Изненадваща "проверка" от БазарБГ, истина или измама?

  • 3 592
  • 22
  •   1
Отговори
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Добър вечер! Търсих къде, в коя тема да пиша, но не открих, затова реших да пусна нова, ако не е на правилното място се извинявам.
Тази вечер в 21:53 часа телефона ми звънна, непознат номер. Вдигнах, човека поздрави с "Добър вечер" и се представи като началник някакъв от полицейско управление. Говореше все едно е пиян или надрусан в начален стадий, трудно, но все пак разбирах повечето му думи. Ще Ви напиша разговора по-долу:

Скрит текст:
Той: Как са трите ви имена?
Аз: Защо?
Той (троснато): Защото сте пуснали обява в Базар БГ, правят се проверки.
Аз: Малко късно...
Той: Проверки се правят до 22:00 часа, разговора се записва и сте длъжна да отговаряте точно и ясно на въпросите ми.
Аз: Добре
Той: Имената ви...
Аз: (казах му ги)
Той: Къде сте родена?

След което аз затворих, а той продължи да ми звъни до 22:00 часа.

Последва деактивиране на профила ми в Базар, да имах обяви, които пуснах днес, но съм се регистрирала от доста време и съм пускала обяви преди. Преди малко им писах на и-мейла и чакам да ми отговорят, ще Ви държа в течение.
Струва ми се някаква измама, сметката на телефона ми все още е 0,00лв, ще видим утре....  newsm78

Всъщност искам да питам на някой случвало ли му се е, тъй като не намерих нищо из интернет?

# 1
  • Мнения: 2 817
Нещо правно основание каза ли? Разпоредба, член?
Извинявам се, но този разговор е безумен. Браво за адекватната реакция.

# 2
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Не, нищо такова не каза.  Thinking

# 3
  • Мнения: 5 854
Последва деактивиране на профила ми в Базар, ...

Т.е. от Базар-а ти го деактивираха или ти самата направи това?

# 4
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Аз го деактивирах сама, сега виждам, че съм го написала двусмислено.

# 5
  • Мнения: 2 817
Не, нищо такова не каза.  Thinking

Интересно  newsm78 Виж общите условия или правилата на този "Базар". Дали там няма нещо такова като тяхно право. Другият път като се обади, го попитай на какво правно основание се обажда  Simple Smile

# 6
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Не, нищо такова не каза.  Thinking

Интересно  newsm78 Виж общите условия или правилата на този "Базар". Дали там няма нещо такова като тяхно право. Другият път като се обади, го попитай на какво правно основание се обажда  Simple Smile
Ами дано не се обажда. Яд ме е, че не реагирах да запиша разговора и не си спомням дали каза името си, то такъв "шок" беше.  Shocked

# 7
  • Мнения: 2 817
Извинявай, сега видях, че човекът се е представил за полицай. Аз защо реших, че някой от "Базар" се обажда.
Както и да е...дано не се обади повече.
Все пак, ако се обади - питай на какво правно основание ти се обажда и на какво правно основание ти иска лични данни. Каквото и да ти отговори, кажи, че ще се консултираш с адвоката си  Laughing
Полицай няма да се обажда и да пита такива неща заради обява. Те нямат пари за телефон да призоват свидетели по престъпление  Laughing
И не се шашкай, не си престъпник, нито нарушител, нали  Laughing Явно е някакъв майтап, спокойно.

# 8
  • Мнения: 5 854
Явно е някакъв майтап, спокойно.

Или опит за измама. Peace И в двата случая, да не се впечатлява авторката.

# 9
  • Мнения: 2 817
Явно е някакъв майтап, спокойно.

Или опит за измама. Peace И в двата случая, да не се впечатлява авторката.

Точно така, няма за какво да се притесняваш. Само не разбрах защо си деактивира профила?

# 10
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Ами измама е, добре, че затворих на време.

От Базар ми отговориха, че нямат нищо общо с въпросния човек и ме посъветваха да прочета тази статия, както и коментарите под нея. Разбира се веднага писах и направих каквото трябва! Дано повече потребители прочетат темата и да не се вързват.  #Crazy

Ето я статията: http://fakti.bg/bulgaria/130048-ne-predostavaite-lichnite-si-danni-na-nepoznati

# 11
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Само не разбрах защо си деактивира профила?
Ами явно в бързината, докато се чудя какво беше това "чудо"...  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 817
Simple Smile Оправи си профила и да не ти пука.
Ако пак звънне - дръж го на телефона, както ти писах - питай го за правно основание, не давай никаква лична информация, изслушай го, кажи му, че ще се посъветваш с адвокат.
Явно е някакъв луд идиот. Само не разбирам, каква далавера би имал от това  Rolling Eyes
Прочетох и коментарите от сайта.....явно си е ненормалник.

# 13
  • Мнения: 1 572
Това беше широко коментирано в olx.bg
Звънят разни измамници да те прилъжат за подкуп. Видиш ли да оттървеш проверка.
Ако звънне кажи, че си докладвала за обаждането в ДАНС и него го проследяват в момента.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Това беше широко коментирано в olx.bg
Звънят разни измамници да те прилъжат за подкуп. Видиш ли да оттървеш проверка.
Ако звънне кажи, че си докладвала за обаждането в ДАНС и него го проследяват в момента.

Точно така - преди време пак някои се оплакваха, че някой ги безпокои и задава подобни въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт