Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 956
На мен пък бебето не ми дава да се епилирам  Shocked Като включа епилатора и започна да се елилирам,  започвам да усещам движение отляво в корема, даже с много лека болка съпроводено... Миналия път горе-долу по това време започнах да усещам бебето. Сега как ще се епилирам...?! Краката мога да ги избръжна в крайна сметка, но ръцете... Да не говорим, че започнаха да ми растат косми по корема  Embarassed Миналия път пак имах същия страничен ефект... Смехория голяма... Но сега няма да ходя космата до пролетта Simple Smile)))))))

# 376
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 99
И аз съм от болните и кашлица имам.Пия чай с мед и лимони и смуча лукчета.Дано бързо да оздравяваме.

# 377
  • Мнения: 91
Ох дано, защото направо откачам  Sad

# 378
  • Мнения: 23
Здравейте мами,
да се включа и аз ,за първата страничка - терминът ми е на 02.03.16г. , 26г. от гр.Перник , първа бременност  newsm44 newsm51 . Ще следя с интерес!

# 379
  • Мнения: 63
Желая бързо оздравяване на болните.
Аз сега се връщам от лекаря ми с резултатите от БХС според доктора всичко е наред , но толкова числа толкова статистика , че аз лично се бърках малко newsm78. Бебчето ни е наред  newsm44 , върви една седмица напред , но доктора каза , че е нормално за първа бременност. Изписа ми витамини с омега 3 и 6 и минерали.
Качила съм 3 килограма , а той каза че са малко множко , но през август чувствах непрестанен глад и си хапвах , та се надявам сега когато апетита ми се нормализира нещата д се оправят .

# 380
  • Мнения: 550
На мен пък бебето не ми дава да се епилирам  Shocked Като включа епилатора и започна да се елилирам,  започвам да усещам движение отляво в корема, даже с много лека болка съпроводено... Миналия път горе-долу по това време започнах да усещам бебето. Сега как ще се епилирам...?! Краката мога да ги избръжна в крайна сметка, но ръцете... Да не говорим, че започнаха да ми растат косми по корема  Embarassed Миналия път пак имах същия страничен ефект... Смехория голяма... Но сега няма да ходя космата до пролетта Simple Smile)))))))
Давай идеи - кола маска, крем ? Мисля,че в тая зона много ще боли  #Crazy #Crazy

# 381
  • Мнения: 1 446
Пролет, ще си ходим космати Simple Smile и аз съм като прасковка, с черен мъх. Бръсна краката, за другото ще караме на гол чар.

Неве, не съм срещала нищо срещу херпес, подходящо за бременни.

Болните, да оздравявате бързо!

# 382
  • Мнения: 12
Не, не е нужно да си на гладно за БХС.

При мен пък и личната ми лекарка и гинекологът излишно ме предупредиха, че щом ще даваш кръв се ходи задължително на гладно, без значение за какво изследване става въпрос. Аз смятам, че е абсолютно задължително да е на гладно.

# 383
  • Мнения: X
БХС се прави през целия ден, малко трудно да сме гладни следобяд, примерно.  Rolling Eyes
Ето тук си е написано с големи букви;
http://genetika.maichindom.com/за-пациенти/биохимичен-скрининг/

# 384
  • Мнения: 12
БХС се прави през целия ден, малко трудно да сме гладни следобяд, примерно.  Rolling Eyes
Ето тук си е написано с големи букви;
http://genetika.maichindom.com/за-пациенти/биохимичен-скрининг/

Явно на всеки различно са му казали.  Confused

# 385
  • Мнения: X
Аз не съм и питала, защото прочетох предварително, пък и естеството на изследването е такова, че е логично храната да не е от значение.

# 386
  • Мнения: 9 276
Не, не е нужно да си на гладно за БХС.

При мен пък и личната ми лекарка и гинекологът излишно ме предупредиха, че щом ще даваш кръв се ходи задължително на гладно, без значение за какво изследване става въпрос. Аз смятам, че е абсолютно задължително да е на гладно.

За пръв път чувам такова нещо и още по-зле, че това са го казали лекари. Това дали изследването се прави на гладно или не зависи от това дали изследваното нещо варира през денонощието и дали се влияе от храната и приеманите вещества. Ако се влияе, изследването се прави на гладно, за да може да се сравни с предварително определени стойности, иначе не би било точно.

Хормоните, които се изследват при БХС, са постоянни през цялото денонощие и могат да се изследват по всяко време. Също както теста за бременност, отчитащ хормона ЧХГ, се прави по всяко време.

Затова  не трябва да е на гладно.

На мен например  ми взеха кръв чак в 4 следобед, как си представяте това да беше на гладно?

# 387
  • Мнения: 2 009
Здравейте,мамчета. Ние днес бяхме на преглед,всичко с бебо е нареф. Отговаря си на 15г.с. Докторката каза,че май отново ще имаме момче,но не е потвърдила със сигурност. Баткото беше с нас и много екзалтирано повтаряше през цялото време :"бебе,бебе,бебееее". Споделих на доки за схващанията в таза и тя каза,че не е добре това,но първо иска да погледне резултатите от изследванията-можело да е от деформиране на гръбнака или от зараждащ се проблем с бъбреците. На всичко отгоре май и с гъбички съм се сдобила,макар че нямам сърбеж или течение засега.
Сега виждам ,че не съм дала данни за 1ва страница. На 28г съм,втора бременност с термин 15.03. Полът за сега го пропускам ,докато не е сигурно

# 388
  • Мнения: 159
Здравейте,мамчета. Ние днес бяхме на преглед,всичко с бебо е нареф. Отговаря си на 15г.с. Докторката каза,че май отново ще имаме момче,но не е потвърдила със сигурност. Баткото беше с нас и много екзалтирано повтаряше през цялото време :"бебе,бебе,бебееее". Споделих на доки за схващанията в таза и тя каза,че не е добре това,но първо иска да погледне резултатите от изследванията-можело да е от деформиране на гръбнака или от зараждащ се проблем с бъбреците. На всичко отгоре май и с гъбички съм се сдобила,макар че нямам сърбеж или течение засега.
Сега виждам ,че не съм дала данни за 1ва страница. На 28г съм,втора бременност с термин 15.03. Полът за сега го пропускам ,докато не е сигурно

А ти схващания на таза имаш предвид, защото мен от време на време ме поболява, понякога по-силно, друг път по-слабо, точно таза и началото на гръбначния стълб и лекарката каза, че е напълно в реда на нещата, заради разширяването на костите и подготвяне организма за раждането... Thinking

# 389
  • Мнения: 70
И аз знам че болките в таза са нормални, тъй като самия той се разширява по време на бременност. Аз с ПБ доста се поразширих и така си останах Confused
За БХС не трябва да си на гладно. Когато се прави кръвна картина например, трябва на гладно, тъй като някои от показателите могат да се повлияят от определени храни и напитки.

Общи условия

Активация на акаунт