второ раждане

  • 1 549
  • 18
  •   1
Отговори
мили мами всички познати ми казват че второто раждане идвало преди термина и било по леко от първото има ли нещо вярно аз първото го преносих 2дни и бях с епизиотомия сега смятам да съм с епидурална но живот и здраве има още време
ще  се радвам ако споделите опит 

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всяко раждане си е само за себе си,дори при една и съща жена и принципно е непредвидимо.
При мен - първия път родих 3 седмици преди термина, втория път преносих 4 дена (но в действителност тръгнах да раждам още в началото на 9 месец, обаче ми спряха раждането с лекарства заради ниското тегло на бебето, така че преносването беше ефект от тях). Иначе самото раждане беше в пъти по-бързо - от 12ч първия път на само 2ч за втория, така че имай си едно наум Wink И двата пъти съм раждала без упойка (с второто раждане може и да не успееш да уцелиш момента за упойка, ако идеш с по-напреднало разкритие, така че не се настройвай непременно за обезболяване Wink), и двата пъти ми направиха ЕПЗ.

# 2
  • Мнения: 3 537
Дам,при мен беше така.Родих 10 дена по-рано и определено беше по-леко и по-бързо от първото.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз първия път преносих 14 дни и родих сравнително лесно.Правиха ми епизиотомия,но не беше нещо кой-знае колко болезнено.Втория път преносих 8 дни,предизвикаха ми раждането,но родих без шев /въпреки,че бебето беше по-голямо/ и по лесно.Все пак мисля,че си е до организъм!

# 4
  • Мнения: 3 537
Първия път преносих с 7 дни, а като се роди казаха,че не е преносено. Втория път родих 1 ден преди термина, но казаха че било леко преносено. newsm78  За половин час бях готова,нямах никакви болки и за малко да родя в коридора.

# 5
  • Мнения: 3 042
  PeaceВиж тези темички, може да намериш полезна информация:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76008.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74048.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15487.0

Леко раждане!

# 6
  • Мнения: 1 182
И двата пъти преносих,но второто раждане ми беше доста по-продължително и изключително тежко.На теб ти желая да е леко и бързо Hug

# 7
  • Мнения: 382
Първото беше преносено, предизвикаха раждане - оказа се че не е... с епизотомия и доста проблеми след това. Второто - преди термина, по-продължително, но с епидурална Wink - само с няколко вътрешни шева Peace Желая ти лесно и брзо раждане Hug

# 8
  • Мнения: 7 373
Всяко раждане си е само за себе си,дори при една и съща жена и принципно е непредвидимо.

Първият път раждах 12 часа точно на термина с два външни шева.Вторият-15 минути след като влязох в болницата,8 дни по-рано.Вторият път беше многооооо по-бързо,само дето знаех какво ме чака и ме беше 100 пъти по-страх от първия.

# 9
  • Мнения: 11 529
Първото ми дете се роди 7 дни след термина и беше горе-долу нормално раждане.За второто раждане отидох с нагласата да е по-леко и по-бързо,но...По-бързо-да yesпо-леко-не noРодих един ден преди термина.Раждането си е раждане.Но пък при мен разликата между ражданията е 10 год-вероятно това е причината да мине като първия път.

# 10
  • Мнения: 3 537
Първото ми дете се роди 7 дни след термина и беше горе-долу нормално раждане.За второто раждане отидох с нагласата да е по-леко и по-бързо,но...По-бързо-да yesпо-леко-не noРодих един ден преди термина.Раждането си е раждане.Но пък при мен разликата между ражданията е 10 год-вероятно това е причината да мине като първия път.
Не е така, при мен минаха 12 години от първото и второто.И както писах горе , родих забързо . Laughing

# 11
  • на Север
  • Мнения: 503
Първото си дете го родих 5 дни преди термин за оклоло 6 часа на системи.
Второто го родих на термина за 35 мин. Приеха ме в 21.15 часа с 3-4 см. разкритие, пукнаха ми мехура, сложиха ми система и 21.50 родих.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 123
явно си е до организъм. Първия път родих 10 дни преди термина, а втория 7дни преди термина. Определено второто ми раждане беше по-продължително и по-болезнено. И двата пъти раждах без упойка, но пък имам две епизиотомии.

# 13
  • Мнения: 177
мили мами всички познати ми казват че второто раждане идвало преди термина и било по леко от първото има ли нещо вярно аз първото го преносих 2дни и бях с епизиотомия сега смятам да съм с епидурална но живот и здраве има още време
ще  се радвам ако споделите опит 
Първото се роди точно на термина,второто една седмица по-рано от термина. И аз така се надявах второто да е по- лесно, но лесно раждане няма .Видях зор и двата пъти  и раждах без никакви упойки.

# 14
Аз напротив преносих второто ,а първото се роди 5 дни преди термина,второто беше по-лесно и бързо и без шевове,въпреки че бебето беше по голямо.Не се шашкай PeaceУспех!

Общи условия

Активация на акаунт