Продължителна хрема при дете

  • 1 848
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 119
Здравейте, синът ми е на 9год. и вече няколко месеца е с неприятна хрема, неповлияваща се от нищо.Няма температура, но казва, че нещо като храчка му се стичало в гърлото, предполагам от секретите.
Взехме секрет 3 пъти не се изолира бактерия.Няколко УНГ лекари го преглеждаха, но всеки казва различна диагноза.Явно и не попадаме на правилния.Един казва синузит, друг гъбичка итн.Изписаха му да пие два антибиотика през известен интервал и пак нищо.Правихме тест за алергия също не излезе нещо.
Капали сме капки, пръскали сме и пак продължава.
Секретите са гъсти като жилави, а първоначално беше като вода.
Наистина се притеснявам много вече и ще се радвам на всякакви съвети и препоръки.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
Гласувам за алергия. Моят син откакто тръгна на ясла- преди 4 години, започна да прави такива задни хреми, секретът обикновено е гъст и стига до повръщане като заспи вечер и се закашля. Голямо мъчение години наред. Сега като го усетя давам ериус. Отлично се повлиява. Някой път директно спира секретът, друг път всичко минава много лесно.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 541
Аз също имам такава алергия, а на тестовете почти не се виждаше реакция, но имах някаква представа от какво може да е.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 119
Ами и аз давах ксизал, но не се повлия от него.

 mlv, а от какво е била твоята алергия?На теста не отчете алергия при сина ми.

desive78, а хрема имахте ли тогава?Все пак става въпрос за 9годишно дете при нас и се предполага, че е израснал това.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 541
Julyy, oт дете имам алергия към прах. Правих си тест и тогава, който пак показа много слаби резултати. Като им казах от какво подозирам че е, ми направиха директен тест с внасяне на алергена с тампони в носа. После мериха проходимостта му. Е, такава нямаше - тотално запушен. С годините си поувредих лигавицата с разни капки за нос - главно ксилометазолин. Последните 3-4 г. започна да ми се появява синузит от време на време. Започна и стичане на секрет в гърлото. Правиха ми снимка - доста дегенерирала лигавица. УНГ доктор ми каза, че за него проблема е алергия - по вида на лигавицата. След като две лета поред по едно и също време направих и задух, отидох на алерголог. Имах подозрения, че мухълът в банята ни ми създава проблеми. Като го напръскам с препарат - определено чувствах подобрение. Заради задуха ме тестваха и за полени, характерни за началото на лятото. Оказа се липа. Много обичам миризмата й и винаги като минавам покрай цъфнало дърво си късам китки да си ги мириша. Тестовете показаха слаб резултат и за няклко вида плесени и за липата. Изписаха ми стандартните антихистаминови таблетки и някакъв спрей за локално приложение. Трябваше да ги ползвам около цъфтежа на липите, но аз си направих експеримент просто да не си завирам носа директно в цветовете. Задуха не се появи.
Сега пак си я имам задната хрема, но откакто напръсках яко с белина банята, като че ли е по-добре.
Сигурно има и други фактори, които ми влияят, но засега това е, което със сигурност ми прави проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт