Декларация за детски в интернет???

  • 2 523
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 352
Мога ли отнякъде да изтегля? И ще ми я приемат ли?

# 1
  • Мнения: 1 014
Аз преди си разпечатвах от noi.bg, приемали са ми ги, макар че служителката учудено ме питаше откъде съм я взела.
Сега промениха сайта, но се разрови сигурно ще я намериш, ако не там в mlsp.government.bg

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
Благодаря ти, но не мога да намеря такава молба-декларация на тези 2 адреса. Явно ще трябва да ходя до там.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Това е линк към сайта на Агенцията за СП. Кликваш на ОБРАЗЦИ и там я има Молба-декларацията. Но е закачен старият образец. Кога ще го подменят и дали изобщо ще го подменят - не знам. Но там ги има всички образци по ЗСПД.
http://asp.mlsp.government.bg/

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Много ти благодаря Дара. Това обаче май няма да ми свърши работа  newsm78, щото както казваш е стария образец! Наистина ще трябва да отида до там.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз не знам дали ако просто в WORD-а не вмъкнеш по 6 реда в табличките няма да стане формуляра както трябва. Не мисля, че има някаква друга разлика. Ако искаш пробвай.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз не знам дали ако просто в WORD-а не вмъкнеш по 6 реда в табличките няма да стане формуляра както трябва. Не мисля, че има някаква друга разлика. Ако искаш пробвай.
Това мислех да направя, пък ако я приемат - супер. Ако пък не - здраве да е!
Благодаря ти!

# 7
  • Мнения: 1 561
Здравейте, по въпроса с декларациите за детски, днес ходих да взема такава от Соц. служба, но тъй като питах само дали вече трябва да декларираме доходи за 1г, както дочух от други мами, забравих и по точно не се сетих , че в декларацията има място само за 6 м.Сега се чудя как да я попълня.Някой знае ли дали има нови и ако не-къде да събера доходите за 1г newsm78.Благодаря ви предварително!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 352
От старите бланки ли раздават?  Rolling Eyes Хубава работа, ама българска.  #2gunfire

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Старите декларации се попълват. Глупаво, но факт. В таблицата за попълване на доходите се попълва както досега за първите 6 месеца, а за останалите се разделя графата за дохода, където трябва да се пише с думи и се попълват останалите 6 месеца.

Малко объркано стана, но се надявам да сте ме разбрали.

# 10
  • Мнения: 1 113
А на мен от Соц. служба ми казаха да попълвам във всяка графа за по два месеца. Т.е.
       
      І-ва графа                         ІІ-ра графа                     ІІІ-та графа
   м.І.06 г. + м.ІІ.06 г.               ХХХ  лв.+ ХХХ лв.           Еди си колко + еди си колко лв. (с думи)

# 11
  • Мнения: 1 561
Разбрах, благодаря мноооого.Бях решила утре пак да ходя, но вече-не.

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Старите декларации се попълват. Глупаво, но факт. В таблицата за попълване на доходите се попълва както досега за първите 6 месеца, а за останалите се разделя графата за дохода, където трябва да се пише с думи и се попълват останалите 6 месеца.

Малко объркано стана, но се надявам да сте ме разбрали.

Tова е обяснението на Социалните в Хаджи Димитър.

# 13
  • Мнения: 1 561
И другия вариант е добър, так или иначе няма нови, ще ги приемат както и да го напиша, иначе скандала им е в кърпа вързан!!!

# 14
  • Мнения: 130
А дали майчинството се включваше в общия доход на семейството? newsm78

# 15
  • Мнения: 130
А да - има такава графа в декларацията. Май надвишавам с малко 200-те лв....

# 16
  • Мнения: 3 164
какво е това сега ново 20 Rolling Eyes пак ли промяна има за тези детски-разяснете, че съм пропуснала а от 1.04 трябва да подавам декларация, някакви нови изисквания ли пак има Embarassed newsm78

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Я,да се възползвам от темата и аз за едно въпросче, пък да се надявам, че някой ще може да ми отговори. За първи път откакто съм родила смених работата и сега незнам как да попълвам декларацията. Бележки ще намеря, но проблемът ми е, че на 18.01.06г. ми е прекъснат договорът със старата фирма. В новата съм на договор от 24.01.06г. Сега се чудя дали ще трябва просто да събера дохода по двете бележки и да ги пиша на общо или ще трябва по отделно от дата до дата в едната фирма и от дата до дата в другата. Отделно от това незнам какво да пиша за дните, в които не съм работила.

Май стана объркано, ама и аз се обърках вече.

Зададох въпрос в сайта на Социалното министерство, но вече 3-4 дена няма кой да ми отговори.... newsm12 smile3507

Ще съм много бладодарна, ако тук намеря инфо.  smile3547

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
какво е това сега ново 20 Rolling Eyes пак ли промяна има за тези детски-разяснете, че съм пропуснала а от 1.04 трябва да подавам декларация, някакви нови изисквания ли пак има Embarassed newsm78

Да, има промени. Сега ще ти трябват служебни бележки за доходите за 12 месеца назад, а не както досега за 6. И слдеващата декларация ще се подава догодина април, а не тази през октомври.

# 19
  • Мнения: 1 014
И аз ще трябва да подавам от 01.04 и се надявах да има вече от новите бланки. На старите формуляри имаше бяха толкова тесни редчетата, че едвам се пишеше за 6 месеца, а сега за 12 трябва съвсем микроскопично. Разпечатаните от интернет май бяха с по-широки редове и може и да се съберат 12, ако се разделят на две.
Mimmi , майчинството се включва в дохода
Леля Ог , попълваш една декларация с доходите по месеци  и от двете фирми, а носиш служебни бележки с доходите и от двамата работодатели. За времето, през което не си работила - не съм сигурна, носи си трудовата книжка, в която е видно, до кога си била на работа в първата ф-ма и от кога си започнала във втората. Най-много да се наложи да попълниш декларация за това.

# 20
  • Мнения: 1 561
Според мен няма проблем, тъй като от едната фирма ще получиш бележка с доход само за дните дето си работила, от втората за другите дни, събираш и готово.тях не ги интересува колко дни си работила в месеца, а колко доход си си докарала Wink.Поне логиката ми е такава, но си носи всички докумени ако им потрябва справка, за да не се връщаш.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 352
Разпечатах си бланка от интернет, попълних си я като си добавих редове за доходите. Сега отивам да подавам, да видим дали ще ми я приемат.

# 22
  • Мнения: 5 468
Това е страхотна идея.
Дали има начин да се подадат тези бележки с доходите по Интернет? Аз отдавна трябваше да ида, но все нямам време и ми ги спряха.
Пуснах им имейл даже с предложениеSimple Smile. Хех...

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 11:43 от Ню

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
На мен вчера ми казаха да събирам 2 месеца на един ред. Така се събират и 12-те месеца. И сумата до сбора от месеците да е 260лв (130+130) или ако смятате 160+160 да пише 320лв. Аз така я попълних!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 352
Подадох си декларацията. Приеха ми я без проблеми, даже ме похвалиха че съм добавила нови редове.

Ню, предполагам, че  няма как да ти приемат бележките с доходите, че нали искат да ги подадеш лично с личните карти на двамата родителя и сверяват данните там. Иначе би било супер.

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Подадох си декларацията. Приеха ми я без проблеми, даже ме похвалиха че съм добавила нови редове.

Ню, предполагам, че  няма как да ти приемат бележките с доходите, че нали искат да ги подадеш лично с личните карти на двамата родителя и сверяват данните там. Иначе би било супер.

В сайта на Социалното министерство имаше въпрос дали декларацията може да е копие и отговора беше, че не може. Ти нали разпечатано копие от нета си подала? И аз такова имам, ама незнам дали ще ми го вземат. Тотално се обърках вече. Все едно за първи път ще подавам. А хич не ми се иска да отида и да ме върнат, защото това ми е доста разкарване.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 352
В сайта на Социалното министерство имаше въпрос дали декларацията може да е копие и отговора беше, че не може. Ти нали разпечатано копие от нета си подала? И аз такова имам, ама незнам дали ще ми го вземат. Тотално се обърках вече. Все едно за първи път ще подавам. А хич не ми се иска да отида и да ме върнат, защото това ми е доста разкарване.
Точно от там. Приеха ми я без проблеми. Бях решила ако не ми я вземат да си попълня там на място, но не се наложи.

# 27
  • Мнения: 1 014
Всяко социално си е отделна България - тълкуват си нещата както им е удобно. Аз също съм подавала разпечатка от интеренет - взеха я. В крайна сметка и да не я приемат, не е проблем да се препише на място, но и таткото трябва да е там, за да се подпише и той.

# 28
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На мен таткото не ми трябва, защото не сме женени.

# 29
  • Мнения: 4 152
Според мен копие е когато е снимана не само бланката, а и подписите. Аз редовно си попълвам бланката от интернет и я подавам. Никога не са ми правили проблем. Нали подписите са с химикалка

# 30
  • Мнения: 2 332
Мами, и аз си добавих редове към бланката, изтеглена от сайта на агенцията за социално подпомагане. Обаче имам едно въпросче - получиха ми се 3 стр. молба, при условие, че оригинала са 2. Наистина ли няма да направят проблем за това?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 352
Мами, и аз си добавих редове към бланката, изтеглена от сайта на агенцията за социално подпомагане. Обаче имам едно въпросче - получиха ми се 3 стр. молба, при условие, че оригинала са 2. Наистина ли няма да направят проблем за това?
Мойта също беше 3 страници и я взеха.

# 32
  • Мнения: 2 332
Мойта също беше 3 страници и я взеха.
Благодаря за отговора! Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 561
на мен ми сее случвало да правя фалшив подпис  на мъжа ми пред служителката , щото бях го забравила, и тя не каза нищо, даже май тя ми го предложи за да не се връщам.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 352
на мен ми сее случвало да правя фалшив подпис  на мъжа ми пред служителката , щото бях го забравила, и тя не каза нищо, даже май тя ми го предложи за да не се връщам.
Аз го правя редовно - взимам си бланка, попълвам си я отвън и се връщам да подам.  Mr. Green

# 35
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Как ги прибавяте тези редове, та ви става декларацията 3стр.?

# 36
  • Мнения: 2 332
Как ги прибавяте тези редове, та ви става декларацията 3стр.?
Отиваш на http://asp.mlsp.government.bg/ - на "Образци" я има декларацията - дръпваш си я, тя е в Word-овски формат, и си добавяш още 6 реда на табличката - това е.

# 37
  • Мнения: 1 756
да попитам по темата, има ли някой мама подала ве4е в социалните в община Люлин, да обменим инфо
Предварително благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт