Отговори
# 480
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Привет на всички!
Бих отправила и аз апел за повече толерантност, разбиране и азко се опитаме да се опознаем ще ни бъде по=лесно и няма да бъдем толкова осъдителни една към друга! Тук сме да се подкрепяме и споделяме, всеки трябва да се чувства свободен да сподели всичко, без да се трвожи кой какво ще каже! Може всеки да сподели малко за себе си и през какво е преминал, мисля ще помогне! Може да започна аз!
казвам се Яна на 35 год, има двама сина на 12 и 3 год. На 27 год изгуних съпуга си в катастрофа, а аз останах жива по чудо. След почти 4 години сами с Вики, Бог ни подари чудесен Баща и Съпруг! Вече 5 год, сме заедно и си имаме Тео, а сега и малката принцеска е на път. С Вики нямах проблеми с бременността, никакви, но с Тео не беше така, много тежка бременност, почти цялата я изкарах на легло, с много контакции и бъбречни кризи. Сега отново в 16 г.с и съм с много контракции, скъсена шийка и другата седмица ми предстои серклаж! отново ме очаква лежане! Но вярвам с Божията помощ отново ще стигна до финала! вВярвам в Бог и Неговата вярност и макар трудните моменти вярвам, че Любовта може да победи всичко и да помогне да преминем през всичко!

Elida може само да те посъветвам, ако имаш възможност да посетиш друг лекар, на който имаш доверие. Серклажа няма да ти навреди, а има и срок, който трябва да се спази и може да е за добро! Успех, решението все пак е твое!
Хубав и позитивен ден на всички!

# 481
  • Мнения: 2 111
Чакайте да разведря малко темата. Вървя си днес и минавайки покрай един магазин, на който пише Прясна Риба, решавам, че ми се яде рибена чорба. Проверявам си набързо в телефона някакви бг рецепти и влизам. Намирам си глави и опашки от риба, разните му там зеленчуци и започвам да търся девисил. Да, ама аз никога не съм яла/готвила/виждала подобно нещо и нямам идея как изглежда  Crazy А на японски дори не мога да прочета какво пише на продуктите. Накрая видях някакви снимки в интернет и си взех нещо, което силно наподобява голям магданоз  Laughing Не е кориандър, обаче, него го познавам. Та сега супата ми се вари  Mr. Green  bowuu

# 482
  • Мнения: 237
Здравейте, момичета! Отдавна не съм се включвала, но се натрупаха много задачи и ангажименти  Crazy

От последните страници разбирам, че добрият тон на групата леко се е изгубил и ще помоля всеки един за повече толерантност и разбиране!  Praynig  Знам, че е трудно защото всеки има своята история, всеки има своите виждания и разсъждения за живота, и специално за този така специален момент за всяка една от нас. Нека това бъде нашият остров на скойствие и разбирателството   bouquet

Да споделя, че най-сетне се записах на ЖК! Дадоха ми бележки за изследванията.
Има едно нещо заради което днес с 5 часа като се укокорих и не мога да заспя! По принцип си имам гинеколог, който посещавам в частния кабинет и още когато разбрах той си ме гледа. Но сега ЖК е при друг, заради болничния, който в даден момент ще искам. Първият, на който имам повече доверие, понеже познавам по-отданва и ме е лекувал ми препоръча ФМ в Марковс или Фемина и аз вече съм записала час. Сега този вторият ми предлага да направя ФМ в Надежда, където гарантира внимание и професионализъм. ММ се познава с този вторият и му има доверие, ама аз още не и направо ще се побъркам. Дилемата е в това, че ММ натиска да послушам лекаря от ЖК и да ида в Надежда, а на мен ми гузно спрямо лекаря от частния кабинет ...  #Crazy Ами на всичкото отгоре ММ държи да раждам в Надежда, а на мен не ми се иска да даваме толкова пари, наистина става въпрос за мен и детето и е важно, но ми се вижда безбожно скъпо.

Ето такива неща мъчат изтощената ми глава  Mr. Green Наред с избиране на мебели, щори, тапети, посрещане и изпращане на майстори, ходене на работа и куп такива забавни неща.

Snowche дано обядът ти да е вкусен!

Пожелавам ви приятен и изпълнен с положителни емоции ден!!!

# 483
  • Мнения: 550
Уважението на чуждото мнение и решение мисля, че не включва въпроси като “Яд ли те е, че не виждаш плода по-често?“ За мен това е грубо изказване, което не пасва в иначе приятния и позитивен тон в темата. 
Естествено, че всяка от нас има страхове за бебето си, не само докато е в корема, но и след като се роди. Опасност за плода, който един ден ще стане бебе, а след това дете и възрастен може да има във всяка фаза от живота му и ние като майки винаги ще имаме притеснения. Разликата между нас е в начина, по който избираме да се справяме с тези страхове.

А мнението на Цветулка определено не бе насочено към тези с рикова или проблемна бременност, но може би е нормално поради върлуващите в нас хормонални промени, да бъдем по-чувствителни и ненужно реагиращи остро на иначе добронамерен съвет.

Писана Яна, радвам се, че след загубата сте намерили отново чудесен баща и съпруг!  Hug

На всички пожелавам един слънчев и спокоен ден, аз броя часовете до края на работния петък, днес никак не ми се работи и нямам търпение да е уикенд. Blush

# 484
  • Мнения: 63
Излезнаха ми резултатите от вчера . Изглежда всичко наред с изключение на ТСХ , което е 4,3 а трябва да е под 2. За мое нещастие имам час при лекарката ми чак другия петък,тъй като нямаше свободни часове. До тогава ще ми се пръсне главницата.

# 485
  • Мнения: 1 446
Елида, ако е с вертикален пръст си супер! Наистина е важно да си намериш твоя док! Откъде си?
Сноуче, добре ще стане супата, няма начин!
Тъжни очи, сложна дилема. Трудно се ходи на лекар, който не те е спечелил.

На момичетата с първа бременност - извинявам се за тъжните истории. Под слънцето има от всичко. Това, че се е случило на някого, не значи, че ще се случи и на вас. Радвайте се на коремчетата, да видим коя от нас ще уцели 29 февруари Simple Smile

# 486
  • Мнения: 2 111
Надето, не се шашкай сега, защото ТСХ се влияе от стрес. Аз също имах около седмица м/у резултатите и прегледа. Докторът ме успокои, че такива стойности (около 4) не са непосредствено застрашаващ, а по-скоро потенциално такива. Разбира се, лечение трябва да се започне, но една седмица едва ли е проблемна.

# 487
  • Мнения: 1 446
Яна, желая ти лека и безпроблемна бременност с една гушкава принцеса на финала!
Айа, Цветулка има късмет да има лека и нормална бременност. Което не й дава право да обижда останалите. На тона й й беше отговорено със същия тон. Имаше неща в поста й, за които има право, за съжаление те се изгубиха в обидите й.

# 488
  • Мнения: 63
Надето, не се шашкай сега, защото ТСХ се влияе от стрес. Аз също имах около седмица м/у резултатите и прегледа. Докторът ме успокои, че такива стойности (около 4) не са непосредствено застрашаващ, а по-скоро потенциално такива. Разбира се, лечение трябва да се започне, но една седмица едва ли е проблемна.
Мерси Сноуче. Ще се опитам да не се притеснявам, макар че е лесно да се каже и трудно за изпълнение Simple Smile

# 489
  • Мнения: 550
Snowche, в кой град сте в Япония? Харесва ли ти там? Може ли човек да се оправи ако не говори езика? Питам,защото и на мен ми е мечта един ден да я посетя.
Относно обиколка на корем,мен никога не са ме мерили  newsm78
Между другото в коя седмица влизаме в 5ти месец?

# 490
  • Мнения: 1 446
17гс и 1 ден - 5 месец

# 491
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Здравейте и благодаря откровено за всички взели отношение по темата. Не ме е яд, че не ме гледат всяка седмица/месец и т.н. и не съм обиждала никой. Дори предварително се извиних за тези, които знаех че ще се засегнат. Проблемна бременност и аз съм имала - една седмица след сватбата ни разбрах, че бебето е спряло да се развива още в 5-6 г.с, а аз бях вече в 11 г.с. При втората бременност имах зацапване около 5-6 г.с. Не ви съдя, защото знам, че всеки гледа от своята камбанария. Все пак, не знам какво разбирате под "задължителен" преглед (изкл. инвитро и др. подобни). Дори професора по физика, който имах в университета каза, че честото използване на ехограф може да доведе до увреждане на плода и, че в действителност няма задълбочени изследвания на въздействията му. Така че всеки сам си решава. Няма защо да нападате - ако не желаете просто ще спра да пиша. Аз и без това рядко се включвам.

# 492
  • Мнения: 172
Днес съм в 17+1 седмица следователно пети месец така ли?

# 493
  • Мнения: 377
Здравейте момичета,преди малко се връщам от преглед мойто мъниче беше застанало на челна стойка и правеше упражнения с доки се пукнахме от смях иначе всичко си е наред,само кадето не виждаме пола още и изследванията от БХС не са ми готови още.Вашите изследвания след колко дни бяха готови?
А и при мен ЖК преминава в мерене на кръвно,кг и така:)

# 494

Общи условия

Активация на акаунт