Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте, работя на свободна практика, нямам работодател, така че бих могла да работя и след като живот и здраве изляза в отпуск 45 дни преди термина. И тъй като за месец декември имам работа, се чудя докога бих могла да работя? На 4 февруари ми започва отпуска, но бих ли могла да работя поне до края на февруари. Работата ми е повечето време на компютър, налага ми се веднъж седмично да ходя и да вися половин ден примерно. Как беше при вас? Докога ви стигаха силите за работа?

# 1
Първите два месеца въобще не можех да работя, защото се чувствах ужасно и определено неработоспосбна. По тази причина не работя откакто разбрах, че съм бременна. Сега се чувствам добре, имам апетит и не ми се гади.
Но все пак смятам, че бременната жена е по-добре да си почива повече, ако има тази възможност.

# 2
Ами аз имах сили до последно да работя, но честно казано нямах нерви. Този отпуск посветих (45 дни) на мен, къщата (довършвахме ремонт) и на татето.
И да ти кажа хич не съжалявам. Почини си малко, защото после те чака 24 часова работа на повикване, без право на почивка. И ако вашето татенце е като нашето (бебето и на ухото му да реве няма да се събуди), ще обереш всички нощни дежурства. Пък и да ти кажа честно, на мен ми беше съвестно да го ръчкам да става през нощта, защото по цял ден е на работа и не е честно да се чуства като парцал (аз наваксвах следобяд).
Малко изместих темата, но идеята беше, че ако има кой друг да свърши тази работа - остави я на него. Пък и не мисля, че е толкова фън да балансираш на леда с голямото коремче.

# 3
  • Пловдив
Аз работих до последния ден по време на първата бременност. Чувствах се във форма, напълно работоспособна и свежа. Аз също работя на компютър, но имам и доста ходения по клиенти. Това не ми пречеше. Чувствах се добре и си работих пълноценно и с желание.

Втората ми бременност беше патологична. Работих до 3-4-тия месец и то само защото имах поети задачи, които реших, че трябва да довърша. Никой не ме е карал, аз така прецених. Но ако не беше така, нямаше да продължа да работя дори и до 3-тия месец.

Всичко зависи от това как се чувстваш и имаш ли желание за работа. Ако си добре и имаш желание за работа - защо не?

# 4
Ами аз като цяло нямах проблеми с бременността и също планирах да си работя и след като изляза в болничен. През цялото време даже работех на максимални обороти, за да спестим повече пари за бебка (просто заплатата ми е толкова, колкото си изработя) и седях и след работно време и работех и вкъщи и въобще... Работата ми е на компютър също. Обаче успях да ида само един два дни след като ми дадоха болничния, защото внезапно започнах да вдигам кръвното. Лекарите не могат да кажат каква е причината, но майка ми никой не може да я убеди, че не е от преумората от предните месеци Sad И лекарите ме строиха да лежа по цял ден, защото иначе лошо. Така че мен ако питаш - недей да се натоварваш излишно и си почивай последните 45 дни и си чакай бебчето Simple Smile Току виж се оказали не чак 45, а по-малко ако бебчето реши, че иска да види белия свят и по-раничко Simple Smile А и наистина след това едва ли ще ни остава време за почивка, та поне да сме посъбрали малко сили Simple Smile Жали си здравето - работата няма да избяга Simple Smile

# 5
Цитат на: Anita_79
 Как беше при вас? Докога ви стигаха силите за работа?

Енергия имах за 10-тина човека. Ама работя нямах тогаз.Сега е долу-горе обратното-искам повече почивка, а няма как. Май ще дерзая до края.

# 6
родих точно една седмица след като спрях работа...ама родих в 8-ия месец. тъкмо си мислех, че имам един месец да ходя по магазини, а то...енергия имах, но ми се искаше да си чета книги за бебето и да си се занимавам с приготовления...

# 7
Аз също бях без работодател и изцяло от мен зависише докога да работя. Чуствах се чудесно през цялата бременност, не ми се е гадило и т.н., но в 11 г.с. прокървих и след излизане от болницата си дадох един месец почивка! След това пак тръгнах на работа и така до последно- в петък бях на работа, в неделя вечер започнаха контракциите!
е, накрая не че много работех, но тогава нямахме интернет у нас и използвах да поровя, а и не си представях да стоя сама по цял ден. Сега с бебка е весело и нямам нищо против да си стоя  вкъщи Grinning

# 8
  • гр. Пловдив
Работих до събота, в понеделник родих. Знам, че много момичета тук са така.
Всъщност продължих работата и в болницата, само че само по телефона и на свижданията. Смешно беше, ама по нощница и неможеща да седя, обсъждах договори в коридора.
После шевовете много ме боляха и 20 дни не ми беше до работа. После по малко. А сега ме е налегнал един мързел, една апатия. Работата имам за 100 години напред, всичко натрупано по бюрото, а мен ме домързява само като ги погледна.
Но това е много офф от темата, извинявам се.

# 9
По време на първата си бременност работих до началото на деветия месец и спрях само защото всички около мен писнаха, че не можело така и дръ дрън ... та се наложи един месец да си постоя на д-то, но само дето умирах от скука.
Сега си работя сама, работата ми е на компютър, а компютърът ми е в къщи, което означава, че ще си бачкам до финала, а и след това. Ще почина (от работа) само докато съм в болницата  Simple Smile. Когато си работиш сам за себе си не те греят нито болнични, нито платено майчинство, нито нищо. Клиентите не ги интересува, те искат да се свърши работата. А като кажеш немога си намират друг да им свърши работата и ти оставаш ....
Само да уточня, че и двете ми бременности, и първата и тази до сега са протичали без никакви усложнения и проблеми.

# 10
До 8.11. 2002 г. - денят, в който се роди сина ми. Само че по стечение на обстоятелствата от 5-тия месец си останах вкъщи без работа Grinning .

# 11
Цитат на: sunny_zt
Първите два месеца въобще не можех да работя, защото се чувствах ужасно и определено неработоспосбна. По тази причина не работя откакто разбрах, че съм бременна. Сега се чувствам добре, имам апетит и не ми се гади.
Но все пак смятам, че бременната жена е по-добре да си почива повече, ако има тази възможност.
 202uu
абсолютно съм на твоето мнение-все едно,че чета за моята бременност.Аз съм в дълъг болничен,гледам да се пазя,че...ако нещо се случи по моя вина,няма да си го простя....знам колко го иска това бебе мъжът ми.А работата ми е изключително заседнала и монотонна-работя в кол-център,по цял ден залепена  за стола и сгъната-от това сгъване почнах да получавам болежки в коремчето.Няма движение,разнообразие,само със слушалките и пред монитора.А иначе моето отсъствие едва ли нарушава нещо,защото иде реч за поне около 80-100 телефонисти в залата.

# 12
Забременях март, и понеже работя с деца много ме беше страх да не се разболея нещо от тях Shocked  - шарка, грип, обикновена настинка! Едвам отраях до края на учебната година - (нач на юни).
 После продължих да ходя на работа, но до обяд, по-ненатоварено беше, ама все пак.....всеки ден пътуване с автобуси, жега и тн.
 Окончателно излязох в отпуска на 15 август(5-6 месец бременност) - тогава пък ми беше скучно удома, без работата, абе да ми се чуди човек на акъла! Laughing  Laughing

# 13
Работих до 45-те дни преди термина. Чувствах се много добре.

# 14
И аз имах енергия за 10. Седях на работа до края на 8мия месец, после работих от вкъщи до последно  Grinning  Grinning  Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт