Болки в ръката

  • 24 672
  • 20
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 3 959
Знам, че темата е за здравния, но просто тук се пише повече а и просто искам да знам според вас от какво може да е... Принципно аз мисля, че не е нищо сериозно, но приятеля ми се притеснява и иска да ходя на лекар, а не знам дали има нужда.
Много ме боли дясната ръка, не знам кой точно мускул е но не мога да я изправя в никакъв случай, не мога да вдигам нищо с нея, отвратително е. Да поясня - става дума за мускул преди лакътя. Боли ме вече един месец, първо до усещах като че ли някоя веничка е по къса и като си опъна ръката и не стига, знам че е тъпо но така го усещах. Сега си ме боли сериозно, а от два дни ме боли и над лакътя. По принцип не би ме притеснило, ако не продължаваше повече от месец. Обяснявам си го с това, че отварям с дясната ръка щората на магазина, а тя е много тежка, но всички казват, че не може да е от това. Не може, ама мен си ме боли и не знам защо. Не знам и аз защо пиша тема, да питам дали на някого му се е случвало и според вас трябва ли да ходя на лекар за такава глупост.

# 1
  • Мнения: 5 622
Да.Иди на лекар. Може да е тендовагинит, може да е всичко.Знам ли.Нека компетентно лице се изкаже. Най-вероятно ще ти даде да се мажеш с нещо и евентуално да пиеш лекарства(ако е тендовагинит).Ако е друго, може и до инжекции да се стигне, но едва ли е толкова сериозно. Отивай докато е време. Стискам палци.  Peace

# 2
  • Мнения: 6 155
По-добре отиди  Peace Месец е доста време, а и щом не минава, а се влошава - отивай.

# 3
  • Мнения: 6 892
Не ми се е случвало такова нещо. Идея си нямам дали може да е от щората. Честно казано и аз да бях сигурно нямаше да се впечатля особено и да отида на лекар, но 1 месец си е доста време. Не започва ли да те дразни вече? Щом не се оправя мисля, че ще е добре да отидеш да те види лекар.

# 4
  • на Север
  • Мнения: 503
възможно е и да е преуморена, но нищо не пречи и да отидеш на лекар;-)

# 5
  • Мнения: 1 629
На лекар!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
И моя съвет е да посетиш специалист. Понякога не обръщаме внимание на сигналите, които ни дава тялото и после страдаме 100 пъти повече отколкото ако сме се обърнали за помощ на време. В момента и аз си патя от главата ама ..........  Sad

# 7
  • Мнения: 732
И аз съм за лекаря Peace То може наистина да е от тази щора, но друго си е лекар да прецени. Така и ти ще си спокойна smile3521

# 8
  • Мнения: 6 320
Отиди на лекар да те прегледа, но ще разкажа опита си.
Преди 4-5 години ме болеше така ръката - започна първо между китката и лакътя (от долната страна преди лакътя), после се разрастна и към китката и над лакътя болката. Болеше непрекъснато, на моменти място не можех да си намеря от болка. Нямах сила да вдигна нищо с тази ръка - сякаш бе премаляла, изпусках дори и празна чиния.
Ходих, преглеждаха ме, съмняваха се за артрит, тендовагинит и незнам какво още...
Нищо не можаха да открият.
Най-накрая един приятел ме заведе при негов познат доктор в клиниката на спортистите в Дианабад (ще излъжа как се казва самата клиника, пък и надали има значение, защото ти е далече).
Докторът ме прегледа и каза "Такаааа... а сега за твой срам, ще те уча как да седиш и как да ходиш".
Оказа се, че от неправилна поза (лош стол + неправилна стойка) съм се изкривила и съм прещипала нерв горе около рамото... като болката не се проявява там, а по дължината на нерва.
Биха ми 3 инжекции, за да се освободи нерва, после правих малко гимнастика, смених стола с хубав стол, който не ми позволява да стоя на компютъра изчекната във всевъзможни пози и известно време мислех как стоя, как ходя, как седя, под какъв ъгъл е ръката ми като работя с мишката и клавиатурата и... проблемът с болката в ръката изчезна.

Разбира се, не мога да кажа, че се касае за подобно нещо, но по описанията ми напомни за моите премеждия с дясната ръка. Отиди да те види лекар.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Отиди да те видят! Аз имах тендовагинит на лявата ръка. Докато ида на лекар мина месец и като отидох лекарката искаше направо да ме прати да ми гипсират ръката. А познай как се гледа малко дете с гипсирана ръка.

# 10
  • Мнения: 429
мен ме оперираха от болка в китка, оказа се възпалено сухожилие. Сега имам два конеца и здрава ръка

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Случвало ми се е - окзо се от кръста - това не е шега. Просто компенсирайки болката в кръста дето е от години съм си схванала ръката. Бях на нагревки и масажи. БЕ сериозно беше щото отидох когато изпусках вече бебето! Не е шега и колкото повече залежявяш - по-зле. Иди да видят, ако трябва да ти пуснат нагревки

# 12
  • Мнения: 790
Отиди на лекар. Щом те боли цял месец, няма да е нещо незначително. Късмет!

# 13
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Доста мнения има за пощение на лекар, така че- не отлагай. Трябва консултация с ортопед или невролог.

Имам колега, който миналата година от пролетта имаше болка в рамото... обърна внимание след 2 месеца и след доста лутане по болници (около 5 месеца)  newsm78 установиха, че има ревматизъм.

Така че успех! И търси причината!!

# 14
  • Мнения: 17 407
Знам, че темата е за здравния, но просто тук се пише повече а и просто искам да знам според вас от какво може да е... Принципно аз мисля, че не е нищо сериозно, но приятеля ми се притеснява и иска да ходя на лекар, а не знам дали има нужда.
Много ме боли дясната ръка, не знам кой точно мускул е но не мога да я изправя в никакъв случай, не мога да вдигам нищо с нея, отвратително е. Да поясня - става дума за мускул преди лакътя. Боли ме вече един месец, първо до усещах като че ли някоя веничка е по къса и като си опъна ръката и не стига, знам че е тъпо но така го усещах. Сега си ме боли сериозно, а от два дни ме боли и над лакътя. По принцип не би ме притеснило, ако не продължаваше повече от месец. Обяснявам си го с това, че отварям с дясната ръка щората на магазина, а тя е много тежка, но всички казват, че не може да е от това. Не може, ама мен си ме боли и не знам защо. Не знам и аз защо пиша тема, да питам дали на някого му се е случвало и според вас трябва ли да ходя на лекар за такава глупост.

Прилича на епикондилит, може да се получи от претоварване, да. Отивай на лекар!

Общи условия

Активация на акаунт