За прекаляването с млечни продукти

  • 3 295
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 391
Много благодаря за линковете. Много полезна инфо  Hug
newsm10

# 16
  • Мнения: 5 183
Може би не трябва да поставяме общ знаменател в случая. Аз също ям (и ядях по време на бременността) неограничени количества кисело мляко и сирене, защото не мога без тях, но подобен проблем нямаме, слава богу.

И при нас така. Аз изкарах цялата си бременност предимно на сирене, кисело мляко, сладолед, плодови млекца и крем4ета, а мляко пиех с литри, направо от хладилника. Синът ми няма и не е имал проблем с мле4ните продукти. Сега и той, като майка си, не сяда на масата без сирене, кашкавал или ксиело мляко. Обожава всякакви мле4ни продукти!

# 17
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ето я мамата дето не може без кисело мляко и сирене.
Еххх Облаче, ако имаше някой по рано да ми нашока канчето, та да ги прочета тия статии. Ама не. В книгите пише - пий мляко, та да имаш кърма. Рупай сирене, щото калций трябва.
И аз като послушно дете закусвам овесени ядки с кисело мляко. Хапвам си сериозно сиренце и кашкавалец... и какво...
За коликите направо не ми се говори... До 5-тия месец. От къде ли не ми носиха капки. То Лефакс, то Инфакол, то Гербер... Бреййй това дете посиняваше от болки. Лекар сме викали щото не спира да реве...
Ама трябваше екземи да му излязат на детето, че да ме сложат на безмлечна диета. И така я караме сега. След като преминаха екземите, хапвам по съвсем малко сирене и за сега нови обриви нямаме. Тъкмо днес бяхме на консултация. Докторката преди беше категорична, че само безмлечна каша ще ядем, но сега като сме без обриви каза да пробвам с една-две лъжички млечна и да я редувам с безмлечната. Дано да не се задълбочават нещата.

Присъединявам се към призива за умерено хапване на млечни продукти.
И на мен сега много ми се яде, но като знам, че Пепи е предразположен... ще си трая и ще си кърмя. После ще се отям на сирене...

# 18
  • Мнения: 3 216
Сребьрен облак ще ми кажеш ли какви бяха обривите?

# 19
  • Мнения: 1 910
На единия от посочените сайтове (кликни тук) пише следното:
Цитат
Това налага диета чрез избягване на млякото и всички млечни продукти с изключение на киселото мляко и то само това с живи култури.
БГ киселото мляко е с жива култура, споменатата Активия на Данон също. Drina, поне за киселото мляко явно не трябва да се притесняваш.
Иначе полезно за четене.

# 20
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
На единия от посочените сайтове (кликни тук) пише следното:
Цитат
Това налага диета чрез избягване на млякото и всички млечни продукти с изключение на киселото мляко и то само това с живи култури.
БГ киселото мляко е с жива култура, споменатата Активия на Данон също. Drina, поне за киселото мляко явно не трябва да се притесняваш.
Иначе полезно за четене.

И аз съм го чела това, но признаците за алергия при нас са факт. Аз прясно мляко не обичам. Само кисело. Е вярно хапвам сирене и кашкавал. Обаче докторката ми каза да огранича всичко млечно и аз слушам. Сега хапвам по малко и да чукам на дърво, обриви и екземи до момента няма.

Сребьрен облак ще ми кажеш ли какви бяха обривите?

Гледам, че питаш Облачето, но и аз да споделя. Ние имахме екземи. Кръгчета от малки ситни червенички пъпчици с жълти връхчета. Когато е спокойна кожата изглеждат като загрубяла кожа. След баня обаче се зачервяват и изпъкват доста. Петната бяха по ръчичките и едното краче.

# 21
  • Мнения: 2 959
Сребърен Облак, благодаря за споделената инф-я. Линковете са доста полезни. Hug

....Най-доброто е балансирана диета, включваща и млечни продукти...
Но аз споделям мнението на Червената Кралица за балансирано хранене, включващо и мл. храни, АКО няма наследствена обремененост и не ти е съвет от наблюдаващият лекар.

# 22
  • Мнения: 2 282
Теди, знам го този форум, хубаво местенце е! Само не знам с какво ще съм полезна, просто още един случай...
На единия от посочените сайтове (кликни тук) пише следното:
Цитат
Това налага диета чрез избягване на млякото и всички млечни продукти с изключение на киселото мляко и то само това с живи култури.
БГ киселото мляко е с жива култура, споменатата Активия на Данон също. Drina, поне за киселото мляко явно не трябва да се притесняваш.
Да, но казват, че в киселото мляко редовно добавят и сухо мляко. А четири реда по-надолу описват и друга алергия, този път към белтъка, която не изключва киселото мляко. Казвам го съвсем добронамерено, колкото за доуточняване.
А обривите ни са подобни на тези на Дринкиния слънчо. Прилича на Атопичен дерматит, ама засега не са ни поставили твърда диагноза, може би защото още в началото ме сложиха на лека диета и до белене на кожата стигнахме само на ушите. А пък и двете с лекарката не си падаме по агресивние лечения. Тука има много споделена информация по темата. И някъде оттам изрових ето тази снимка на бебе с АД:

# 23
  • Мнения: 1 910
Сребърен облак, добре си казала, че ако не съвсем да спрем, то поне да не прекаляваме.
Иначе то човек, като ги чете подобни неща направо да се гръмне. В събота седях в магазина и не знаех какво да купя да ям. Това не трябва теоритично за бебето, онова не ми понася. Ами накрая установих, че ако се съобразявам със всичко писано, най-добре само на вода да карам. Но и за нея има условия...
А като слагат сухо мляко в това по магазините, може пък който много обича и сам да си прави .

В темата пък за калция поне половината изброени неща намирам за неудачни заместители на млякото. Потенциален фактор за други алергии и вредности. 

В крайна сметка  каквото е писано, няма да го избегнеш. Човек се информира, живее премерено и следи за знаци. Един вид както казва майка ми "Бог напред и ние след него".

# 24
  • София
  • Мнения: 5 755
Момичета, аз мисля, че това важи за всички храни, които една майка хапва в повечко докато е бременна - аз като малка се изприщвах от ягоди, защото майка ми е хапвала, а сега нищо ми няма. Същото е и с братовчедка ми - от шоколад й излизаха пъпчици, сега е ОК. Чувала съм същите истории за портокали, фъстъци, мед. Надявам се и с бебенцето на Облачето всичко де се оправи и да е временно.  Praynig Не спирайте все пак всичко млечно! То алергия може да се получи от наистина много повече видове храни.

# 25
  • Мнения: 14 133
Не, че прекалявах, но винаги съм хапвала  доста.Нямали сме проблеми.И Сашо много обича кисело мляко, сирине и кашкавал.По прясното мляко определено ни си пада.Може де си пийне миничко, ако му предложим.Всеки организъм си е индивидуален!!!

# 26
  • Мнения: 2 282
Човек се информира, живее премерено и следи за знаци. Един вид както казва майка ми "Бог напред и ние след него".
Момичета, аз мисля, че това важи за всички храни, които една майка хапва в повечко докато е бременна - аз като малка се изприщвах от ягоди, защото майка ми е хапвала, а сега нищо ми няма. Същото е и с братовчедка ми - от шоколад й излизаха пъпчици, сега е ОК. Чувала съм същите истории за портокали, фъстъци, мед. Надявам се и с бебенцето на Облачето всичко де се оправи и да е временно.  Praynig Не спирайте все пак всичко млечно! То алергия може да се получи от наистина много повече видове храни.

 smile3501  202uu smile3501

Нямам какво да добавя. Освен, че и лекарката ми каза същото - прекаляването с които и да е от алергените може да доведе до проблеми.
Тези дни щерката пак се обрина. Мислех, че е от лъжиците кисело мляко в мусаката. Ама... оказа се, че растителната сметана, която слагам в кафето от няколко дена, всъщност съдържа Soduim Caseinate, което се оказа млечен протеин. главо, главоооо...  Banghead

Общи условия

Активация на акаунт