Отговори
# 600
  • Nearby
  • Мнения: 194
За съжаление имат право да прекратят ТД, когато е в срок на изпитване и е уговорен в полза на работодателя.

Ще се оправя някак си. Simple Smile Благодаря все пак.

Вариант е да си направя фирма, да си се самоосигурявам. И всички, които тук са на моя хал да ги взема на работа. Накрая фирмата излиза в масово майчинство  newsm62

# 601
  • Мнения: 159
Моя приятелка като забременя не беше на работа. Веднага започна фиктивно да работи във фирма на свои близки, където сама си плащаше осигуровките докато "уж работи", за да може после да си излезе в майчинство, но не знам доколко това е удачен вариант...

# 602
  • Мнения: 121
За съжаление имат право да прекратят ТД, когато е в срок на изпитване и е уговорен в полза на работодателя.

Ще се оправя някак си. Simple Smile Благодаря все пак.

Вариант е да си направя фирма, да си се самоосигурявам. И всички, които тук са на моя хал да ги взема на работа. Накрая фирмата излиза в масово майчинство  newsm62

Намери някой познат да те назначи фиктивно. Моя шеф беше назначил така жената а негов приятел. Излизай постоянно в болнчни и така ще плащаш по-малко осигровки лични и на фирмата. После докато си по майчински бяха 16-17лв осигуровките. Съжалявам че не съм на работа щях да ти изчисля колко ви ти излязло като сума зависи от прага. Или можеш да се уговориш със сегашния си работодател да те остави и ти да си плащаш. На него просто на му се дават пари, често има такива простаци. Какво да ти кажа много кофти те поставят в това положение.

# 603
  • Мнения: 534
Аз също като теб работех,но като разбраха че съм бременна ме махнаха.Вариант има.Запиши се на работа при някой познат,който има фирма.Аз лично ще направя така.По закон имаме право на 180 дни болничен ПРЕДИ тези 45 дни преди термин,и така плащаш на работодателя само 20.16 здр. Осигуровки,а не всичките данъци ва държавата(на мен поне позната ми каза,че ще ме запише при нея,но няма да плаща вместо мен,следователно,ако не си взема болничен след като ме запише,ще трябва да плащам данъци в зависимост на  колко ме осигуровят,но пак ще са повече от 20 лева,а не ми се иска) Тоест записваш се,взимаш си болничен преди тези 45 дни които ни се полагат от държавата и взимаш майчинство.Първата год е 380 лв минимално,втората е 340 лв. Важно е да имаш един работен ден преди 45 дни преди термин Simple Smile

# 604
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Divane_divo много неприятна ситуация, но за съжаление не си защитена и имат право да ти прекратят договора дори по време ва болничен, когато си в изпитателен срок.
Аз днес бях на преглед. Плацентата се е повдигнала и вече не е толкова близо до цервикалния канал. Бебчо е добре, все така върви около седмица по-напред. Потвърдиха ни сините гащи  stork-boy Мама вече е +3 килограма от началото, а коремът ми е доста голям.
Пуснаха ми и изследванията от предния път - микробиология и цитонамазка. Пуснах и за второто БХС, че заради годините ще ми смятат интегриран риск. Искам да ви кажа, че изследването за БХС вече не се заплаща, поема го здравната каса. Накараха ме да попълня декларация, че не съм дала пари за изследването. Не знам от кога е в сила, защото предния месец си го платих БХС-то.
Много положителни емоции пожелавам на всички и хубави новини от предстоящите прегледи.

# 605
  • Мнения: X
Мисля, че БХС не се заплаща при жени над 35 години, защото бременността се води рискова. Интересното е, че на сайта на МД пише, че изследването не се поема от касата. Марго, ти къде си прави твоя БХС?

# 606
  • Мнения: 405
Момичета, аз от години не ходя на работа, просто си плащам осигуровките към една фирма. Мислила съм сега за тези болнични, за да не плащам толкова пари всеки месец, но ме притеснява това, че както се казва не искам " да дърпам дявола за опашката". Чувствам се добре, дори на фитнес си ходя...  Вас не ви ли гложда отвътре съвеста за болнични без причина?

# 607
  • Мнения: 23
Divane_divo много неприятна ситуация, но за съжаление не си защитена и имат право да ти прекратят договора дори по време ва болничен, когато си в изпитателен срок.
Аз днес бях на преглед. Плацентата се е повдигнала и вече не е толкова близо до цервикалния канал. Бебчо е добре, все така върви около седмица по-напред. Потвърдиха ни сините гащи  stork-boy Мама вече е +3 килограма от началото, а коремът ми е доста голям.
Пуснаха ми и изследванията от предния път - микробиология и цитонамазка. Пуснах и за второто БХС, че заради годините ще ми смятат интегриран риск. Искам да ви кажа, че изследването за БХС вече не се заплаща, поема го здравната каса. Накараха ме да попълня декларация, че не съм дала пари за изследването. Не знам от кога е в сила, защото предния месец си го платих БХС-то.
Много положителни емоции пожелавам на всички и хубави новини от предстоящите прегледи.

Много странно,аз бях преди две седмици на БХС(второто) и ми се наложи да заплатя прегледа - първо прегледа при наблюдаващият ме гинеколог (40лв) а след това 55лв в Майчин дом.Никой не ми е предложил да попълвам документ,чрез който да не заплащам нищо !?!?  Thinking Защо така?

# 608
  • Мнения: X
Аз си гледам още детето вкъщи (ползвам неплатения отпуск за гледане на дете до 3 год.), октомври трябва да се връщам на работа, но за 3-4 месеца няма смисъл. Та първо ще си пусна натрупания платен отпуск и после ще изляза 1 месец в болнични - скрупули нямам, просто така ще е най-удобно и за мен и за работодателя.

# 609
  • Мнения: 377
Надето ти за резултатите от БХС на Тотев ли се обажда направо?Имаш ли някакав телефон за лабораторията кадето ги изпращат.На мен ми казаха на доктора да се обадя,сега му званях пак още ги няма резултатите и взех вече да се изнервям:(

# 610
  • Мнения: 405
Някоя от вас беше питала за стойностите на Papp-a, сегапогледнах моите - 0.49. Една АГ ми намекна, че тази е ниска стойност, но само си кривеше езика и не я взех на сериозна. Не намирам точно каква трябва да бъде тази стойност, но пише че това води до изоставане на бебето, пък при мен даже върви със седмица по-голямо. Тотално се обърках вече... Имате ли идея каква стойност е нормална?

# 611
  • Мнения: 63
Надето ти за резултатите от БХС на Тотев ли се обажда направо?Имаш ли някакав телефон за лабораторията кадето ги изпращат.На мен ми казаха на доктора да се обадя,сега му званях пак още ги няма резултатите и взех вече да се изнервям:(
За резултатите не съм се обаждала никъде, отидох при Тотев той така ми беше казал и те бяха при него.
Направи ми впечатление, че имаше цяло тесте с резултати от БХС и трябваше да порови за да намери мойте. Той какво ти каза?

# 612
  • Мнения: 377
каза ми  че ги няма и да се обадя пак утре,ама направо се изнервям вече и в петак ги нямаше като ходих

# 613
  • Мнения: 63
каза ми  че ги няма и да се обадя пак утре,ама направо се изнервям вече и в петак ги нямаше като ходих
Съжалявам че не мога да ти помогна, но нямам никакви контакти на лабораторията. Ако и утре резултатите ти не са при него , го питай какво правите от тук нататък. Неможе всеки ден да ти казва, че не са при него и нищо да не прави за да ги потърси.

# 614
  • Мнения: 377
Ами да,дано само не са ми изгубени някаде по тресето,никога не ми се е случвало досега.Благодаря за информацията все пак Hug

Общи условия

Активация на акаунт