Бенки

  • 3 690
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Какво трябва да знаем за бенките
Махали ли сте ги
Подари какви причини

Аз имам една в косата която според мен е голяма и се рони

# 1
  • Мнения: 379
Рони ли се? Отиди на дерматолог.  Peace

# 2
  • Мнения: 760
не съм махала бенки но нямам и чак толкова много нито големи ...

# 3
  • Мнения: 697
Аз съм категорично против да се махат. Моя приятелка почина заради това и съм много наплашена. Иначе за тази твоята в косата е добре да се консултираш със специалист.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 966
Болна тема ми е в момента  Sad Горят ми една изпъкнала на лицето с течен азот, което не мисля че е най-добрия вариант. Бавно, мъчително и болезнено е, ще трябват доста процедури, поне засега изглежда като да не остават белези. Все пак мисля да отида за консултация и някъде другаде и то при хирург, не при дерматолог.
Причината да я махам е, че ми запушва мастна пора, съответно се събират гадости за изстискване, а и често се възпалява и става като цирей направо.

# 5
  • Мнения: 379
Аз съм категорично против да се махат. Моя приятелка почина заради това и съм много наплашена. Иначе за тази твоята в косата е добре да се консултираш със специалист.
Калина, рак на кожата ли е имала жената? Мир на душата й!

# 6
  • Мнения: 778
До сега съм си махнала 4 бенки само от естетична гледна точка и смятам, че не съм сгрешила. Това с течният азот е отживелица и голяма продължителна агония, която всъщност не ти гарантира, че бенката ще изчезне. Отиваш на дерматолог (аз хода при доктор Попова в Токуда болница). Тя ме преглежда, аз и казвам коя бенка искам да махна (ако има някакви бенки, които тя преценява, че са опасни ти казва) и си насрочвам дата за интервенцията. На деня идваш, влизаш, лягаш, слагат ти стерилно чаршавче, изтриват мястото с дезинфектант, слагат ти упойка локална (все едно си при зъболекаря) в областа до бенката и за 1 мин ти я махат. Ставаш и си тръгваш...всичко за 5 мин. Мажеш се 1 месец с кремче, за премахване на белези и след няколко месеца и помен няма от всичко. Едната от бенките ми беше на лицето, окосмена и изпъкнала. Години наред ме депресираше и за 5 мин всичко свърши. А това с махнаха я и после човека умря......живеем в 21 век, правят мозъчни операции, стволови клетки, присаждат органи.....това е бенка само!

# 7
  • Мнения: 2 011
И аз смятам, че трябва да се следят бенките от специалист. Имам някои , които искам да махна поради неудобното място, където се намират и понякога ако не внимавам ги разранявам ....

# 8
  • Мнения: 697
Аз съм категорично против да се махат. Моя приятелка почина заради това и съм много наплашена. Иначе за тази твоята в косата е добре да се консултираш със специалист.
Калина, рак на кожата ли е имала жената? Мир на душата й!
Да, Меланома. Получи се няколко години след премахване на бенка на крака - в болница от лекар и всичко мина както трябва. Имало си някакъв инкубационен период, ако не се лъжа 3-5 години.
Затова, според мен това си е много, много рисковано начинание.  Sad

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 526
Относно бенките - аз имам много, незнам не ги броя но съм като "посипана" с тях. При мен си е генетично, защото и двамата ми родители са по същия начин. Преди 10-на години си махнат 5 бенки, коита бяха издути, просто ми ги изгориха за 5 минути. Имах на лицето и на рамото. Тази на рамото непрекъснато я задирях и се беше разкървавила и я махнаха. Ходих при един хирург в частен кабинет, дори не беше в болница. Той ми слагаше местна упойка за всяка и после ги гореше. Нямаше никаква болка. Важното е да се знае, че бенките са различни видове и наистина трябва да се наблюдават. Тези, които се водят "опасни" са няколко вида. Едните - самата бенка е с различни цветове, другите са такива, които имат несиметритчна форма и третите, които имат като "крачета", имам предвид, че очертанията не са им гладки. Ако бенката започне да си променя формата, цвета, големината и т.н. задължително се ходи при дерматолог и не се чака изобщо.
Какво трябва да знаем за бенките
Махали ли сте ги
Подари какви причини

Аз имам една в косата която според мен е голяма и се рони
По-добре отиди на лекар за твое успокоение, защото може да е някакъв вид бенка или брадавичка или нещо друго - забравих дерматолозите как им казват - безобидно е. Просто не отлагай.

Иначе аз също съм против махането на бенките. Дерматоложката, при която ходя ми е казала, че имам такива, които е добре да се махнат, когато са спокойни, но ако не искам трябва всяка година задължително да ходя на преглед. Аз тези бенки няма да ги пипам. За инфо - ходя при доц. Жана Казанджиева, тя е преподавател в МА, приема частно, май вече не работи със здравната каса. Иначе в онкологията са най-добрите дерматолози, защото там са видяли какво ли не...Поне един път в годината правят и безплатни прегледи за тези неща.

# 10
  • Мнения: 10
Относно бенките - аз имам много, незнам не ги броя но съм като "посипана" с тях. При мен си е генетично, защото и двамата ми родители са по същия начин. Преди 10-на години си махнат 5 бенки, коита бяха издути, просто ми ги изгориха за 5 минути. Имах на лицето и на рамото. Тази на рамото непрекъснато я задирях и се беше разкървавила и я махнаха. Ходих при един хирург в частен кабинет, дори не беше в болница. Той ми слагаше местна упойка за всяка и после ги гореше. Нямаше никаква болка. Важното е да се знае, че бенките са различни видове и наистина трябва да се наблюдават. Тези, които се водят "опасни" са няколко вида. Едните - самата бенка е с различни цветове, другите са такива, които имат несиметритчна форма и третите, които имат като "крачета", имам предвид, че очертанията не са им гладки. Ако бенката започне да си променя формата, цвета, големината и т.н. задължително се ходи при дерматолог и не се чака изобщо.
Какво трябва да знаем за бенките
Махали ли сте ги
Подари какви причини

Аз имам една в косата която според мен е голяма и се рони
По-добре отиди на лекар за твое успокоение, защото може да е някакъв вид бенка или брадавичка или нещо друго - забравих дерматолозите как им казват - безобидно е. Просто не отлагай.

Иначе аз също съм против махането на бенките. Дерматоложката, при която ходя ми е казала, че имам такива, които е добре да се махнат, когато са спокойни, но ако не искам трябва всяка година задължително да ходя на преглед. Аз тези бенки няма да ги пипам. За инфо - ходя при доц. Жана Казанджиева, тя е преподавател в МА, приема частно, май вече не работи със здравната каса. Иначе в онкологията са най-добрите дерматолози, защото там са видяли какво ли не...Поне един път в годината правят и безплатни прегледи за тези неща.

Благодаря много за отговора

# 11
  • Мнения: 2
Здравейте,
Преди около 4 седмици на лявата ми ръка, много близо до нокътя на палеца, ми се появи твърда пъпка с две много малки черни връхчета, помислих, че е нещо от рода на "кокоши трън", но от 2 седмици насам цветът на пъпката стана тъмно кафяв- към черен, като я погледна от близо на силна светлина виждам в нея точици, като малки черни песъчинки, голяма е около 2мм. и формата и не е правилна, развива се и в дълбочина. Въпросът ми е дали има място за притеснение, защото към момента всички бенки по тялото ми са си по рождение и бързата поява и промяна в цвета на тази ме притеснява. Веднъж месечно ходя на ноктопластика с гел, който се изпича в UV лампи, което може да е предизвикало появата...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 526
Jovelin, нямам представа това това какво е. Може наистина да е нещо от ноктопластика, аз не ходя изобщо на маникюрист, защото имам някакви предрасъдъци относно това как работят и най-вече хигиената, но това си е мой проблем:)) Според мен не трябва да го пипаш преди да те види някой специалист и не го отлагай, защото е възможно да си е някаква инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт