Време вече не остaнa - много скоро ще съм СЕПТЕМВРИйскa мaмa - Тема №9

  • 30 339
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 452
днес трябва да ми дойде крачкомера  Party Party Party Party сега докато дребното заспа, отивам на крос-тренажора. Много искам да се вкарам в пътя /преди лятото/ Wink)))))
от днес ще опитам да ям разумно количество въглехидрати и сладко. Оле, дано да успея   Praynig Praynig Praynig Praynig

за питата - тук в нашия край май няма такава традиция. Ние почерпихме роднините - на части, защото не всички са от града. И комшиите, и в работата. За почерпката на приятелите, вероятно ще го съчетаем с празнуването на Никулден, така си мисля
Rumka, много ме успокои за 40-те дни. Аз никога не съм чувала за някакви традиции, но напоследък взеха да ми звънят разни хора да ми кажат да направя това и онова. Лошото е, че като ми кажат и аз се чувствам едва ли не длъжна да спазя нечия традиция. По- добре нищо да не знам. Разбира се, ще има събиране за прохождането, но преди това....сега чувам. Братовчедка ми така направи погача - не беше в час и на момента й казваха сега застани така, сега направи онова. Просто в нейния край липсва такава традиция и тя го направи за другите, а не за себе си и детето!

# 706
  • Мнения: X
И аз знам, че се прави питка като проходи детето. ЗА 40 не съм чувала традиции само че се ходело на църква да се чете молитва?

# 707
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Румка, много се радвам на хора като теб които са взели на сериозно да се борят с килограмите, пожелавам ти успех, де да имах и аз такава нагласа, ама тц, тц  newsm78л  До преди няколко дни не ми се ядеше нищо, а сега налитам много на сладко, направо от сутринта си мисля какво сладко ще си направя или купя за деня.......
Ние днес бяхме на консултация и вече сме 3400 кг, наддали сме 1100 кг.  Simple Smile На сантиметри уж не сме мръднали или док се съмнява че в родилното са го разтегнали повече  Simple SmileКаза да забелваме вече пишлето, много не обичам тази процедура, с баткото ни беше трудно, да не кажа че и сега не съм сигурна, че е вече свършена изцяло тази работа щото той вече е голям и не дава да го пипам. Док обаче каза да минем постепенно на 6 хранения, незнам как ще стане това.....ние сега сме на 8, рядко на 7  newsm78л

# 708
  • Мнения: 543
За погачата- и аз не бях запозната, нито майка ми, но свекърва ми я направи, аз четох в нета за самата традиция и единия ден си поканих роднините-жени, другия ден - приятелки (нямам място да събера повече от 8-9човека на куп) Simple Smile беше супер приятно,  всички се радват да видят бебето, приказки, сладкиши, подаръци  Hug
А на 40тия ден водихме малката на църква само с таткото, четоха ни молитва на мен и на бебето, така бебето се представяло на Бог Simple Smile

# 709
  • Мнения: 202
Здравейте, ние вече сме на цял месец и днес бяхме на консултация. ПОраснал  е човека- 4400гр, 56 сме, За малко ни се размина имунизацията, защото уж запушеното носле се оказа пълно с гоолеми зелени сополи и сега ще пръскаме разни щуротии. Док се втрещи като й казах, че ползваме козметика на Бочко- бил за Факултето ( разбира се предписа някакво олио и нещо за ввъв водата при къпане, но ми стигна като разбрах, че олиото е 33лв и хич не исках и да разбирам другото колко е). В аптеката казаха, че бил за суха кожа- как реши тая жена, че е суха, не знам- той има пъпчици по лицето и вратлето, които мислех, че са от изпотояване, та се заинатих и купих олио на Бубхен с невен
Едно мамче каза, че не ползва мокри кърпички, а само мие. Док и тя каза да не ползвам, а като се наака само да мия и после олио, че кремовете не били добри, а като е напишкан само? Пак ли да не ползвам кърпички и с какво да мажа  newsm78

# 710
  • Мнения: 5 259
Само при напишкване аз мия с физиологичен разтвор - намокрям един памучен тампон от тези за гримиране и с него мия.

Иначе ползвам мокри кърпички само за почистване на дупето, след което задължително на чешмата. Не оставям кожата с това мокрото от кърпичките.

За под памперса мажа с един крем, който ни го приготвиха в една аптека наблизо. Изключително съм доволна, кожата стана перфектна и без никакво зачервяване. Преди това мазах с бебешко олио и един крем при подсичане, но нямаха толкова добър ефект.

# 711
  • Мнения: 9 860
Давайте, мами, ще се подкрепяме и ще се справим! Ние толкова бебета родихме заедно, че някое друго кило няма да ни се опре смятам Wink

Крачомерът ми пристигна, закачих го за себе си, и почнах да меря. И на крос-тренажора измислих иновация - сложих отпред един таблет, пуснах ютуба, и ... еми така да не скучая ... и се метнах с удоволствие на него.
Сега обмислям дали да не започна от онези дребните коремни преси .. който е ходил на Каланетика едно време, ще се сети за какво говоря. Аз от нормалните николко не мога да напарвя, но от тези на каланетиката, преди бях доста добра, е, след като посвикна де.

В ютуба намерих и други подобни видеота, както това което Алана пусна. Обаче, за 2-та минути и преценявам, че не е за мен /за сега/

За утре ако съм жива, смятам да намерия уроци по танци от ютуб, и да се поупражнявам. Хем ще се науча, хем ще се раздвижа. Винаги съм искала да науча малко латино танци - мисля утре с това да започна. Трябва си постоянство, да се надяваме че ще устискам. На вас разчитам също - така че ...  bouquet bouquet bouquet bouquet

# 712
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Не мисля, че е добре с физ р-р да се мие дупето. Това си е солена вода, солта изсушава, може и да раздразни, особено ако не се маже след това с крем. По-добре на тампон с хладка водичка  Wink  Аз бърша с мокри кърпи през нощта и когато нямам възможност поради някакви причини да мия с вода и няма проблем. Зависи какви мокри кърпи се ползват. На каката все с мокри кърпи бършех , пък никога не се обривала или подсичала.

# 713
  • Мнения: X
По - добре с преварена вода, отколкото с физ. разтвор. Ако дупето няма проблеми с подсичане, съвсем спокойно могат да се ползват мокри кърпи, а не все да се мие, за улеснение на майката.

Румка, откъде намираш време за спорт с 3 деца?

На мен деня ми минава супер бързо, покрай грижите с детето, да изчистя и сготвя.. и станало вечер. 20 минути цъкам на велоергометъра и това е.

# 714
  • Мнения: 324
А за бибата и аз се притеснявам да не свикне с нея, но понякога няма как заради гадните колики Sad а някой проблем с мноооого подсечено дупе имал ли е?
Ние бяхме така и судокрем ни оправи.Аз го харесвам и при тежки ситуации само той помага.Сега ни донесоха един македонски крем ама много хубав.Жалко че в Бг го няма.
Как се казва крема? И аз си купих македонски - Bella. Ако е той, ще ти кажа от къде да го купиш! Все пак обаче судокрема е по-добър.

Нашият крем е Babygal на Галафарм една голяма кутия е и е много хубав един мазничък и нямаме проблем с дупето.

# 715
  • Мнения: 9 860
ами, те децата през деня не са при мен - едното на детска, другото на училище. С малкото сме сами. Аз не готвя - тя печката сама готви Wink Напоследък започнах да ставам рано - водя голямото на училище, малкото на детска и ставам, докато бебенцето спи. И така. Иначе, преди си полягвах с бебчо, до към 10, 11 - зависи колко спи. Но сега пренаредих приоритетите, и така Wink

# 716
  • Мнения: 401
Rumka завиждам за спорта, но в нас нямам нищо, а пук и се опитвам да работя по малко и не остава време за спорт.
А памперсите ми излизат около 20-25 ст на брой зависи от промоцията, но аз така и така съм там и ги взимам. Simple Smile

# 717
  • Мнения: 76
ами, те децата през деня не са при мен - едното на детска, другото на училище. С малкото сме сами. Аз не готвя - тя печката сама готви Wink Напоследък започнах да ставам рано - водя голямото на училище, малкото на детска и ставам, докато бебенцето спи. И така. Иначе, преди си полягвах с бебчо, до към 10, 11 - зависи колко спи. Но сега пренаредих приоритетите, и така Wink

А ти кога спиш, да тя печката готви ама нали трябва да се сложи нещо в нея, че да сготви. Явно си доста пъргава, аз се занимавам с малката през деня, гладя, простирам, мия чинии, оправям къщата, вечерта като се приберат таткото и баткото почвам да готвя, храним се и пак с малката. И от къде време за спорт пък камо ли да карам и баткото на училище. А бе жена от къде толкова сили у теб, да не пиеш нещо Wink я сподели ние на никой няма да кажем  smile3505

# 718
  • Мнения: 9 860
не, крос-тренажорът не отнема много време - между 30 и 45 минути, докато малкото спи, преди да съм се натъпкала с нещо за обяд. След обяд се надявам от утре да потанцувам за половин час, и коремни преси за още 10-ина мин максимум, или колкото там издържа. Къпане за 10 минути, или 2*10 в зависимост колко съм се изпотила. Като удариш чертата - час и половина идва. Не е много.
По отношение на желанието ми да правя около 10 000 крачки на ден - от днес нали имам крачкомер: значи - воденето на децата до училище и градина ми отнема сутрин към 30 мин общо, което обърнато в крачки е към 2500. През деня като отскочиш до магазина, изметеш двора или нещо там дребно свършиш, се събират още толкова. Минавам да си ги прибера вечерта от учебните заведения, и така - м ите се събират. Не са чак 10 000, но днес и грозде брах, смятам се компенсира. Утре ще ходя до едно по-далечно място, и така.
  С предните ми малки и аз работех нон-стоп. В резултат - натрупах едни 30-40 кг в повече, които сега се надявам да махна. Работата няма да избяга - проверявам имейла, върша дребни задължения. Но засега съм наредила приоритетите си: първо децата и училището им, включително извънучилищни занимания и спорт, после спорт и движение за мен, и после - работата. Ако не си обърна внимание сега, докато все пак имам възможност, никога няма да отслабна ... играла съм го вече този филм. Когато работя - работя за двама, и винаги се пренебрегвам ... това обяд, движение, почивка или друго - го забравям. Просто - имам да си наваксвам това е Wink)


# 719
  • Мнения: 1 037
Браво Румка!

Аз съм на преглед на 10.11 и се надявам да ми разрешат да тренирам след това. Мисля да е сутрин към 7.30, имам наблизо фитнес, до към 9 мисля да съм приключила. После и кучето да изведа и да си поемам беб, за да работи таткото.
Отделно ми започнаха изпитите, не ме питайте в неделя как с едната ръка решавах изпит, с другата бутах биба.
И ще поработвам, когато се наложи. В понеделник ще ида, надявам се за малко.
Голям купон се очертава, но аз обичам да ми е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт