Колко време пихте лекарства при контракции?

  • 9 098
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 498
От 4-я до 7-я мес. без прекъсвани пиех Магнерот с Но-шпа....а от 7-я вече бях на Гинепрал докато влязох в 9-я месец....

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз съм в 6-тия месец и ми изписаха магнерот, папаверин и спазмалгон, защото имам контракции! Докторът каза да ги пия 3-4 дена и ако не се оправят нещата да обърна на гинипрал. Пия ги вече три дни и съм по-добре от преди! А вие колко време пихте предписаните ви лекарства за премахване на контракциите!
Спазмалгонът съдържа АНАЛГИН,сигурна ли си, че това ти е изписано- да не е бусколизин?
Не е редно да пиеш спазмалгон!
Да- спазмалгон ми изписа! Магнерот 3пъти по 1, спазмалгон 3 пъти по 1 и папаверин 3 пъти по 2! Но сега изпих последните хапчета и утре ще ходя пак при лекаря! Няма ли и други на които им е изписван спазмалгон???

# 17
  • Мнения: 3 216
Това за спазмалгона за пьрви пьт го чувам Shocked
.Не се притеснявай и аз пиех спазмалгон,а и сьм сигурна ,че доста от мамите сьщо.

# 18
  • Мнения: 151
Аз съм с контракции от началото на 4ти месец.Първо бях на системи, сега съм вече 20ти ден на Магне Б6 3х2, но-шпа 3х2 и не смея да ги спра, защото имам често тежест ниско долу. Ох, и аз не знам какво е точно контракцията и се шашкам от всяка болка. Едва ли усещането е стягане на корема, когато матката е малка.

Аз имам приятелка, която е пила спазмалгон без проблем и моя лекар твърди, че аналгина не е чак толкова фатален  Wink
желая ти много успех

# 19
  • Мнения: 7 640
Диди81, питах, да те успокоя. Може, но да не се прекалявало. По-добър вариант са но-шпа и бусколизин.
Попитай, ако прецени да ти ги смени, най-малкото за твое спокойствие. Hug
Ако няма да ги пиеш продължително- е все тая.

# 20
  • Мнения: 218
Не се притеснявай за Спазмалгона. И при двете ми бременности го пиех от 4 месец, почти до края с малки прекъсвания. Два пъти на ден по половинка. Това плюс Бускулизин и Магнерич, 3 пъти по 1. Не знам дали лекарят ти е обяснил, но два часа преди и след прием на Магнерич, не трябва да се приемат никакви млечни продукти.

# 21
  • Мнения: 278
пих магнерот от началото на 6 месец до вечерта  преди секциото Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравейте момичета! Искам да ви попитам колко често получавате контракции, че се налага да пиете толкова много лекарства. Аз също получавам от време на време - може бе до 5 на ден, но не съм им обръщала внимание и не съм споделила на гинеколожката защото смятах, че е нормално. newsm78 Мислите ли, че има за какво да се притеснявам? Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 218
Говоря по спомен : повече от 5 на ден и придружени от болка. Мисля, че няма за каво да се притесняваш, но задължително сподели с лекаря си.  bouquet

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Благодаря ти  за отговора Ellynor . Явно ще трябва по-внимателно да се наблюдавам и при следващата консултация да споделя с докторката.  bouquet

# 25
  • във фурната
  • Мнения: 596
Аналгинът,който се съдържа в спазмалгона при продължителна употреба води до агранулоцитоза-заболяване на кръвта,така че не те съветвам да го пиеш.Магнерот и Но-шпа можеш да пиеш до края на бременността,ако има нужда,но от Магнерота може да преносиш бебето.Не се притеснявай и аз бях с контракции непрекъснато през първата бременност.Пих до края Mg и No spa и преносих само с 2дни.Не се пртоварвай много,почивай си и всичко ще е ок.Лека бременност нататък!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 390
В 5-ия месец пих около 10 дни Гинипрал и Магнерич. После Гиниппрала го спрях, но Магнерича го пих до деветия месец. В осмия също пих Гинипрал, Но-шпа около месец, защото от средата на осмия месец съм с 2см разкритие. В началото на деветия спрях всички лекарства.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Пих магнерот до края на 8я месец,а но-шпа от време на време

# 28
  • Мнения: 747
Странно, моите контракции, които получих 19 г.с. приличаха на стомашни колики, и то болезнени. Отидох до болницата и ми включиха системи- 10 дни. Отшумяха след 2-рия ден, когато имах леки, постоянни болки ниско долу. Сега съм на магнерот и но-шпа- вече 1 месец. Но си намалих дозата (2х1), защото трудно ми понася в дозировката, която ми предписаха-2х2. Малко ме е страх да не се повторят тези кон-ции, но си мисля, че след като аз се алергизирам, дали на бебенцето му е добре от тях?

# 29
  • Мнения: 5 391
Пих от 6-ти до края на 8-ми лекарства за задържане.

Общи условия

Активация на акаунт