Ще имам близнаци! Тема с продължение 34

  • 116 532
  • 897
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 24
Не винаги е г.д ,понякога повечето вода не означава нищо освен....повече вода.Споко,няма страшно.

Дано си права!

# 361
  • Мнения: 1 698
Маша, потърси мнение и на друг лекар, може да е и Хелп синдром, а той е много опасен. Дано не етова, ние тук не можем да ти дадем съвет.

# 362
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Този синдром  има друга етиология и симптоматика !!!

# 363
  • Мнения: 311
Здравейте, момичета Simple Smile

Вече съм в 16+4 г.с.. В 9 г.с., заради отлепяне на плодния сак, лекарката ми беше изписала антибиотик Азитрокс, който няма нищо общо с отлепянето... Заради него пипнах Кандидозата, която сега я лекува с този Полижинакс, който очевидно се предписва по изключение към края на бременността за изчистване (поне това успях да разбера, освен че е ПРОТИВОПОКАЗЕН при бременност)... И сега за пореден път не знам какво да правя. Явно трабва да сменя лекарката. Затова 2 въпроса, ако можете да ми помогнете:

1. Някой знае ли нещо повече за този Полижинакс в този триместър?

2. Някоя от вас може ли да ми препоръча кадърен лекар, който след това евентуално и да ми изроди близнаците?

Благодаря и се извинявам за дългия пост...

# 364
  • Мнения: 504
Здравей,аз също съм с близнаци.В 17г.с и 1 ден съм.При мен се появи вагинално течение,което обаче лекувам с Макмирор.Доктора нищо не каза,че е противопоказно за бременни.Щом го изписва,значи не би трябвало да има проблем.
За доктор нищо не мога да кажа.Ние ходим в Пловдив-Селена и сме доволни.Каквото и да решиш успех.Hug

# 365
  • Мнения: 311
Благодаря ти Simple Smile Аз съм в София и получавам толкова противоречиви мнения, че...

Стискам ти палчета на теб всичко да е наред Hug

# 366
  • Мнения: 504
Колкото повече хора ти дават мнение,толкова повече се раздвояваш.
Благодаря ти и на теб стиснати палчета до финал.Hug

# 367
  • Мнения: 152
Момичета, за първи път се чувствам леко разочарована Sad Днес отидох да си взема болничен - 30 дни, който е до 06.10, но акушерката ми каза да отида на ЖК на 20.10, защото миналия път - на 08.09 ми се водел за такава през септември, а тогава само ми премериха обиколката на корема, кг и кръвното, без преглед на видеозон. Все пак се водя рискова бременност, защото е двуплодна, пускат ми болничен, а не са ме видяли на видеозон - струва ми се странно. Освен това си мислех, че след като ме пуснаха болничен, то след  това ще ми дадат следващ и така до края, но явно нещо не съм разбрала. Да не говорим, че доколкото знам в 24 - 25 г.с. се пускат вторите изследвания по Здравна каса, в които седмици съм сега и после към 32 - 34 и третите такива, но днес ми ги отказаха и ми казаха, че в 28  - 29 ще ми ги пуснат и после в 36 - та до тогава може всичко да е станало.
При Вас по ЖК  как е било?

Поздрави,

# 368
  • Мнения: 504
Аз съм в 17г.с. и 4дни,за сега по ЖК имам веднъж пуснати изследвания,кръв урина и видеозон.Болничен за сега не съм взимала и незнам как стоят нещата.Другата седмица съм на преглед на ЖК,и ще видим какво ще правим.Hug

# 369
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Преди 8 години по ЖК и мен не ме гледаха всеки път след 4-ти месец, виждах само акушерките за мерки и теглилки всеки месец. А през месец ме гледаше на ехограф АГ-то. Но това тогава, сега не знам как е

# 370
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Мен ме гледаха на всяко посещение,но ме викаха само по един път в месеца което ми се стори странно.Точно дойде време за два пъти месечно и аз родих.

# 371
  • Мнения: 234
По принцип по здравна каса, не ти се полага гледане на видеозон всеки път, има ограничена бройка. Това обаче според мен си е преценка на доктора. И аз бях с двуплодна бременност и ме гледаше всеки път. Изследвания не помня колко пъти ми е пускал. Болничен ми дадоха от 4-тия месец до края, но само защото така или иначе се наложи в 4-ти месец да влезна в болница с леко прокървяване и след това докторите казаха никакво ходене на работа.

# 372
  • Мнения: 13 929
Така е по Зк, затова реших, че няма да се занимавам и се следих в частна клиника. Гледаха ме всеки път, по веднъж месечно + всички скрининги и освен с коремния ехограф ми мереха шийката всеки път с вагинален.

# 373
  • Мнения: 152
Момичета, тази сутрин се събудих с херпес на устната. Случвало ли Ви се е по време на бременност и как процедирахте - в 25 г.с. съм с близнаци.

# 374
  • София
  • Мнения: 147
Няма страшно - и аз имах. Почистваш мястото с тампонче с ракия, след това срязваш шкилидка чесън и налагаш мястото за около 5 минути - и така поне три пъти на ден. Друго, с което се третирах - смесвам 1 супена лъжица зехтин с 2 капки чаено дърво и мажа с клечка за уши 3-4 пъти на ден- това внимаваш да не го облизваш. Хубаво е да го пресечеш първия ден така няма да нараства следващите дни,а ще зараства.
Крайно време е да спреш работа и да си пазиш здравето и нервите:blush:

Общи условия

Активация на акаунт