Въпрос за цеденето на гърдите?

  • 2 287
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Аз се изцедих само няколко пъти още в първия месец от притеснение дали и стига на малката и да не я оставя гладна.Измъчих се с цеденето и реших че така неможе и спрях да се цедя.И аз се притеснявах да не спре или намалее кърмата но сега вече сме почети на 11 месеца и все още се кърмим сутрин и вечер.

# 16
  • Мнения: 1 215
Аз пък не съм имала чак такива неприятни емоции с цеденето, даже напротив, изобщо не го усещам като нещо, което ми пречи. Виж това дето трябва да разглобявам и стерилизирам помпата, наптараво ме побърква Twisted Evil Twisted Evil, но това си е от мързел, не от неприятност или трудоемкост. Седна пред телевизора и докато гледам нещо, не съм усетила кога съм се изцедила.

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Няма смисъл да изцеждаш другата гърда. Ако е много напрегната може малко да изцедиш, но само, за да облекчиш.
..... И колко горе долу е нормално да изцедиш от едната гърда, ако бебо не е ял от нея?.....
От едната гърда трябва да се изцеди горе-долу кол-вото, което бебето изяжда на едно ядене -1-ви месец -120-130мл; 2-ри м.130-140мл и т.н. /поне през първите месеци/.
Точно заради такъв съвет щях да си отбия бебо на две седмица #2gunfireКоличеството изцедена кърма изобщо не се равнява на изсуканото.

# 18
  • Мнения: 559
Аз не съм се изцеждала през 6-те месеца ,през които бяхме само на кърма.Редувах гърдите си при кърмене,тя понякога сучеше от двете,а друг път само от едната.Сега се изцеждам за да и правя кашата с кърма.

# 19
  • Мнения: 137
От втората гърда не тръбва да цедиш-само,ако чувстваш напрежение. Hug

# 20
  • Мнения: 435
Цеденето на мен ми е болна тема  Sad С каката заради некомпетентни съвети се цедих 8-9 месеца след всяко хранене , а благодарение на информацията в този форум с малкия само 4 месеца   bouquet
Ето виж статиите които ми помогнаха на мен да спра с тази досадна дейност и да разбера колко лесно и приятно е всъщност кърменето  bowuu
номер 11   http://www.bg-mamma.com/site/content/view/605/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0
  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 301
Цеди само тази от която се е кърмило бебето. Другата ще я изцедиш когато го кърмиш от нея.

# 22
  • Мнения: 1 947
   Попаднах на тази тема и искам да пусна един бърз въпрос -
при положение, че се цедят гърдите само при нужда, болка и т.н.,
а не след всяко кърмене (някъде четох, че се цеди по 20 мин. Rolling Eyes),
има ли смисъл да се купува помпа за кърма или става и "на ръка"?
   Благодаря!

# 23
  • Мнения: 435
Става  "на ръка" , ако не ти трябва да складираш или да се цедиш бързо по време на работа  или спешно да увеличиш количеството кърма Grinning  bowuu

# 24
  • София
  • Мнения: 301
Разбира се, че става и на ръка. С големият ми син съм се цедила съвсем стриктно поне 4 месеца на ръка. С помпичка обаче е по-бързо, по-удобно и безболезнено, дори според мен и по-качествено - в смисъл всички каналчета. Сега използвах Авент и я препоръчвам на всички които имат нужда.

# 25
  • Мнения: 599
И аз напоследък си мъча мозъка с този въпрос. Цедих след всяко хранене, сиреч денонощно, 4 месеца. Но сега искам да си увелича кърмата, а и ми предстои започване на работа. За да не отварям нова тема, питам:

Има ли смисъл да купувам помпа? Не мога по никакъв начин да си предизвикам рефлекс на потичане с цедене на ръка, чела съм статиите как става, но не се получава при мен.

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 23:32 от Ne/Da

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е ли по-добре да помолиш някой за помпа назаем за 1-2 дни, за да видиш дали ще има ефект с нея newsm78 Защото щом на ръка не става, където стимулацията е толкова по-близка като усещане, може с помпа пък хич да не проработи - тогава няма смисълда даваш една торба пари за Авент newsm78
При мен единствения начин цеденето да е успешно беше бебето да суче от едната гърда, а аз да цедя от другата през това време Grinning Не е опция за постоянно ползване или за спешно увеличаване на кърмата, но за постепенно натрупване на запаси става.

# 27
  • Мнения: 599
Имам позната с помпа Авент, ще видим дава ли я за малко Wink

# 28
  • Мнения: 127
Аз кърмя от едната,щом бебоцка се напапа изцеждам останалото количество.На следващото хранене процедирам по същия начин с другата гърда.В първите месеци ,когато имах много кърма се налагаше да изцедя малко от некърмената гърда,за да сваля напрежението.

И аз правех така, и то повече от девет месеца. А и бяхме на режим, а не на поискване... А после като останахме само със сутрешното и вечерното кърмене давах от едната, а другата цедях и обратно  Embarassed Но сега знам, че си е било чиста загуба на време, така че тези от вас, които още го практикуват - последвайте съвета на Мери и се преориентирайте докато е време, за да откриете само чистото удоволствие от кърменето, а не сами да си създавате проблеми.

Що се отнася до количеството за изцеждане - по едно и също време (като възраст на детето) съм изцеждала и 200 мл на ръка (като направим много дълъг интервал) и едва 30-50 мл, но както вече многократно е говорено тук - това не е показател за наличното количество кърма, а за моментното състояние на кърмачката и "умението" й да се изцежда  Hug

# 29
  • Мнения: 506
Може ли да питам и аз нещо?Лявата ми гърда пуска наполовината по-малко мляко от другата.Това го установих след цеденето с електрическа помпа,която цеди едновременно и двете гърди.Затова когато кърмя давам на бебо да суче първо от лявата и после го слагам на дясната да си дояде.Иначе само от лявата не се наяжда,дори да седи и 1час.Знам че това не е много по правилата,но какво да правя. Thinking
Моля,дайте съвет.

Общи условия

Активация на акаунт