Паднали клепачи - какво може да е направи?

  • 24 941
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 930
Здравейте,
Майка ми има паднали клепачи. Вече съвсем нищо не вижда. За да гледа, с едната ръка си вдига клепача на едното око, но когато работи нещо с  двете ръце, практически нищо не вижда. Например, ако реже нещо за да сготви, има голяма опасност да си отреже пръстите.
Проблемът не е неврологичен, а самите мускули на клепачите (и на двата) са се отпуснали. При по - млади хора може да се направи операция на клепачите, но майка ми е с много болно сърце, онкооперация и куп здравословни проблеми, затова не може да се подложи на такава операция.
Очна лекарка, не знам дали на шега или на истина, е казала на майка ми да си повдига клепачите и да ги залепва с лепенки.
Възможно ли е това и има ли специални лепенки за случая? Моля, давайте някакви съвети, защото майка ми очаква помощ от мене.

# 1
  • Мнения: X
Ако наистина това с лепенките е единствено решение опитайте с хартиено тиксо. Добре ще е така да се повдигат, че да се избегне лепенето върху веждите. Копринен лейкопласт също е щадящ, но е по-скъп.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 17 745
Ако ги залепя с лейкопласт, няма ли да и изсъхват очите...? Thinking
Това за залепянето на клепачи за да държат очите постоянно отворени, съм го виждала като форма на мъчение по филмите..

# 3
  • София
  • Мнения: 930
Ако ги залепя с лейкопласт, няма ли да и изсъхват очите...? Thinking
Това за залепянето на клепачи за да държат очите постоянно отворени, съм го виждала като форма на мъчение по филмите..

Ох, така написано, звучи ужасно.
И аз много не си го представям това залепване и повдигане на клепачите и точно затова пуснах темата. Може би клепачът не се вдига до горе, а малко, колкото да открие зрението и може би лепенката да има някакъв малък ход и да позволява мигане, макар и не много добре.

# 4
  • Мнения: 186
Здравейте,
Майка ми има паднали клепачи. Вече съвсем нищо не вижда. За да гледа, с едната ръка си вдига клепача на едното око, но когато работи нещо с  двете ръце, практически нищо не вижда. Например, ако реже нещо за да сготви, има голяма опасност да си отреже пръстите.
Проблемът не е неврологичен, а самите мускули на клепачите (и на двата) са се отпуснали. При по - млади хора може да се направи операция на клепачите, но майка ми е с много болно сърце, онкооперация и куп здравословни проблеми, затова не може да се подложи на такава операция.
Очна лекарка, не знам дали на шега или на истина, е казала на майка ми да си повдига клепачите и да ги залепва с лепенки.
Възможно ли е това и има ли специални лепенки за случая? Моля, давайте някакви съвети, защото майка ми очаква помощ от мене.


Това с лепенките ми звучи, като много лоша шега....
Интересувала съм се доста по въпроса, по принцип операцията е наистина най-добрия вариант, но наистина предвид здравословното състояние, не е препоръчителна..
Макар и малко объркващо... Има някаква процедура, чието име не мога да си спомня, която има ефекта на операция, без хирургична намеса, но цената е висока от рода на 2 000 долара. В България също се предлага. разровете се в интернет и мисля, че ще попаднете на информация за процедурата Simple Smile Хубава вечер

# 5
  • Мнения: 13 478
Термаж или Ултера.
Това ми излиза при търсене за неоперативно повдигане на клепачи.
Потърси,може и да има решение за проблема.

# 6
  • Мнения: 186
Да.. аз гледах именно за въпросния Термаж, но на по-висока цена.. не знам на базата на какво се определя  Blush

# 7
  • Мнения: 11 234
В клиниките по дерматология предлагат много процедури за повдигане на клепачите, които не изискват пълна упойка. Последно четох за тези мезоконци например. Няма да е вечно решение, но сумата пък не е непосилна.
Също така има йога за лице, упражнения и бавно бавно има подобрение.

Ето например: https://www.youtube.com/watch?v=x04mf_v-M7Y&feature=related вижте и другите клипчета.

# 8
  • Мнения: 186
В клиниките по дерматология предлагат много процедури за повдигане на клепачите, които не изискват пълна упойка. Последно четох за тези мезоконци например. Няма да е вечно решение, но сумата пък не е непосилна.
Също така има йога за лице, упражнения и бавно бавно има подобрение.

Ето например: https://www.youtube.com/watch?v=x04mf_v-M7Y&feature=related вижте и другите клипчета.


Това ми изглежда като пълна групост.. Ако ставало така да нямаше един антиейдж крем и един пласичен хирург...

# 9
  • Мнения: 11 234
Ами пробвай Simple Smile Ако след 3 месеца всекидневни упражнения ми кажеш, че няма резултат ще те призная, че си права. На мен ми ги препоръчаха за овала на лицето и да ти кажа леко съм поразено от ефекта.
Ако хората бяхме упорити, постояни и способни на самоконтрол бая лекари и процедури щяха да са излишни. Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 930
За да не изглежда, че съм пуснала темата и съм изчезнала, да ви кажа, че за всичко, което сте написали, съм проверила в нета дали е подходящо за майка ми.
До сега нищо не иска да опита от козметичните процедури по ред причини.
За сега съм в задънена улица.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт