Как да се справим с нервни кризи при три годишно дете

  • 1 429
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5


Здравейте, мамита
Искам да споделя моя проблем с дъщеря ми ,която е на три годинки. От една седмица изпада в нервни кризи ,които се състоят от крещене ,рев ,не дава да се докоснеш до нея, това става особено вечер. Като се приближа до нея крещи ми махай се ...ти си лоша... а аз и говоря нежно и казвам да не прави така, да ми каже какво има? - но не ! А като я оставя сама в стаята почва да вика ,мамо ,мамо или боли ме боли ме не не .. и като отида при нея пак махай се ... и в крайна сметка насила я взимам в прегръдките си и говоря нежно ,гальовно , а тя се пъне ,рита --кошмар. Вече не зная как да постъпя...моля помогнете ми!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
да не е тръгнала на градина точно сега септември за първи път?
Други "катаклизми" в семейството - караници между вас и бащата, между баби и дядовци като я давате, между семейни познати, на които ходите често на гости и прочие? Децата са много умни и чувствителни, бързо се ориентират в обстановката и знаят как точно да "стрелят" към любимите си хора, за да ги притеснят и да им се угоди по някакъв начин.
У нас моето дете шантажира всички по неин си начин и всекиго различно, за да й се угоди - при дядо си използва рев, при мен използва силни думи, при баща си се инати и дърпа, при баба й се умилква...изобщо са много хитри.

# 2
  • Мнения: 5 276
И аз щях да те питам да не е тръгнала на градина - нова? Много е вероятно някаква промяна да е причина за това, просто се порови назад за някакво събитие от преди да започнат тези кризи  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5
Благодаря Ви ,че се отзовахте... впрочем с таткото сме в развод, в нова градина от юни месец е , но може ли толкова късно да се отключи тази истерия? До преди седмица всичко беше наред с малката .. но сега  не знам...

# 4
  • Мнения: 5 276
Според мен може, без да съм специалист  Rolling Eyes Надявам се да има кой да ти помогне в този труден за вас момент  Hug

# 5
  • Мнения: 5
Утре сме на невролог детски ,та да видим... и ни предстои и среща с психолог. Мислех че мога сама да овладея положението,затова питам тук Simple Smile

# 6
  • Мнения: 11 305
Дали би имала възможност да си вземеш 2 дни отпуска - например четвъртък и петък и така да станат 4 дни, които да изкарата в спокойствие вие двечките. Но да сте си само двете, спокойно и без за никъде да бързате. Да видим тогава как ще се държи детето вечерта.

Възможно ли е на градината да има дете или възрастен, който да се държи лошо с нея?

# 7
  • Мнения: 5
Здравей Дорис, има некое и друго дете което се държи лошо , но нали са деца те сами трябва да се пазят . Винаги я питам как е минал денят в градинката ,да ми разкаже и ми е казвала че еди кой си я е ударил или нещо друго... и аз и казвам какво да направи ,как да реагира в такива ситуации. Иначе госпожите казват че Мария (така се казва дъщеря ми ) е добре ,контактна е много изпълнява разните задачи няма забележки, Но определено има и агресия между децата и тя го пренася вкъщи ,така ми се струва на мен! Мими е много чувствителна не обича да и се повишава тон,нито  да се крещи ,посяга , е как да процедирам като е такава за най малкото и плаче Sad((

# 8
  • Мнения: 11 305
Твоята част при такива емоционални и раними дечица е създаването на сигурно и спокойно място у дома.
Трябва с проба и грешка да видиш тя как се чувства по-спокойна - да я вземеш и разходиш, да се приберете, да вечеряте и да си играете или направо след градината да си идете у дома. Децата искат да има режим и ред - да знаят какво и след кое следва. Родителите помагат на децата си като им покажат, че имат сигурност и са обичани.

Вечер няма да ти е лесно, но не пускай телевизора, слагай я в леглото по-рано. Дори и да си приказвате или гушкате там по пижами. Реакцията и е на емоционално претоварено дете. Възможно е нервната и система да "прегрява" от шума и напрежението в градината. Наблюдавай как се храни и има ли промени в храненето и. Спи ли нормално? Бълнува ли?

Има ли смяна на госпожите й от лятото насам?

За отпуска ще имаш ли възможност?

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
според мен няма нужда от невролог, това е съвсем нормална реакция.

за децата ходенето на градина е като за възрастните ходене на работа - вечер и те трябва да разпуснат и понеже все още не могат добре да актикулират емоциите си и се тръшкат.
гледай през деня да имаш повече телесен контакт с нея: гушкаш я докато й четеш книга, боричкане и т.н. каквото й харесва.

вечер като започне с кризите и кажи, че ще седнеш на стол в нейната стая и когато има нужда от теб да те викне. тя не иска да си тръгваш, трябва й емоционална сигурност. щом не иска да я пипаш, трябва да си близо до нея, за да знае, че ще й помогнеш, ако тя желае..
при някои деца помага плюшена играчка за успокояване, при други функционира измислена, фиктивна фигура, която да "поема" лошото настроение. трябва да пробваш какво работи при нея.

труден период е, но е важно да усеща, че ти я подкрепяш и я обичаш.
понякога силите не стигат, но отминава... Hug

Общи условия

Активация на акаунт