Празнуване на рожден ден

  • 5 854
  • 28
  •   1
Отговори
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте!
Малката е първа група в градината.В края на седмицата има рожден ден.Чудя се какво да донеса за почерпка.Проблемът е,че в градината позволяват само пакетирани сладки и торти от сладкарници.Аз исках да приготвя нещо домашно,но ме отрязоха.В крайна сметка мисля да занеса някаква кошница с плодове.
Вие как процедирате и не само за почерпката,а за самото отбелязване на празника в градината.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
И добре,че не позволяват нищо домашно.Изобщо не е ясно каква е хигиената във всеки дом и на всяка домакиня.
Защо се отказваш от тортата от сладкарница?Децата няма да са във възторг от кошница с плодове.В яслата носихме торта от сладкарница със сертификат,сокче малко със сламка и солети.Ако имате възможност да наемете аниматор,също става много хубаво.

# 2
  • Мнения: 2 488
В ДГ не се разрешава нищо,което няма сертификат и срок на годност.Най-добре занеси торта със съответния сертификат и сок.Децата се радват най-много на това.Освен това можеш да занесеш шапки за рожден ден и балони.

# 3
  • Мнения: 33
Бисквити, солетки и сокчета. Нещо което да не е с шоколад. Плодовете са добра идея. Може да занесеш балони или шапки. Децата се радват на малко.

# 4
  • Мнения: 218
Точно тези сладкиши в опаковка, сокчета, торти и тн са най-вредни за децата. Болшинството са направени от яйчен прах и какви ли не имитации на истински продукти. Браво на авторката за идеята с плодовете - от това има нужда детския организъм - витамини и естествена захар, а не боклуците, които ни пробутват всячески. Може да включите и зеленччуци. Една майка беше направила торта от картонени парчета и във всяко от тях - малка изненада. Децата бяха супер щастливи! Има такива идеи много в нета.

# 5
  • Мнения: 84
Точно тези сладкиши в опаковка, сокчета, торти и тн са най-вредни за децата. Болшинството са направени от яйчен прах и какви ли не имитации на истински продукти. Браво на авторката за идеята с плодовете - от това има нужда детския организъм - витамини и естествена захар, а не боклуците, които ни пробутват всячески. Може да включите и зеленччуци. Една майка беше направила торта от картонени парчета и във всяко от тях - малка изненада. Децата бяха супер щастливи! Има такива идеи много в нета.
И аз така мисля.Децата са малки още.Още един глас за картонените торти!

Последна редакция: вт, 06 окт 2015, 08:48 от Sweet_Cherry

# 6
  • Мнения: 3 922
В нашата градина абсолютно нищо внесено от вън не се позволява, дори за почерпка за РД!
Само "песни и танци", както каза директорката.
Аз лично съм много доволна, защото както са 25 деца, през три-четири дена все някое ще има РД или ИД и да се тъпчат с торти и разни боклучави храни и сокчета ми е направо гадно.

Последна редакция: вт, 06 окт 2015, 10:06 от Greene

# 7
  • Мнения: 1 383
Аз съм носила торта със сертификат и сокчета за децата. Отделно забелязвам други родители освен за хапване и пийване взимат на децата я по балонче, я по свирка. Нещо такова карнавално.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 609
В нашата група на почит са картонените торти. Вътре родителите слагат разни шоколадчета и тем подобни. Учителките обаче не разрешават съдържанието да се яде там, а вечер го дават на родителите, като на самото тържество в групата "духат свещички" и измислят някакви забавления за децата. На мен ми харесва, защото ми оставят свободата да реша дали детето ми ще яде донесеното или не.

Плодове аз съм носила за имен ден на дъщеря ми, занесох мандарини и ябълки. Отново ги раздаваха вечер при вземане и повечето деца бяха доволни - може би се радваха основно на факта, че има почерпка и подарък без да обръщат внимание какви са точно.

# 9
  • Мнения: X
Точно тези сладкиши в опаковка, сокчета, торти и тн са най-вредни за децата. Болшинството са направени от яйчен прах и какви ли не имитации на истински продукти. Браво на авторката за идеята с плодовете - от това има нужда детския организъм - витамини и естествена захар, а не боклуците, които ни пробутват всячески. Може да включите и зеленччуци. Една майка беше направила торта от картонени парчета и във всяко от тях - малка изненада. Децата бяха супер щастливи! Има такива идеи много в нета.

А каква изненада се слага в картона? Защото ако е шоколад или бонбони, ами то е същото като с готовата торта.
Плодовете са страхотна идея, но децата няма да им се радват. А смисъла на празника е нещо да зарадва децата. Тортата се купува и носи заради това, да духат свещи, да пеят и да се кефят. Голяма работа, че изяли едно парче промишлена торта, нали вкъщи си ги храните здравословно и не помирисват такива неща?
Аз също съм ЗА торта със сертификат, сок и разни парти играчки. Важното е децата да усетят празника. Занесете им кошница с плодове и най-много да ревнат всички с глас, особено ако са подготвени да очакват парти и изненади. Направо да им занесем и една кошница зеленчуци да е напълно здравословно и тотално скучно.  Mr. Green Joy

# 10
  • Мнения: X
Скрит текст:
Точно тези сладкиши в опаковка, сокчета, торти и тн са най-вредни за децата. Болшинството са направени от яйчен прах и какви ли не имитации на истински продукти. Браво на авторката за идеята с плодовете - от това има нужда детския организъм - витамини и естествена захар, а не боклуците, които ни пробутват всячески. Може да включите и зеленччуци. Една майка беше направила торта от картонени парчета и във всяко от тях - малка изненада. Децата бяха супер щастливи! Има такива идеи много в нета.

А каква изненада се слага в картона? Защото ако е шоколад или бонбони, ами то е същото като с готовата торта.
Плодовете са страхотна идея, но децата няма да им се радват... Занесете им кошница с плодове и най-много да ревнат всички с глас, особено ако са подготвени да очакват парти и изненади.  Направо да им занесем и една кошница зеленчуци да е напълно здравословно и тотално скучно
Ами то точно това е трагичното, че ние сами учим децата да се радват само на боклуци, а да намират хубавото за скучно.
Слава Богу, когато моите бяха малки, разрешаваха всичко.Правила съм им и торти, и сладкиши, нямаше отровени.    Mr. Green
Сега, заради идеята, бих занесла картонена торта

като вътре може да има по някаква дребна играчка за всяко дете.+кошница с плодове.
Боклучави торти и бисквити от сладкарници не бих носила.

# 11
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
А,някаква идея откъде да поръчам картонена торта on line?

# 12
  • София
  • Мнения: 38 476
При нас не дават торти. Sad
Обичайното пакетче е Барни и сокче - скука.

# 13
  • Мнения: X

Ами то точно това е трагичното, че ние сами учим децата да се радват само на боклуци, а да намират хубавото за скучно.


Да бе, учим ги ние... Stop Светът е такъв, рожден ден се празнува с торта. Като не може да е домашна и здравословна, вземаме за ДГ торта от сладкарница. Точка. Детето това го вижда не само у нас, нали ходи на рождени дни?  Mr. Green А пък за който се интересува,вече има сладкарници за веган, здравословни, ядкови и др. торти.
Това с картонените торти не е лошо като идея, но пак ще е разочарование за децата, че няма да хапнат истинска торта.
Но всеки си знае, аз си казвам според моето мнение и моите деца.

# 14
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Торта със сертификат и сок+ шоу програма с аниматори и видеозаснемане. Децата са си прекарали страхотно. Дори снощи гледахме филмчето заедно с двамата виновници за тържеството.Много се смяхме, голяма забава е било. Естествено преди да ангажираме аниматори и да поръчваме тортата попитахме директорката какво може да се случи като празнуване. Тези дни съм решила да отпечатаме за всяко детенце и госпожата по една снимка за спомен от рождения ден на близнаците.

Общи условия

Активация на акаунт