Може ли да се пренесе зараза от кола маска при козметик?

  • 6 440
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 176
Преди няколко дена попаднах на "искрено и лично". Там говореха за епилации и всякакъв вид обезкосмяване. Изведнъж взеха да коментират как трябва да внимаваме при какви козметици ходим и дали кола маската, която ни правят не е в едно канче с, което се обезкосмяват всички клиенти.
Еми мили мами, аз откакто се помня все на козметик си махам всички косми и наистина се топи в едно канче. Даже маже с една и съща шпатула всички клиентки. Даже на триъгълника си махам с кола маска и се озадачих, дали няма да лепна някоя венерическа болест така? Дали аз нещо съм изперкала или наистина има такава вероятност? Вие какво мислите?
Има ли някъде където е по различно това обезкосмяване т.е. по хигиенично?

# 1
Скоро една моя позната си изпати от такава кола. Беше ходила да и махнат мъха над устната, заедно с приятеля си, който обезкосмил ръцете си. На следващия ден върху лицето си, почти до устата имаше огромен цирей, подчертавам не пъпка, а цирей, толкова беше голямо и така и пречеше, че не можеше да се храни или говори от болка. Проятелят й имаше същото нещо, само че върху ръката. Наистина си беше сериозно, защото поради деликатността на мястото,на което беше излезнал цирея й, дори се наложи да пие два вида антибиотици. От тогава ходи при друга козметичка, която има апарат за пречистване на колата, пречистване, което прави след всеки клиент. А за венерическа болест се съмнявам, но дерматологичен проблем със сигурност можеш да си навлечеш.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 309
При мойта козметичка колата е в машинка в която слага пълнители.... демек не бърка с нещо в нея... пак ли има риск от зараза  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 952
Правете италианска...тя  се   обработва на висока температура , прецежда се  , пречиства се  , и тогава козметичката я ползва....това пред вас.....машината в салона   е  неголяма ....питайте как пречистват  колата....защото да слагат нова  за всеки  клиент ...естествено  не могат....

# 4
  • Мнения: 5 622

 Аз още в една друга тема казах, че ме е гнус от козметичките и тяхната кола. За целта каквото правя си го правя в къщи, включително и колата маска. Купувам си кола маска в тубички, загрявам я в МВ печка и действам.

На времето ходих за краката при козметичка и след първите няколко пъти, като забелязах , че ми слага кола маска с КОСМИ-огромни, черни, грозни, гнусни  Sick и естествено това ме отказа за винаги от колата маска. За това и не мога да си представя, че ще ходя да ми махат така косми на други места... представете си-на един гениталиите, на друг горната устна  Sick (верно ми се догади, като го пиша това)

Иначе не знам какво и дали може да се пренесе чрез колата  Thinking Сигурно може.Помня надписа на вратата на козметичката, че хора с кожни заболявания не може да се подлагат на кола маска.....

# 5
  • Мнения: 599
Да, може. И на маникюр и педикюр затова не ходя. Купила съм си инструменти и се справям сама. А обезкосмяването - епилатор, депилатоар, по изключение - бръснене, след време замислям фотоепилация  Peace

# 6
  • Мнения: 249
МОЖЕ! Аз като ходих на кола маска за пръв път имах дори кръв. Козметичката ме успокои, че е нормално, но като видях чужди косми в колата изтръпнах.Повече не съм ходила.

# 7
  • Мнения: 4 176
При мойта козметичка колата е в машинка в която слага пълнители.... демек не бърка с нещо в нея... пак ли има риск от зараза  newsm78
Аз мисля, че има. Ролката отпред може да е стерилена , но нали се върти. ОПира се в кожата , после при завъртане прави контакт с колата от тубичката и така се заразява цялата кола в шишето. Така мисля аз.

# 8
  • Мнения: 5 622
Да, може. И на маникюр и педикюр затова не ходя. Купила съм си инструменти и се справям сама. А обезкосмяването - епилатор, депилатоар, по изключение - бръснене, след време замислям фотоепилация  Peace

Да и аз много рядко ходя на маникюр/педикюр. Всичко си правя сама в къщи. Поне съм сигурна, че никой преди мен не е имал най-малкото гъбясали нокти  Sick

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Лелеееее е сега вече ме притеснихте. Аз си правя всичко на козметик. И всеки път няколко дни след това имам сърбежи по слабините. Преди две седмици ходих на гинеколог, казаха ми че имам гъбички и ми дадоха мазило. Обаче сега се замислям дали не съм хванала тези гъбички от колата? И дали не го хващам всеки път? Аз си мислех че е защото космите ми започват да се показват и ме дразнят.

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А даже сега се сещам че всъщност на краката ми слагат от тази в пълнителя а на триъгълника от тази в канчето. Ебаси, на колко ли народ маже гениталиите от едно канче и с една шпатула?

# 11
  • Мнения: 4 176
А даже сега се сещам че всъщност на краката ми слагат от тази в пълнителя а на триъгълника от тази в канчето. Ебаси, на колко ли народ маже гениталиите от едно канче и с една шпатула?
Хехе хе и аз съм така. А я си отговори дали не пълни пълнителя от канчето? doh smile3511

# 12
  • Мнения: 4 358
Мен си ме е гнус, затова не ходя на такива процедури при козметик. Каквото махам, махам сама.
За маникюра също съм си мислила... гледам моята как почиства инструментите със спирт, ама почиства само металните, пиличките не  Thinking

# 13
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Може, да. Аз затова действам собственоръчно.

# 14
  • Мнения: 504
И аз се чудех тези дни такива неща.
Ръце, крака - ок, с ролка, не ме притеснява.

Но гениталиите тази козметичка, на която попаднах скоро маха с една кола от канче... До сега си ги махах сама, но нещо ми писна и отидох. Винаги ли така действат? Има ли козметички, които и гениталиите обезкосмяват с ролкова кола?

# 15
  • Мнения: 5 622
 Хехе, аз като ви казах...още в темата "Обезкосмяване интим " намекнах, но тогава никой не обърна внимание. А аз съм много гнуслива( то и да не си е много гадно и опасно) и такива неща ми правят впечатление. Още като бях на 12-13 и ходих на козметик и от тогава имам  спомени от колата с космите и кракът ми повече не е стъпил на такова място. Всичко в къщи му е майката  Peace


А даже сега се сещам че всъщност на краката ми слагат от тази в пълнителя а на триъгълника от тази в канчето. Ебаси, на колко ли народ маже гениталиите от едно канче и с една шпатула?
Хехе хе и аз съм така. А я си отговори дали не пълни пълнителя от канчето? doh smile3511


 Sick Момичета, не знам за вас, но на мен наистина ми става лошо като чета. Повдига ми се, честно! То едва ли е чак толкова ужасно, но като го прочете човек и му призлява...

# 16
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Козметичката ми ми е приятелка и никога, ама никога не съм виждали косми в колата. Работи изключително чисто и е супер приятно в салона й. Всеки път като отивам ми слага чисто нов изпран чаршаф....уф, то ако ти е писано да гепнеш нещо, не можеш да го избегнеш.

# 17
  • Мнения: 3 478
Мдаа, може, може как да не може.

Аз веднъж съм ходила на кола, бях на 15-16 и като видях космарлъка в тенджерата и това ми беше. Не съм стъпвала повече, сама в къщи процедирам, най-сигурно. Ама предполагам си има и чисти места някъде.

# 18
  • София
  • Мнения: 361
Има ли козметички, които и гениталиите обезкосмяват с ролкова кола?

моята козметичка работи само с ролка - дори и гениталиите; обаче до сега не съм имала проблеми, чаршафът винаги е чист, когато има нужда с пинсета маха някой останал косъм и пинсетата винаги е потопена в спирт, а самата козметичка работи с ръкавици за 1-на употреба и винаги ги е отваряла пред мен и като чета това което пишете почвам да се замислям  newsm78

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ауууууууу- имах "щастието" да чета Темата и да хапвам  Sick
Може да ида да изклатя крушата след малко.  Twisted Evil

Мамице - у нас с епилатора. На козметичка - НЕ!!!  Naughty

 Даже когато ми оправя веждите, леко се притеснявам  ooooh!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
   Хора, вие съвсем ме уплашихте бе  #Crazy
   Ами то наистина ще излязат опасни тези манипулации.

# 21
  • Мнения: 4 176
Козметичката ми ми е приятелка и никога, ама никога не съм виждали косми в колата. Работи изключително чисто и е супер приятно в салона й. Всеки път като отивам ми слага чисто нов изпран чаршаф....уф, то ако ти е писано да гепнеш нещо, не можеш да го избегнеш.
И моята ми е приятелка. И там не съм имала проблеми, както и косми не съм засичала. Остава най-важното- жената бърка в канчето за всички. Микробите/бактериите  не се виждат с просто око. Та в този смисъл приятелството май, ще остане на заден план.

# 22
  • Мнения: 4 371
А даже сега се сещам че всъщност на краката ми слагат от тази в пълнителя а на триъгълника от тази в канчето. Ебаси, на колко ли народ маже гениталиите от едно канче и с една шпатула?
Хехе хе и аз съм така. А я си отговори дали не пълни пълнителя от канчето? doh smile3511
Хора, направо ме шашнахте  ooooh!  Sick И при нас е така...

Козметичката ми ми е приятелка и никога, ама никога не съм виждали косми в колата. Работи изключително чисто и е супер приятно в салона й. Всеки път като отивам ми слага чисто нов изпран чаршаф....уф, то ако ти е писано да гепнеш нещо, не можеш да го избегнеш.
Чаршафът какво общо има с шпатулата и канчето newsm78
Иначе моята слага от тези чаршафи за еднократната употреба, но голям праз щом всички ги маже с една шпатула Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 504
Е, ако се спазва хигиена няма проблем.
Аз ходя  при едно момиче, което е много подредено и чисто, чаршафа, косми и т.н. няма да ги коментирам, всичко е ок. Но тя не прави на триъгълник... За това си го правех сама. До преди дни, когато попаднах в салона с канчето и дълбоко се замислих. Ролките никак не ме притесняват, но канчето и общата шпатула...
Според мен е важно това да има някакви лицензирани курсове, медицински или не зная какви, а не курсове за козметик да могат да се изкарат във всеки гараж. И повечето такива "козметички" ни от хигиена, ни от микроби, нито от много други важни неща не отбират.
Разбира се, много е важно козметичката да е съвестна.
И също така - стерилизира ли се колата и как? Защото иначе й се поддържа една температура около 40 грасуса, струва ми се, която е колкото неподходяща за развитието на едни микроорганизми, толкова и подходяща за други.                                                                                             

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
Затова не ходя на кола маска, всички тези процедури си ги правя в къщи.

# 25
  • Мнения: 4 371
Затова не ходя на кола маска, всички тези процедури си ги правя в къщи.
А какво е решението за тези от нас, които не могат да се справят у дома smile3511 smile3511 smile3511

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Да не си помислиш, че от първия път съм се справила - не Tired.

# 27
  • Мнения: 2 550
Затова не ходя на кола маска, всички тези процедури си ги правя в къщи.
А какво е решението за тези от нас, които не могат да се справят у дома smile3511 smile3511 smile3511

Много практика вероятно.
Аз се бях надъхала сама да си правя кола маска вкъщи. Купих си машинка, купих си пълнители...е, нищо не направих, само си дадох парите и понеже нЕам нерви да се занимавам, завещах машинката на една приятелка  Mr. Green

На мен ми правят кола маска само с пълнител...с общи шпатулки и т.н., не бих се престрашила  Sick

# 28
  • София
  • Мнения: 10 309
Затова не ходя на кола маска, всички тези процедури си ги правя в къщи.
А какво е решението за тези от нас, които не могат да се справят у дома smile3511 smile3511 smile3511
Фотоепилация  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 504
Затова не ходя на кола маска, всички тези процедури си ги правя в къщи.
А какво е решението за тези от нас, които не могат да се справят у дома smile3511 smile3511 smile3511
Фотоепилация  Mr. Green
Да... А после хиперпигментация, изгаряне... Да не говорим за колко време трябва и средства.
И там трябва да се прави само от дерматолог, а не както са от кол и въже...

# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Мойта мацка действа на триъгълника само с чиста кола, а отлепеното се изхвърля.Всичко друго се прави с пълнител, лентичките от който после също се изхвърлят.Изрично съм я питала дали има вероятност от зараза - каза ми, не, защото варя колата на 80 градуса, при което положение се предполага, че всеки микроб пукясва Crazy"
Вярвам й, защото си пада малко маниячка на тема чистота и не би си рискувала името, за да спести малко коламаска Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 4 176
Мойта мацка действа на триъгълника само с чиста кола, а отлепеното се изхвърля.Всичко друго се прави с пълнител, лентичките от който после също се изхвърлят.Изрично съм я питала дали има вероятност от зараза - каза ми, не, защото варя колата на 80 градуса, при което положение се предполага, че всеки микроб пукясва Crazy"
Вярвам й, защото си пада малко маниячка на тема чистота и не би си рискувала името, за да спести малко коламаска Rolling Eyes
Какво означава "чиста кола"? За всевки клиент ли я сменя? Хммм 80С а? Ми на тази температура повечето умират да, но най-упоритите не.

# 32
  • Мнения: 10 758
Въх, вий ме убихте #Crazy.Аз от 15г. ходя на кола и досега таквоз нещо не ми се е случвало.А пък и изобщо не съм се замисляла.Малиии, що ме вкарахте в мисли  newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 10 309
Мойта мацка действа на триъгълника само с чиста кола.
Какво значи чиста кола... нали със шпатулата дето е вътре е минала на предишната клиентка триъгълника....


Да... А после хиперпигментация, изгаряне... Да не говорим за колко време трябва и средства.
И там трябва да се прави само от дерматолог, а не както са от кол и въже...
Недей така... явно съм късметлийка, нямах странични ефекти  ooooh! време не отнема, ходих 3 пъти по 20мин. Излезе ми към 200лв. Да видим до кога ще е ефекта обаче  Sick

# 34
  • Мнения: 5 622
Козметичката ми ми е приятелка и никога, ама никога не съм виждали косми в колата. Работи изключително чисто и е супер приятно в салона й. Всеки път като отивам ми слага чисто нов изпран чаршаф....уф, то ако ти е писано да гепнеш нещо, не можеш да го избегнеш.

Тя на теб слага, щот си и приятелка, ама я се замисли дали слага нов,ИЗПРАН чаршаф на всички  Mr. Green

А и колата..пред теб косми едва ли ще покаже, но дали и с другите е така?И ако да, къде ще му излезе края? Щом на хората им слагат кола с косми, значи не е толкова изгодно да я сменят за всеки нов клиент  Mr. Green


Ауууууууу- имах "щастието" да чета Темата и да хапвам  Sick
Може да ида да изклатя крушата след малко.  Twisted Evil



Шанииииии   rotfImao rotfImao rotfImao

# 35
  • Мнения: 2 529
Уффф, че отврат  Sick Много пъти съм се замисляла и аз за хигиената на кола маските и затова правя само на краката при козметичка, деликатните зони си ги обработвам сама. Моята козметичка работи с кола от ролка или пълнител, не зная точно как се казва. Повече ме е страх за маникюра и особено педикюра, но засега имам доверие на козметичката  Praynig В салона й има едни пециализирани козметични списания и там какви снимки има на увредени нокти  #Crazy, ужас направо!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мен си ме е гнус, затова не ходя на такива процедури при козметик. Каквото махам, махам сама.
За маникюра също ....
Peace

# 37
  • Мнения: 2 142
Уф, че отврат, аз не мога да се почиствам сама вкъщи и си ходя на кола от години. До сега не съм имала проблеми, ама сега ме хвърлихте в едни размисли newsm78 Сега пък съвсем с наедряващата пупа не мога да се почиствам сама, пък и мнооого време отнема това в къщи и никога не съм била доволна от резултата.  Crazy

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Има възможност да се пренесе зараза от кола. Поради тази причина, преди години си смених козметичката, която бъркаше в общо канче и шпатула.
В къщи обезкосмявам с епилатор - крака, подмишници и
полутриъгълник, но абсурд да си правя сама цял триъгълник сама (с кола или епилатор)Naughty
Това за мен е = на мазохизъм. Crossing Arms

# 39
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
А даже сега се сещам че всъщност на краката ми слагат от тази в пълнителя а на триъгълника от тази в канчето. Ебаси, на колко ли народ маже гениталиите от едно канче и с една шпатула?
Хехе хе и аз съм така. А я си отговори дали не пълни пълнителя от канчето? doh smile3511
Хора, направо ме шашнахте  ooooh!  Sick И при нас е така...

Козметичката ми ми е приятелка и никога, ама никога не съм виждали косми в колата. Работи изключително чисто и е супер приятно в салона й. Всеки път като отивам ми слага чисто нов изпран чаршаф....уф, то ако ти е писано да гепнеш нещо, не можеш да го избегнеш.
Чаршафът какво общо има с шпатулата и канчето newsm78
Иначе моята слага от тези чаршафи за еднократната употреба, но голям праз щом всички ги маже с една шпатула Rolling Eyes
  Ами чаршафът ДУЦИ, като си представиш, че всяка ляга на него по гол задник не ти ли се повдига???  Ето И това е важно за мен - да легна на чисто! Относно шпатулата - всеки път И ТЯ Е ЧИСТО НОВА.

Последна редакция: пн, 27 мар 2006, 16:10 от GOLDEN_ROSE

# 40
  • Мнения: 93
Към тези, които си правят кола сами вкъщи - как го правите, имам предвид каква кола ползвате? Аз преди съм пробвала с лентички студена, ама то не си е работа. Хем ме боли, хем и нищо не става, а като залепнат, се чудя какво да правя после.

Мога да се прежаля да отида на козметик за ръце и крака, ама за триъгълника не смея.

# 41
  • Мнения: 1 381
мммм да и аз за това съм се размислила от едно известно време. Щото някакви гъбички ми се появяват чат пат, пък няма от къде (оссвен ако мъжа ходи по чуждо), не съм боледувала , антибиотик не съм пила. Според мен трябва да има шпатули за еднократна употреба и пред теб да я разпечатват. Макар че то и канчето си е проблем, освен ако все пак не е съобразен материала с този факт. Аз навреме то съм ходила при една козметичка дето в една специална тенджера се претопяваше и прецеждаше колата, но това ми изглеждаше още по гнусно.

# 42
  • Мнения: 5 622
Към тези, които си правят кола сами вкъщи - как го правите, имам предвид каква кола ползвате? Аз преди съм пробвала с лентички студена, ама то не си е работа. Хем ме боли, хем и нищо не става, а като залепнат, се чудя какво да правя после.

Мога да се прежаля да отида на козметик за ръце и крака, ама за триъгълника не смея.

Аз ползвам течна коламаска в тубичка-САРА(или КАРА, едни и същи са!)Продават я по аптеките и супермаркетите.

# 43
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Абе не си е работа в къщи според мен. То се крачиш, чекнеш и пак остава по нещо. Аз в къщи само се бръсна или тук-там с епилатора. Обаче гладко навсякъде не мога да се изчистя.

Общи условия

Активация на акаунт