Майчета моля споделете случвало ли ви се е да повтаряте антибиотик

  • 916
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте на всички Много съм притеснена моят син е болен от 2 седмици Първо започна с червено гърло и въэпалени ушички изписаха ни Оспамокс пихме го 6 дена -цяла опаковка-на 2 вечер ми вдигна Т-38.8.Дадоха ни Фромилид нъй като се оказа че Оспамокса не е помогнал въобще.От този Фромилид се обринахме и ни дадоха Дурацеф който пиеме вече 2 опаковка тъй като вечер има 37.2 Т и докторката каза че за плевмония и бронхити се пие поне 10 дни антибиотика.Ние направихме рентген и казаха че няма плевмония но диагнозата е трахео.бронхит. и да не се притеснявам от Т 37.2 защото след тежко и дълго лекуване било нормално да я качва така известно време.Моля ви споделете на някой дали му се е случвало това защото от притеснение и аз ще се поболея покрай Малчо.Благодаря на отзовалите се

# 1
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ние бяхме така преди 3 седмици.Диагнозата ни беше бронхеолит.Но ни приеха в болница със съмнение за двустранна бронхопневмония,което не се потвърди.Та ни лекуваха с антибиотици 9 дни,но и от баткото знам,че при такива усложнения след грип 10 дни се пие антибиотик.При нас темепература нямаше.
Според мен не би трябвало да се притесняваш,лекарката ви е предписала по-слаб антибиотик и логично сега предписва по-силен.Ако се съмняваш в лекаря-направи консулт и с друг лекар.Но от нашето заболяване искам да ти кажа,че много е упорит този вирус-по-добре си изпийте антибиотика,за да нямате усложнения.
Бързо оздравяване на твоето слънчице Peace

# 2
  • Мнения: 468
И на нас ни се е налагало да пием по няколко антибиотика при едно боледуване.
Можеш да направиш консултация и с друг педиатър за всеки случай.
Има вероятност след толкова антибиотици да резвие вторична гъбична инфекция, така че може да се наложи и с това да се борите.

# 3
  • Мнения: 5 790
Само да те успокоя - знам, че след дълго боледуване децата поне месец поддържат температура около 37.2-3. Не се притеснявай, всичко ще мине и отмине! Бързо оздравяване на Малкия човек!

# 4
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
При нас се е случвало личния лекар да изпише лек антибиотик, защото Димитър е кашлял и за да не слезе инфекцията на долу към гърдичките, а пък и за да се застрахова лекаря, след което се е налагало след 2 седмици да пием по-силен защото все пак инфекцията е слязла! Сега вече направо ги прескачам тези по-леките антибиотици и взимам АБ само и когато наистина има нужда! На моя отговорност ги отказвам! Да чукна на дърво за сега не съм сбъркала!Но при нас в провинцията практиката е такава! За щяло и нещяло дай антибиотик! #2gunfire

# 5
  • Мнения: 382
svetla здравей,ние също бяхме преди няколко дни така.При Иван се започна със запушен нос,дори не му беше червено гърлото и много висока температура.Нашата лекарка също изписа Оспамокс,след два дена,никаво подобрение,даже две нощи беше с 39,8.Видяхме се в чудо да свалим тази висока Т.От друга педиатърка,която за съжаление е в провинцията,но за мен най-добрата,знам,не подейства ли АБ след третия прием значи е слаб.При нас с този Оспамокс се получава за втори път така,пие го и после по-силен.Сега пие Цефзил.Просто сега този вирус,а то май си е грип е много силен и явно с този Оспамокс изобщо не се повлиява.Аз за себе си вече съм убедена,а и както Дуданка е казала- на моя отговорност ще преценявам какво да давам на детето си. Лекарката ми каза,че ме виждала,че съм много притеснена и затова му сменяла АБ,а че детето ми се измъчи 4 дена с 39 Т за нея било  нормално #Cussing out
За твое успокоение може да се консултираш и с друг лекар.Напълно те разбирам как се чустваш,защото и аз бях така. Моля се по-бързо да оздравеете и всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

# 6
  • Мнения: 15
Здравейте! 3- годишната ми дъщеричка от събота вечер е с температура,редувах Нурофен и Панадол, но няма и 3 часа и пак я качва, сякаш не и действат . Днес ходихме до лекарката и изписа антибиотик- зачервено гърло. По същата причина точно преди месец пихме антибиотикл Съвестно ми е сега пак да и давам. Одеве свалих Т с течен аналгин - направо живна милата. Купих антибиотика , но на своя глава реших да изчакам поне до утре, преди да го почна.Дайте някакъв съвет.

# 7
  • Мнения: 1 680
Аз вече антибиотик без антибиограма не ща да давам. Лошото е, че излеза за 3 дни, но поне спестява пиенето на 2-3 антибиотика.

# 8
  • Мнения: 262
аз вече АБ недавам освен ако не е много зле положението омръзна ми от тва тяхно предварително застраховане. АБ давам само когато деттето ми е с температура (която не спада от панадол) и е отпаднало, абе то си личи кога наистина е зле за едни сополи и едно червено гарло АБ не

# 9
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
аз вече АБ недавам освен ако не е много зле положението омръзна ми от тва тяхно предварително застраховане. АБ давам само когато деттето ми е с температура (която не спада от панадол) и е отпаднало, абе то си личи кога наистина е зле за едни сополи и едно червено гарло АБ не

 newsm10

# 10
  • Мнения: 71
Здравейте, аз съм давала толкова много антибиотик, че вече сама мога да изписвам (в кръга на майтапа). Моето Дари и в момента е болна бронхит, който лекуваме със Зинат. Аз по същия начин януари месец водих Дарито за зачервено гърло и висока Т, веднага ни изписаха Аугментин и аз на своя глава, реших че не сме толкова зле (тъй като от панадола и малко хомеопатчни свали Т и взе да се пооправя) и не и дадох АБ, но след два дни взе да накашля, давах сиропи и си мислех, ще се оправим. Но уви нещата се усложниха и след седмица бяхме вече с двустранна пневмония, от която на докторката и се изправи косата. Изпихме три антибиотика + инжекции и купища сиропи. След всичко това неминава и месец и сме с бронхит.
Нямам думи, за въздуха който дишаме и въобще за отровите с които тъпчем децата си!!! ИСКАМЕ ЗДРАВИ ПОКОЛЕНИЯ!! Откъде? Embarassed

# 11
  • Мнения: 262
е тва вече е кофти, не го пожелавам на никой, то и аз някой път съм на тръни като ни изпишат АБ а пък аз си лекувам както знам, засега не сме имали подобен фал но... айде да не ме чуе дявола, наистина е много кофти

# 12
  • Мнения: 179
Мили Майчета благодаря за отговорите.Дано скоро се оправиме но много се притеснявам от тази Т през деня е 36 и нещо вечер 37.1или 2 и все се опасявам да няма нещо Е ще си изпиеме и 2-та опаковка и ще видиме какво ще стане иначе така като го гледам детето е по-добре но нали съм майка все ме е страх

Общи условия

Активация на акаунт