подадох ТЕЛКА в една градина и чакам да се събере комисията средата на Юни и дано го вземат.Лек ден!

# 359
  • София
  • Мнения: 327
А тези, които сме на 4 часа? Дали ще ни увеличат часовете?

Общи условия

Активация на акаунт