Изчерпан яйчников резерв

  • 280 784
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 103
На прегледа не се вида видя киста изследванията ми пуснаха зароди опити за забременяване мн и преминало лечение на ендометриозата уж за всеки случай...Въпреки че и аз това си мисля. Лошото че ми казаха на преглед чак след 10 дена и става има ли няма ли киста или друго и тази предполагаема диагноза за ИЯР направо откачам

# 541
  • Мнения: 6 023
Аз прочетох, че си имала киста.  newsm78 Иначе и аз съм с операция и последвало лечение със Золадекс заради ендометриоза. Не се отчайвай преди да пуснеш хормоните. Аз и идея си нямах, че ще се окажа с ИЯР след операцията. Но не е задължително и ти да си така. Кога приключи лечението на ендометриозата, да не би още да не са ти се нормализирали хормоните?

# 542
  • Мнения: 103
Киста на последния преглед нямаше преди операцията съм имала  с нормален цикъл съм от септември месец последния золадекс беше юни месец

# 543
  • Мнения: 402
Здравейте искам да попитам нещо,януари миналата година ме готвиха за инвитро но незнам защо д-р който бях незнам как не е видял, ендометриоза,тогава хормоните ми бях високи уж за стимулация, въобще не я почнах а ми постави изчерпан яйчников резерв, тогава АМХ-0.16,три пъти ходех при д-р понеже бях с болки и нищо,след това отидох при друг д-р който откри ендометриоза, направи ми операция махнаха ендометриоза,но се установи че яйчниците ми били обвити в няква дебела обвивка като стъклени,махнали са тая обвивка за да може фоликулите да излизат, мисълта ми идва ми редовно,нямам прескачане на 28 ден без лекарства,дали заради тази обвивка където съм я имала АМХ ми показва тези стойности,има връзка че фоликулите не са излизали стойности на другите хормони или няма връзка всичко това, Благодаря

# 544
  • Мнения: 378
Здравейте искам да попитам нещо,януари миналата година ме готвиха за инвитро но незнам защо д-р който бях незнам как не е видял, ендометриоза,тогава хормоните ми бях високи уж за стимулация, въобще не я почнах а ми постави изчерпан яйчников резерв, тогава АМХ-0.16,три пъти ходех при д-р понеже бях с болки и нищо,след това отидох при друг д-р който откри ендометриоза, направи ми операция махнаха ендометриоза,но се установи че яйчниците ми били обвити в няква дебела обвивка като стъклени,махнали са тая обвивка за да може фоликулите да излизат, мисълта ми идва ми редовно,нямам прескачане на 28 ден без лекарства,дали заради тази обвивка където съм я имала АМХ ми показва тези стойности,има връзка че фоликулите не са излизали стойности на другите хормони или няма връзка всичко това, Благодаря
Най-лесното е да си пуснете АМХ и ще разберете най-точно.Аз лично не виждам логика с това дали има яйцеклети и това дали излизат фоликулите

# 545
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте, не съм писала тук отдавна, преди почти 3 години разбрах, че съм с ИЯР. Правих ин витро, неуспешно. Имах само 3 фоликула и една яйцеклетка, която се оплоди, но не успях да забременея. Много се отчаяхме, въпреки че вече имах едно дете, защото д-ра ни каза, че няма повече смисъл дори ин витро да правим ... но след месец забременях спонтанно. Имам си едно страхотно момченце на година и 10 месеца вече. Но преди няколко седмици разбрах, че пак съм бременна Simple Smile. За трети път. Изобщо идея си нямам как е станало, при положение, че дори се пазим с мм. Доста ще ни е трудно с три деца, но предвид ситуацията съм готова на всичко да ги гледам:)
Защо ви пиша, нищо не е финално, колкото и зле да изглеждат нещата винаги има шанс за бебче.
Успех на всички

# 546
  • Мнения: 2 013
защото д-ра ни каза, че няма повече смисъл дори ин витро да правим ... но след месец забременях спонтанно.
Кажи сега кой е този доктор, защото си забременяла след това не само един път, а два пъти!
Лека бременност ти пожелавам! Всичко това е страхотно!!! Дай Боже всекиму!

# 547
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Моята история е сходна!
ИЯР с АМХ 0,36 .
ФСХ беше 10,8.
Едно провалено инвитро на естествен цикъл-липса на яйцеклетка във фоликула.
Едно неуспешно ИКСИ - от 5 фоликула ,две яйцеклетки от които едната "не узряла".
Месец след ИКСИто забременях спонтанно и година след раждането забременях спонтанно отново след първият опит. Сега си имам две породени принцеси на 2,5 гд и на 8 месеца.
Честно казано.... повечето лекари трябва да учат още мнооого за тази диагноза!

# 548
  • Мнения: 2 013
Медикаментозната стимулация на яйчниците има ефект не само по време на опита, а и до 3 месеца след това. Така че до известна степен стимулацията в предходния месец е подпомогнала функцията на яйчниците, което си е супер. Явно обаче има и добър прозорец около година - две след раждането.

Много се радвам и за теб, Пипа! Да са ти здрави дечицата!

Много, много да ви радват! Наистина е страхотно! Simple Smile

# 549
  • София
  • Мнения: 7 467
Момичета, ниското АМХ и етикетът ИЯР не означава, че нямате яйцеклетки! Не губете надежда!

# 550
  • Мнения: 402
Здравейте ниското АМХ не означава че няма Я а че е намален така ли да разбирам, защото на мен др ми каза че нямам Я,а реално имам цикъл, сега ще ходя на друг д-р за консултация,

# 551
  • Мнения: 198
Здравейте ниското АМХ не означава че няма Я а че е намален така ли да разбирам, защото на мен др ми каза че нямам Я,а реално имам цикъл, сега ще ходя на друг д-р за консултация,
При Вас колко е AMH , предполагам че сте на 35 ?

# 552
  • София
  • Мнения: 7 467
Стойността на АМХ се разглежда заедно с Инхибин Б и преброяване на антрални фоликули на 2-3 ден от цикъла. Ако броят на антралните фоликули е малък, при стимулация няма да имате много нарастващи фоликули, но това далеч не означава че нямате яйцеклетки.
Има много жени с АМХ 0,2 и спонтанно забременяване.

Също така няма пряка зависимост между възрастта и АМХ. По-скоро проблемът е, че с възрастта качеството на яйцеклетките пада и след оплождане на яйцеклетките се получават грешки при деленето.

# 553
  • Мнения: 198
Стойността на АМХ се разглежда заедно с Инхибин Б и преброяване на антрални фоликули на 2-3 ден от цикъла. Ако броят на антралните фоликули е малък, при стимулация няма да имате много нарастващи фоликули, но това далеч не означава че нямате яйцеклетки.
Има много жени с АМХ 0,2 и спонтанно забременяване.

Също така няма пряка зависимост между възрастта и АМХ. По-скоро проблемът е, че с възрастта качеството на яйцеклетките пада и след оплождане на яйцеклетките се получават грешки при деленето.
Не знам къде сте гледали , че няма пряка зависимост ! Има доста статии на английски с графики с приетото  за нормално възраст-AMH !

# 554
  • София
  • Мнения: 7 467
Всичко е строго индивидуално. Аз съм на 44г и имам АМХ 1,2. Преди 3г АМХ ми беше 2,8. Колкото и да ви е странно, не съм единствената с подобни стойности. Също толкова често се случва момичета на по 30г да имат АМХ под 1. Вие ми кажете къде е зависимостта.

Аз също чета много и то предимно на английски. Но не съм срещала научно изследване, в което да се доказва категорично, че има зависимост между възраст и АМХ.

Общи условия

Активация на акаунт