Ескимо 3 вместо вигантол в каква дозировка?

  • 1 387
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 458
Реших,че ще давам Ескимо 3 вместо вигантол,най-малкото защото е от естествен произход,както и от някои други съображения и педиатърката одобри,но има нещо неясно с дозировката.В листовката пише,че се дава по 5 мл на ден,както за дете на 1 така и до 12 годишна възраст.Нашата педиатърка обаче каза да не давам повече от 2.5 мл на ден.Има ли основание?Дали производителят просто е завишил дозата или лекарката греши?Има ли опасност от предозиране ако давам по 5 мл както пише в листовката?Моля мамите,които са давали Ескимо и имат някаква представа да се включат с инфо!Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 042
Аз не съм давала "Ескимо 3", но смятам, че педиатърката те е посъветвала добре. Не може на дете на 1г, да даваш същата доза като на 12г дете. Това са мойте наблюдения от други лекарства, при който е опомената дозировка от- до определени години и педито ни ги изписва според възраста на детето.

# 2
# 3
  • Мнения: 3 777
Ескимото не е ли за деца над 3 години?
Аз вигантол не съм давала. Смятам го за напълно излишно.
Детето си ми е живо и здраво, а е зимно бебе.

# 4
  • Мнения: 599
А какво точно съдържа това Ескимо  newsm78

# 5
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
За какво даваш Ескимо, че не съм много в час?!?

# 6
  • Мнения: 8 458
Слънце,за деца над 1 година е. Grinning
Съдържа витамини Д и Е от рибено масло и рапица.И понеже сме с атопичен дерматит,мога да кажа,че откакто го пием почти нямаме обриви.Действа добре на кожата.А иначе не мажа с нищо,отдавна се отказах.
Все пак чакам и други мнения.Нашето педи хич не беше сигурна,в началото каза да давам както пише в листовката,а после,като я попитах,се замисли дълбоко и отсече-2.5 мл.Не звучеше убедително,затова питам. Grinning

# 7
  • Мнения: 8 458
За какво даваш Ескимо, че не съм много в час?!?
Ами както писах по-горе вместо вигантол,защото за него ни казаха,че трябва да продължа да давам по 1 капка през ден.
А освен това и за атопичния,който явно се повлиява много добре. Laughing

# 8
  • Мнения: 4 414
  извинете за въпроса, ама защо на дете над 1 година се дава Вигантол?
на нас педито ни каза само есен и пролет по един едномесечен курс да правим с Вигантол след годинката newsm78...ама аз и това не съм правила, защото го сметнах за излишно Blush

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А къде пише, че Ескимо 3 има нещо общо с рапицата?!?  Shocked

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 818
рибеното масло от искрица надежда
Diet for Pregnant and Nursing Mothers - тема на Милко Геогриев относно диетиране при бременни и кърмачки 
защо се пие рибено масло тема в Спайдърспорт
защо се пие рибено масло-2
омега-3 мазнини и интелигентност

# 11
  • Мнения: 8 458
  извинете за въпроса, ама защо на дете над 1 година се дава Вигантол?
на нас педито ни каза само есен и пролет по един едномесечен курс да правим с Вигантол след годинката newsm78...ама аз и това не съм правила, защото го сметнах за излишно Blush
ох,сложна работа-имаме едно педи,дето ми иде да... #2gunfire
твърди,че не може да се спира вигантола и поне през ден по капка трябва да давам.
Небесна,на опаковката пише,че освен рибено има и рапично масло. Laughing
Мерси за линковете!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт