Слагането на 6 месечно бебе на крачета

  • 2 868
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
ние като ходихме на преглед при ортопед, ни каза никакви проходилки и кошари, на навършени 6 месеца да се слага по-малко седнал, след като стане стабилно кръсчето то бебето само ще почне да се учи да лази за да си взема играчките.Когато е готово ще почне само да се изправя, това е нормалният начин, всичко друго е за облекчение на майката което не пречи от време на време да се използва

# 16
  • Мнения: 7 640
ако детето напира, то значи е о.к. мисля, че природата си знае работата. но пък хипер поощряване не е нужно.
е да, ама в природата проходилки няма Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 39 757
При всяко дете е различно. Дияна на 7м се изправяше в леглото си, и си седеше права и ни се хилеше. Като и омръзне - тупва по дупе. Проходи едва на 1.3г.

# 18
  • Мнения: 1 446
Zuzi , права си да не се меся , но като видях как му са се изкривили крачетата не издържах. Никога не се меся на никой , но това дете го обичам като свое. А и друго , не се изправя сам.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 084
мисля че детето не трябва да се насилва, ако е готово да застане на крака нека се изправи, ако не по-добре да несе насилват нещата, същото и за прохожданто и седенето.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 901
Момичета, напирането или изпъването на крачетата, като поставите бебето изправено, е рефлекс, който педиатрите проверяват още при първия преглед у дома. Щом детето усети опора под крачетата, то инстинктивно ги опъва за някоя секунда. Това не е показател, че е готово за проходилка. За проходилка са готови децата, когато сами се изправят за първи път на крачета, придържайки се за някой предмет. Тогава детето е осъзнало, че има и крачета, които могат успешно да му служат за нещо. В проходилката детето "ходи" и доста си почива, като подвие краеча, когато иска - седи си, което е нормално вече да прави и самостоятелно извън проходилката (седенето на дупето).

Щом бебето е подгъвало крачета, значи не му се е искало да ги опъва повече. Това е и защита от всякакви активисти, които насилствено го придържат да стои само с двете си ръце. Колко да придържа детето си така, само майката може да си решава, а колко е полезно или не е друг въпрос.

# 21
  • Мнения: 1 849
Мисля, че въпросът не толкова дали е психическо подготвено детето но физически. На шест месеца дали костите му са достатъчно силни, за да издържат тежеста на цялото тяло. Поне лекарите около мен смятат, че не са здрави. Синът ми стоеше седнал на 6 месеца, но го сложих на проходилка окло осем. Много съм против проходилките! Синът ми се научи да се движи седнал в нея и доста трудно проходи, добре, че си е любопитко Peace

# 22
  • Мнения: 6 472
И двете ми деца на 6 месеца стояха имаха прекрасна опора на крачетата и си стояха без проблеми.  Голямата почна да се изправя сама до решетката на леглото на 7 м.  Определено си е до дете. Сега проходилка няма да ползвам, защото дребната е мързел и едва ли ще и е кеф. Голямата циклеше много добре с паяка. Сложих я на 7 м. Не съм я държала по много. Не и е пречило на прохождането. Проходи на 10 м.

# 23
  • Мнения: 505
Мисля че е съвсем нормалн. МОето е на 4,5 и отдавна седи на крачета и се е научила да скача като зайче. А и нали бебето си е нейно все пак newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 353
Аз съм против проходилките. По добре е децата сами да се научат да ходят. В проходилка не може да се развие чувството за  равновесие т. е. прохождането се забавя. Освен това гръбначният стълб се натоварва неравномерно и може да се получи изкривяване.

# 25
  • Мнения: 1 930
И моят дребосък изпада в див възторг като усеща че е прав и стъпва с крачета, чудя се не му ли е рано на това дете  newsm78. Но като го взема и човека умира от кеф като опират крачетата в леглото. Рано му е, но го държа по минута-две, щото е много превъзбуден тогава.

# 26
  • Мнения: 2 040
В проходилка не може да се развие чувството за  равновесие т. е. прохождането се забавя. Освен това гръбначният стълб се натоварва неравномерно и може да се получи изкривяване.

НЕ е задължително това  Peace
Всяко дете си е различно и самото то показва кога е готово за тая не лека задача ...
Моето момиче я сложих в проходилка 6-7 месечна, проходи сама на 11 м. и определено няма изкривяване ...  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 901
Тук май се измести темата към "за и против проходилките". Но пак обръщам внимание, че това детето само да се изправи и стои на крачетата си, като само се придържа е различно от това да изпъва крачета и "подскача" като го изправи и държи майка му.

Ние скоро правихме ренгенова снимка и педиатърката ни каза, че мога да го слагам седнал, на проходилка и да го държа на крачета умерено.
Извинявай, но преди малко пропуснах да те попитам - нали не сте правили рентгеновата снимка, за да установите дали можете вече да го слагате детето седнало или в проходилка?

# 28
  • Мнения: 3 760
Нашият ортопед /д-р Драганов/ беше категоричен, че дете не трябва да се слага да седи или стои. Ако самО го прави - О.К., но насила - не!
Така, че си права да се възмущаваш. Костите на краката са още сравнително меки и не могат да носят тежестта на тялото.

# 29
  • Мнения: 1 107
Моят син правеше опити да се изправи на 7 месеца, но не само, че не го насърчавах, но и го разсейвах с нещо, за да престане да опитва.
След като ортопедът е казал "най-рано на 8 месеца", няма какво да се мисли по въпроса, просто се изпълнява.
Не съм съгласна, че винаги трябва да се водим по желанията на бебето  Naughty
Бебетата се кефят и на проходилките, въпреки че са забранени в цивилизованите държави.

Общи условия

Активация на акаунт