Февруарчеее, мама подлуди - последно момче или момиче ще си ти?-тема 6

  • 29 702
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 192
Честит празник! Да са живи и здрави всички именници Simple Smile И ние днес ще празнуваме- мъжът ми е именник, но за съжаление малкият се събуди с температура ( уф!) и ще е кротичко.

За секциото - познавам и аз хора които са го избрали като по-лесно- но според мен е абсурдно да се мисли такова нещо. Винаги има болка- при естественото раждане - преди и по време на раждането, при секциото - след това. Съчетано с фактът, че човек се възстановява по-бавно както и колко по-трудно е след това човек да се справя с физическите задачи в началото- на никого не го препоръчвам като избор. Но и не е чак толкова страшно, все пак- наистина най-важното е бебето да излезе живо и здраво. Същеременно съм против и "естествено раждане на всяка цена" познавам две жени, които си създадоха проблеми с това - ако лекарите казват че има риск за бебето, понякога наистина има.

# 691
  • Някъде там
  • Мнения: 36
Честито на именниците и техните близки  bouquet

Rusalia - и мен ме убедиха, че трябва да бъда секцио, а аз все още не вярвам, че беше наложително. Бях си цяла нощ с контракции, последно бяха през една минута, за да може опериращият да се наспи  Confused  Започна се с изтичане на водите, розови на цвят, после вече в болницата и примесени с кръв като при цикъл. Извинявам се за образното описание. Никой не дойде да ме провери, чак на разсъмване дежурният се появи и ме смъмри, че уж съм щяла да съм секцио, а аз още малко и ще си родя нормално. Радвам се, че всичко мина благополучно в крайна сметка.  Praynig

# 692
  • Мнения: 272
Честито на именниците и техните близки  bouquet

Rusalia - и мен ме убедиха, че трябва да бъда секцио, а аз все още не вярвам, че беше наложително. Бях си цяла нощ с контракции, последно бяха през една минута, за да може опериращият да се наспи  Confused  Започна се с изтичане на водите, розови на цвят, после вече в болницата и примесени с кръв като при цикъл. Извинявам се за образното описание. Никой не дойде да ме провери, чак на разсъмване дежурният се появи и ме смъмри, че уж съм щяла да съм секцио, а аз още малко и ще си родя нормално. Радвам се, че всичко мина благополучно в крайна сметка.  Praynig

Звучи ми доста ужасно...в коя болница си била?

# 693
  • Някъде там
  • Мнения: 36
prikazzka - В действителност не беше страшно, нали завърши добре  Simple Smile  В Окръжна болница във Варна раждах тогава.

# 694
  • София
  • Мнения: 111
transi1, зачетох темата за раждане в Тина Киркова и си спомних защо предния път реших, че има само две места където човек може да роди - Щерев и Токуда. Май и сега ще стигна до същия избор. Впрочем Токуда имат едно от най-добрите неонатологично отделение.


За секциото - познавам и аз хора които са го избрали като по-лесно- но според мен е абсурдно да се мисли такова нещо. Винаги има болка- при естественото раждане - преди и по време на раждането, при секциото - след това. Съчетано с фактът, че човек се възстановява по-бавно както и колко по-трудно е след това човек да се справя с физическите задачи в началото- на никого не го препоръчвам като избор. Но и не е чак толкова страшно, все пак- наистина най-важното е бебето да излезе живо и здраво. Същеременно съм против и "естествено раждане на всяка цена" познавам две жени, които си създадоха проблеми с това - ако лекарите казват че има риск за бебето, понякога наистина има.

Абсолютно съгласна!

# 695
  • Мнения: 1 256
Здравейте! Интересно ми е да чуя някакво мнение за Шейново. Никой не го споменава.

# 696
  • Мнения: 202
Мармалад, ах звучи доста страшничко, но се радвам, че всъщност не е било чак така и най-вече крайният резултат е на лице Simple Smile  Днес отново четох за това с твърде ниско разположената плацента и пише, че уж има някакъв шанс да се качи на горе дори и до 8 месец, както ми каза и моят доки. Хм... но ще видим. Само живот и здраве да е!  Flutter
 Мили момичета , да попитам има ли някоя от вас, която са й препоръчали използването на колан за бременни, по какви причини и на какъв етап от бременността ви се случи това?

# 697
  • Мнения: 1 174
Мармалад, ах звучи доста страшничко, но се радвам, че всъщност не е било чак така и най-вече крайният резултат е на лице Simple Smile  Днес отново четох за това с твърде ниско разположената плацента и пише, че уж има някакъв шанс да се качи на горе дори и до 8 месец, както ми каза и моят доки. Хм... но ще видим. Само живот и здраве да е!  Flutter
 Мили момичета , да попитам има ли някоя от вас, която са й препоръчали използването на колан за бременни, по какви причини и на какъв етап от бременността ви се случи това?

В последния триместър е най-наложително, когато коремът е голям, центъра на тежестта се е изместил и гръбнака е натоварен. Но не съм сигурна колко помага, не усетих ,кой знае какво облекчение.

Ще ходите ли на изложението БебеМания ? Миналата година имаше мнг хубави неща на добри цени.

# 698
  • Мнения: 71
Да се отчета и аз. Днес бях при лекарката , за да ми изясни кръвните изследвания за хепатита, които правих повторно.. е остава си положителен и имало минимални рискове за бебето и щели да ми назначат лечение след бременността най-вероятно  Confused Ще ходя и на ехограф на черния дроб след 2 дена, макар че казаха че нямам симптоми за проблем с него.
 А утре ще ми правят пък кръвен тест за диабет на бременността  #Crazy не знам по какви причини. На всички бременни ли правят? newsm78
На всичкото отгоре кръвното ми беше повишено и ме пита дали имам стрес Close нормално , аз целия месец го изкарах стресово , а те ми казват най-спокойно до не се притеснявам.. уффф  ooooh!

mieren , Честит ти именник!   bouquet
Надявам се всички да сте здравички , и позитивно настроени Hug

# 699
  • Мнения: 760
Почнахте ли вече да мислите имена за бебоците  newsm78

# 700
  • Мнения: 71
Почнахте ли вече да мислите имена за бебоците  newsm78
Ние сме го измислили още преди да знаем пола Simple Smile бяхме намислили име за момче и то се оказа точно такова  Heart Eyes

# 701
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Добро утро  Heart Eyes Hug
Писах назад, че моя братовчедка чака бебече всеки момент и я сънувах снощи, че е родила прекрасна девойка  Heart Eyes Ставам преди малко и ми знъни тела само и едиственно това си помислих .....и вярно, родила е  newsm18 newsm18 newsm18
Ех, че хубав ден  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

positivevibes какво са те подпукали с тези изследвания  newsm78 До сега не ме е карала доки да пускам за диабет но ми е забранила да ям каквото и да е сладко  Naughty Пък и захарта да чукна на дърво ми е в норми. За черния дроб също не съм ходила  Naughty А за кръвното знаете, че вече съм на лекарства/държи ме го кротко и мирно Praynig Praynig/ Мила ако можеш да избягваш стреса до минимум ще е добре. Иначе кръвно можеш да качиш и не от стреса  ooooh! До колко си го качила кръвното ?

Ние имаме 2 варианта за името когато му дойде момента ще решим кое от двете ще да е  Heart Eyes Hug

# 702
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
Добро утро  Heart Eyes Hug
Писах назад, че моя братовчедка чака бебече всеки момент и я сънувах снощи, че е родила прекрасна девойка  Heart Eyes Ставам преди малко и ми знъни тела само и едиственно това си помислих .....и вярно, родила е  newsm18 newsm18 newsm18
Ех, че хубав ден  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Ех,че хубави новини за начало на деня си получила.Честито за бебчето,да расте здраво и щастливо!

# 703
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Деситка благодаря ти миличка  Heart Eyes Hug
Радостни моменти и ние ще ги изживеем живи и здрави да сме  Heart Eyes Hug

# 704
  • Мнения: 646
Много хубави новини. Ех, колко ще е хубаво като почне януари-февруари и ние да се хвалим Simple Smile)))))

Общи условия

Активация на акаунт