Бременност и бъбречна недостатъчност

  • 17 671
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте. Има ли мами изкарали нормално бременност с диагноза бъбречна недостатъчност ? Ние сме с мъжки тип стерилитет и бременна в 6гс след второ инвитро(първото завърши с мисед в 12гс).

# 1
  • Мнения: 4
Здравей, очевидно не сме много , което е много хубаво. Аз имам една неуспешна бременност в 19 г.с. Моля сподели своя опит, при кои специалисти ходиш, имаш ли усложнения, каква е тежестта на бъбречната недостатъчност ?

# 2
  • Мнения: 18
Аз съм с ХБН 2-3 степен с диагноза( най- последоказана април тазигодина с биопсия) вторична амилоидоза вследствие дългогодишна хронична инфекция- остеомиелит. Аз до сега от 15 г се консултирам с Проф. Икономов- Варна. Сега следят бременноста ми в София-Д-р Стаменов и ще видя какво ще правим ако изникнат проблеми. Креатининът ми за сега се държи в норма, дори така добре нее бил отдавна(98, при граница 120) уреята беше малко над норма. Много се страхувам, зная че рискувам, но нека Бог да ме пази.

# 3
  • Мнения: 4
Да, пожелавам ти го. Аз съм с ХБН - 1 ст. , висока кръвно. На мен ми предстои бременност. Надявам се всичко да завържи успешно при теб и кураж, за д-р Стаменов знам,че е добър лекар. Лека и безпроблемна бременност.

# 4
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Аз не съм с БН но са със съмнения за гломеруматия.
Имаам постоянен белтък и кръв в урината.Изписаха ме от болницата във Варна с препоръки за биопсия.Много се шашнах ,запазих си час за проф .Богов в София и 2 дена преди да тръгна разбрах че съм бременна.Професора каза "няма проблем да ти направим биопсия докато си бременна" #Crazy или след като родиш.
Но след 7-мия месец може да се подуеш сериозно.Даде ми телефон на проф.Икономов във Варна и на Проф .Маджова и ми каза към тях да се бръщам.
След консулт с моя гинеколог -той категорично каза че минимум до 4-тия и дум не може да става за биипсия.
Ходих при Маджова и Професорката прецени че не с ми толкова критчни резултатите и можем да изчакаме докато родя и се постабилизирам.но ще се виждаме през цялата бременност да си ме наблюдава.
За Икономов съм чувала че мноооого сложно при него се влиза за преглед,макар професора от София да ми каза да му кажа че той ме изпраща,та затова се отказах.Емиии ще си бременеем заедно.Аз съм 10 г.с.

# 5
  • София
  • Мнения: 193
Ани, как са нещата при теб?

# 6
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
За сега бременността ми протича нормало.
След 5 дена влизам в 6-ти месец.
Бъбреците ми се изчистиха от белтъка.Нямам проблем към момента с тях и нефролога ми каза че не вижда нещо силно притеснително.Наблюдавам се за високо кръвно,отоци и 24 часов блтък редовно пускам за изследвания.
2-3 м След раждането ще правя биопсия.

# 7
  • Мнения: 5
Здравейте!Искам да се присъединя .Бременна съм в 9гс и съм с ХБН .Докторите не ми дават никаква надежда и казват че има голям риск. Много ви моля дайте съвет !!!.

# 8
  • София
  • Мнения: 193
Боби, то риск има винаги. И при здрави жени. Не се паникьосвай. Бебето си е станало, значи Дядо Боже си е преценил. Бъди спокойна и вярвай в силите си. Обикновено женското тяло се мобилизира през бремеността и някак си се справя. Наблюдавай си показателите и бъди оптимистка. Потърси второ, трето мнение...

Кураж!!!

 Simple Smile

# 9
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Здравейте!Искам да се присъединя .Бременна съм в 9гс и съм с ХБН .Докторите не ми дават никаква надежда и казват че има голям риск. Много ви моля дайте съвет !!!.

Аз с недоказан гломеронефрит /тк не ми правиха биопсия/ сега съм бременна в 28 гс.
Беба се развива нормално,като по учебник както казва док.
Следя си редовно урината и от наличие на белтък в нея ,еритроцити 15-20  и левкоцити масово в момента е бистра.
Нямам нито белтък,нито левкоцити нито еритроцити.
Чувала съм че ако имаш някакво заболяване, при бременност се подобрявало в следствие на стволовите клетки който са на пъпната връв.
Към момента аз съм добре-бъбреците са ми ок,изследванията са ок и беба е ок.Чакам щастлив финиш накрая.

Надявам се при теб всичко да е ок.
Струва ми се че малко са те поошашкали докторите май май..

Ти някакви лекарства пиеш ли?

Дръж ни в течение какво се случва с теб
П.П Боби от къде си?

# 10
  • Мнения: 5
Много благодаря за подкрепата момичета!Да пия лекарства аз 9 год съм вече с заболяването имам и високо кръвно което поддържам с постоянна терапия.Сега от както разбрах че съм бременна пия дупегит наистина не искам да направя аборт но те много гаден подход имат док .Много ме объркват и не зная как да постъпя  Sad

# 11
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
От къде си?
Консултирай се с гинеколог.Момичетата от София ходят при някакво светило Сигридов-занимавал се с рискови бремености.

# 12
  • Мнения: 5
Ходих в майчин дом .И там не ми дадоха надежди имам много малко време да мисля.трябва аз да  Sadвзема решение те не могли да ме накарат да направя аборт на сила .Но ме съветват да направя .Направо преживявам някакъв кошмар Sad

# 13
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Боби -попитах те от къде си?
СИГРИДОВ Е СВЕТИЛО С РИСКОВИ БРЕМЕННОСТИ В СОФИЯ.
Искам да ти помогна поне с насоки някакви.Знам че си притеснена,разтревожена и т.н.Отделно пиша във една варненска група където едно майче роди преди седмици бебче и то с голяма БН.
Даже мисля че е мацката която е пуснала темата

# 14
  • Мнения: 5
От София съм .Но ми казаха че Маичин Дом е само за моя случай

Общи условия

Активация на акаунт