За лотариите и печалбите

  • 206 144
  • 1 431
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 681
Какво друго бихте предложили на така наречените от вас захлупени старци?
Това им е развлечение и малка надежда.
Не бих го отнела.

# 106
  • Мнения: 21 266
  Боже, как ще е развлечение и малка надежда, това е все едно да вземе да хвърли десетте лева в коша, или да ги сложи в джоба на някой достатъчно оял се, когото кълне като го види по телевизора.

 По-добре да иде до Драгалевци с някоя друга бабичка и да се почерпи нещо, като иска да похарчи десет кинта за развлечение.

# 107
  • София
  • Мнения: 9 517
Спорът за пенсионерите ми напомни един стар виц за цигарите, ще го постна малко попроменен:

- Играеш ли лотария?
- Да.
- По колко фиша на ден?
- 3.
- Колко струва 1 фиш?
-10 долара.
- И от колко години играеш?
- От 15 години.
- Значи, ако един фиш струва 10 долара, а ти купуваш по 3 фиша на ден, харчиш по около 900 долара на месец .За година се получават около 10 800 долара, нали така?
- Така е.
- Тоест за последните 15 години си похарчил над 162 000 долара за Лотария?
- Явно е така.
- А замислял ли си се, че при правилно вложение на спестените пари сега можеше да си купиш Ферари?
- A ти играеш ли лотария?
- Не.
- И къде ти е шибаното Ферари?

# 108
  • София
  • Мнения: 14 512
Ама вярно глупости говорите-развлечение било да тръкнеш за две секунди нещо си,направо  безценно,осмисля се целия ден.
Не мога и да повярвам,че няма законова забрана за продажбата им на деца. И то знам за деветгодишно дете,пазаруващо без проблем за родителите си в близкия магазин.За големите ученици да не говорим.

# 109
  • Мнения: 223
Тези старци не са глупави и не си харчат цялата пенсия за билетчета. Вярно, че като процент от малката им пенсия- парите дадени за хазарт са доста повече от някоя ССФ.
И- може и така да се почва с хазарта, но тези пенсионери няма така да се зарибят, че да дадат три четвърти от пенсията си за лотарийни игри. Те все пак са разумни.
Неразумни са тези, които си пропиляват всичко- покъщнина, жилище... Но те пък не са таргета на организаторите на "игри" с билетчета за търкане.

# 110
  • Мнения: 832
А как да не са? Точно такива виждам, мъже на около 30-40г. и те да търкат билетчета. Просто за пенсионерите ни е грижа. Мъж на 40 г. щом го е докарал до билетчета какво да го мислим.

# 111
  • Мнения: 4 841
Няколко идеи какво може да направи един пенсионер в София с 3 лв:

http://www.nationalartgallerybg.org/index.php?l=138

http://www.militarymuseum.bg/Pages/For_us/Poseshtenia/Poseshtenia.html

http://www.polytechnicmuseum.org/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=30

Три лева са достатъчни и за прекарване на едни 2 приятни часа тук:
http://www.pchela-bg.net/%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B0%D1 … 0%B8%D1%86%D0%B8/

3 лв струва билетът за разходка с влак до Банкя или Своге.

Много неща още могат да се направят за три лева, стига човек да има желанието да направи нещо наистина за себе си, а не за олигарсите  Peace

Има и огромно количество забавления, които са безплатни.

Грижата за пенсионерите аз я виждам и в това, да насърчаваме социалните им контакти, да не седят пред телевизора в очакване на сериали, Биг Брадър и реклами за лотарии, а да излязат от вкъщи, да се движат, да пътуват, да са активни, да виждат нови неща (та дори и само да се възмутят от тях  Simple Smile )...
И с малко пари може да се постигнат МНОГО неща, ако ги насърчим и подкрепим.

Извинявам се, че се отплеснах, но наскоро една много мила бабка ми сподели именно нещо в тази насока - че ако спечели сто хиляди лева, всичките ще ги даде на дъщерята, и тогава тя няма да работи толкова, а ще идва да я вижда по-често. Това са тъжни неща...

# 112
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Не мога и да повярвам,че няма законова забрана за продажбата им на деца. И то знам за деветгодишно дете,пазаруващо без проблем за родителите си в близкия магазин.За големите ученици да не говорим.
Има . Забранено е да продават на лица  до 18г сигурно, зависи от продавача. За  цигарите е същото и алкохола...

п.п. Да дам идея  на BirdsFlu вместо да обикаля пощите и бабите, да обиколи училищните лавки , да види какво продават , а за там и закон май има!  
И да не забравя, че  хората над 18г сами си носят отговорността за действията!

п.п. Аз напоследък и  в кварталната градинка забелязвам някои майки да държат сметка на други  защо пушат и едни анализи финансови текат. ..
Абе хора, нямате ли си собствен живот, та се бъркате в този на другите без да са ви поискали мнението?  Twisted Evil

# 113
  • Мнения: 4 841

п.п. Да дам идея  на BirdsFlu вместо да обикаля пощите и бабите, да обиколи училищните лавки , да види какво продават , а за там и закон май има!  
И да не забравя, че  хората над 18г сами си носят отговорността за действията!


Задръж си идеите, имам достатъчно  Stop И предпочитам да правя неща, отколкото само да се възмущавам защо сме в положението, в което сме...
Докато си затваряме очите, и не подаваме ръка поне на близките хора, на които има някакъв шанс да повлияем, чудно как очакваме да се случи "голямата промяна"...  И ще богатеят всякакви изроди на наш гръб, и ще си даваме парите с усмивка и надежда, защото "какво толкова.... ами ако..."

# 114
  • Мнения: 5 060
Всеки си има глава, да си прави сметката-дали ще си вземе кутия цигари или билет от НЛ.
Рекламите на лотарията са според изискванията, а именно-имат право да рекламират печалби, които се съдържат в билетите, имат право да отразяват минали събития-спечелени вече апетитни суми и нямат право да склоняват към хазарт, т.е. да осигуряват безплатни талони и билети за участие в игрите. Последното обаче наблюдавам при Румен Луканов, който при определени условия падаряви билети на гостите си.

# 115
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Права си BirdsFlu, обаче възрастните хора след определена възраст много лесно се манипулират  и "нито приемат , нито предават " Wink Повече ме е яд на продавачите, които продават на деца, вместо да си купи закуска, си взима билет. Тъжно е. Аз отдавна се отказах да правя разяснения, че не знаеш кой как ще зейне насреща и има ли смисъл изобщо.
Мен лично не ме интересува кой точно ще забогатее, Иван или Гошо. Държавата го позволява, в много сектори между другото. Всички са навързани като черва. На избори много добре с вижда, че на народа му писна да го лъжат и че да гласува и да не- все тая. И тия и ония...
То затова и  терминал 2 е пълен.
И така ,всеки гледа да се спаси поеднично и се надява да уцели джакпота.
Интересно ми е обаче дали наистина се печелят суми над 50 000. Затова се включих в темата. Разбира се , всеки знае, че комара /хазарта/ не е добро дело и е замислен с цел печалба май 60 към 40- не знам точно. Но то и банките така  де. Sunglasses Не виждам нищо лошо да се купува, който го влече , по 2,3 билета месечно или един . Че то и това си е вид удоволствие.
Никой порок не е вреден стига да не се прекалява, смятам аз и нормалния човек си знае границата.
Вярно, че бабите се лъжат , ама тях кой ли не ги лъга- то банки, то пирамиди, то операторите , то измамници....
Ако имам близък ще го предупредя да не се увлича, ама срещу човешката алчност лек няма! А и пенсията не е зле близък да я разпределя , че изкушения и кражби - много!
Искрено се удивявам на заглавия " Пенсионер даде 5 000 лв /и нагоре/ на измамници....no comment

# 116
  • България
  • Мнения: 6 172
 От години пускаме фиш от тотото с едни и същи числа и досега не сме спечелили нищо. Като казвам от години - имам предвид, че баща ми пускаше поне 10-15 години и след това майка ми продължава още десетина години и до днес, автоматично, без да му отдаваме значение, за 10 тиража напред, пускаме и го забравяме, даже и понякога не проверяваме фиша. Тия числа сигурно са най-каръшките в историята на тотализатора.

Има по-страшни случаи.
Не 15г, а 40 години жената на баща ми пуска едни и същи числа от 6/49 и не излизат  Hug
 Не се отказва, защото баща ми преди 15-16 години спечели 5ца от 5/35 и тя все се надява, но уви, няма.
А и няма да има, с тия компютри и т.н. едва ли пускат големите печалби на обикновените хора.
Националната лотария е много хитро измислена-всеки печеливш- в реклама.
И държавната имат билетчета за изтриване, но никъде не съм видяла име на печеливш.
И не познавам такъв. Кой може да гарантира, че билетите с печалби са в мрежата?

# 117
  • Мнения: 54 061
Какво друго бихте предложили на така наречените от вас захлупени старци?
Това им е развлечение и малка надежда.
Не бих го отнела.

Развлечение?
Наистина ли мислиш, че се развличат?
За мен е наивност, граничеща с тъпотия!

Слава Богу, че имам интелигентни родители и никой не търка билети! Peace

# 118
  • София
  • Мнения: 15 913
Не ми е ясно това завиране в живота на непознати възрастни.
Съветвайте си близкте старци, другите не ги мислете.
Писах в началото - познавам съседка, спечелила от лотарията. Сега 10 или 20 год. ще и изплащат по 5000 лв месечно.
Купи и изтри билета докато двете чакахме дъщеря и да ни вози с колата до блока.
Какво ви бърка, че някакъв си олигарх печелел от билетчетата?
Дори и да няма лотария, той щом е назначен за богаташ ще му намерят от какво да печели.

# 119
  • Мнения: 958
Забелязал съм нещо- печалбите от подобни лотарии винаги са правопропорционални на нивото на интелигентност на ползващите ги! Големи ви казвам, огромни дори...

Общи условия

Активация на акаунт