А лук и чесън откога?

  • 3 930
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Вече захранвам от 1 месец, а възрастта на бебето е 7 месеца. Мога ли вече да дам лук или чесън като подправки към зеленчуковите пюрета? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 737
Аз му слагам сварен лук и чесън отдавна, злояд е и така харесва повече храните. Само сварени, 1 скилидка на около 4-5 бурканчета ядене. На моето дете не му дразни стомаха и много му харесва, не знам дали е валидно за всички.

# 2
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз чесън по-късно давах, към годинка.
Не е проблем, само махай сърцевината( като разцепиш на две скилидката, ще я видиш), знам че тя всъщност е "проблемна", защото дразни стомашната лигавица.

Лук също слагах, по-малко, че е газообразуваща храна и като за начало не трябва да се прекалява.

# 3
  • Мнения: 1 215
На домашните пюренца слагам лук. Така повече ги харесва. Чесън сложих наскоро съвсем мъничко /бебка е на 10 м/, но не го яде много, не знам дали е било заради чесъна.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
Слагам чесън и лук 7-8 месец. Сварени, заедно с всички други зеленчуци. Те освен аромат, придават и по-сладникав вкус на манджата.

# 5
  • Мнения: 2 784
На домашните пюренца слагам праз-лук от около годинката- много ни харесва. Веднъж-два пъти съм слагала и зелен лук. Кромид и чесън засега- не, просто ме е домързявало.  Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 447
Откак правя домашни пюрета - т.е. от 9 месец. Слагам лук - стар и зелен, чесън - зелен, праз.

# 7
  • Мнения: 3 926
Захраних на 5 и половина месеца, около месец по-късно въведох чесъна, а малко след това и лука. Сияна обожава чесън и не я дразни. Аз слагам по скилидка (колкото нокътя на безименния пръст) на една доза пюре, което при мен е около 200 гр.

# 8
  • Мнения: 55
Ами аз слагам лук от към 7 месец. И кроми и праз - казват, че бил по-полезен? не знам и аз защо, но пък има специфичен вкус и мирис, така че за начало - по-малко количество /окло 3см./. А чесън - рядко слагам, по 1 скилидка, но от тези големите. Не съм имала проблем. Пробвай

# 9
  • Мнения: 8 450
Лук давах на 7-8 месеца,слагах по малко в пюренцата.А чесън-по-късничко.Не помня точно кога.

Общи условия

Активация на акаунт