Февруарчеее, мама подлуди - последно момче или момиче ще си ти?-тема 6

  • 29 703
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Някъде там
  • Мнения: 36
positivevibes - аз съм в Германия и изследването за гестационен диабет е включен в пакета, който здравните каси поемат. И аз ще го правя след 2 седмици. Първо ще бъде нормално изследване на кръвната захар и ако се видят завишени стойности, чак тогава ще има обременяване с глюкоза на гладно.

Аз от друго да се оплача  Sad - от самото начало на бременността, всеки преглед протича задължително с вагинален ултразвук, вземане на проби и проверки. До сега толкова такива прегледи накуп не съм имала и въобще не е приятно, но нали е за добро... Кръв и урина също давам всеки месец, но съм с отрицателен Резус фактор и се следя за антитела.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Уау, Ликоко, видя ли? Имаме си цели пъпеши в тумбаците вече...  Rolling Eyes

# 707
  • Мнения: 973
Ликоко, Хепи, малко остава момичета. После ще си спомняме с умиление за бременното време.

Миерин, Честит ти именник на патерица! И честито ти племенниче! Живи и здрави да сте, всички!!

# 708
  • Мнения: 202
Привет, момичета!
Наистина има много хубави новини и вибрации тук! Simple Smile
   Аз малко в лека контра на това да се оплача, че от 2-3 дни не усещах бебчо така ясно, както предни дни и вчера, след като от обед не усещах нищо и явно съм се шашнала. Сутринта се събудих в 3 с мисълта,че не съм усещала бебче от сума ти време, много се притесних и реших да побутам от тук от там коремчето и Слава Богу имаше ответ.  55 Явно това, че околоплодната ми течност е намалелчла, бебчето нараства и е по мудно...  Хем си казах,че няма да се паникьосвам , но явно е невъзможно напълно да съм непукист.

# 709
  • Мнения: 760
Привет, момичета!
Наистина има много хубави новини и вибрации тук! Simple Smile
   Аз малко в лека контра на това да се оплача, че от 2-3 дни не усещах бебчо така ясно, както предни дни и вчера, след като от обед не усещах нищо и явно съм се шашнала. Сутринта се събудих в 3 с мисълта,че не съм усещала бебче от сума ти време, много се притесних и реших да побутам от тук от там коремчето и Слава Богу имаше ответ.  55 Явно това, че околоплодната ми течност е намалелчла, бебчето нараства и е по мудно...  Хем си казах,че няма да се паникьосвам , но явно е невъзможно напълно да съм непукист.



и при мен така от 3-4 дни не го усещам толкова често както преди ... и това при мен съм забелязала става винаги след месечната консултация при АГ ... миналия месец беше станало така след консултацията този пак (бях при АГ на 22.10)

# 710
  • Мнения: 202
и при мен така от 3-4 дни не го усещам толкова често както преди ... и това при мен съм забелязала става винаги след месечната консултация при АГ ... миналия месец беше станало така след консултацията този пак (бях при АГ на 22.10)

Аз въобще не бях забелязала подобна зависимост, но е факт, че и аз бях на 23.Октомври последно на консултация.   Thinking 

# 711
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Миерин, Честит ти именник на патерица! И честито ти племенниче! Живи и здрави да сте, всички!!

Благодаря ти миличка  Heart Eyes Hug

# 712
  • Мнения: 760
имам леко издутина или по скоро като втвърдяване на корема от долу от дясно а от ляво си е нормално като го пипна е леко издуто дали бебето е там  newsm78
при вас как е говоря от долу под корема и то само в право положение като съм (не легнала) да се притеснявам ли ? Sad

# 713
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
имам леко издутина или по скоро като втвърдяване на корема от долу от дясно а от ляво си е нормално като го пипна е леко издуто дали бебето е там  newsm78
при вас как е говоря от долу под корема и то само в право положение като съм (не легнала) да се притеснявам ли ? Sad
Мисля,че нямаш повод за притеснение.Може бебо да се е завъртяло на там и затова да ти издува така.А усещаш ли движение там?

# 714
  • Мнения: 760
имам леко издутина или по скоро като втвърдяване на корема от долу от дясно а от ляво си е нормално като го пипна е леко издуто дали бебето е там  newsm78
при вас как е говоря от долу под корема и то само в право положение като съм (не легнала) да се притеснявам ли ? Sad
Мисля,че нямаш повод за притеснение.Може бебо да се е завъртяло на там и затова да ти издува така.А усещаш ли движение там?


Да точно там е работата че точно там усещам движенията от тази страна ... на 22-ри бях на преглед и всичко беше наред даже АГ-то каза че сме с главата надолу

# 715
  • Мнения: 5
Здравейте!! Да се включа и аз в темата Февруари Simple Smile

Чакам си бебок момченце на 5  Фев. Живея в Канада от доста години. На 28 год. съм, имам за сега малко трудно емоционална бременност покрай проблеми с таткото (бяхме заедно само 3 месеца като забременях въпреки че взех хапче за "след"), с който в момента сме разделени (по негово желание) но пак се виждаме и той участва във всичко свъразно с бебко. Не е лесно, но какво да се прави. Опитам се да се радвам колкото се може повече на бремеността.

Ще се радвам да участвам тук и да си бърборим за бремеността и проблемите, т.н.

# 716
  • Мнения: 646
Уау, Ликоко, видя ли? Имаме си цели пъпеши в тумбаците вече...  Rolling Eyes

Даааааа,  утре ще ходя при Сигридов да видя моя пъпеш, ихихиих

Божеее, растем и времето до срещата наближаваааа Simple Smile)))

# 717
  • Мнения: 192
Luba Ili , добре дошла Simple Smile

Licoco, пъпеш, пъпеш...ама дребничък все още - по- малък от банан Simple Smile))

# 718
  • Мнения: 646
Банан бяхме много отдавна. Ако гледаш лентичката, това не е пъпеш преди банана. След патладжана картинките ги няма Sad

# 719
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Уау, Ликоко, видя ли? Имаме си цели пъпеши в тумбаците вече...  Rolling Eyes

Даааааа,  утре ще ходя при Сигридов да видя моя пъпеш, ихихиих

Божеее, растем и времето до срещата наближаваааа Simple Smile)))
Наближава не ами... Имам чувството, че не пъпеш, ами диня имам в корема си вече. Особено днес след едно ходене до Пикадили на пазар, една бисквитена торта по много бърза рецепта и пържене на кюфтета, направо ми дойде нагорно...  Tired
Ама верно тези плодове на заден план не са по ред... Банана беше отдавна. Аз даже си слагах един на корема тогава да видя как изглежда бебка вътре...

Общи условия

Активация на акаунт