Страданието ме убива

  • 18 585
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 438
  Нормално е, все пак сте се разделили сравнително скоро. Човек е като болен в такива моменти, но минава. Важно е да си уверена, че това, което се случва е за добро. Казваш, че си направила много грешки, но и той не е трябвало да ти посяга, това е непростимо нещо.

  Ще ти мине, а за момента няма нищо странно, че ти е толкова мъчно, плачи си , като ти се плаче.

# 16
  • Мнения: X
Страданието няма да те убие, не бой се...  Stop може би ще те научи да оценяваш нещата които имаш, преди да си ги загубила.
И може би ще те научи да се държиш културно с близките на хората, които са ти ценни.

# 17
  • Мнения: 11
Аз с майка му винаги съм се държала културно. Аз имах чудесно мнение за нея до този ме мент. Именно за това и двамата бяхме шокирани от нейната изцепка. Но колкото и да беше гневен на майка си, той реши да я защитава пред мен.

# 18
  • Мнения: 2 222
Учудвам се, че толкова страдаш за мъж, след като вече си преживяла раздяла с бащата на детето. Не са ли ти се отворили очите, че най-важна си ти и детето?

Ще ми седи мъж и ще ме тормози, да страдам, че и детето да ни види  ooooh! Че пък и майка му да ме обижда  Shocked Няма начин просто. Да става и да си заминава да тормози някоя друга.

Защо страдаш, при положение, че човекът е категоричен, че вече не те иска? Успокой се, вземи се в ръце и гледай само напред. Колкото повече мислиш за него, толкова по-зле ще става. И обратното - мисли за бъдещето, знаеш ли колко по-свестни мъже има там. Wink

# 19
  • Мнения: 5 259
И искам шанс да живеем спокойно и нормално. Ок, няма да го получа. Но от това боли. И ако нямаме право на моменти на болка и слабост, що сме хора ? Не съм робот, никой от нас не е.
Съчувствам ти много!
Доста от репликите тук звучат по-рязко, но това е, за да ти дадат кураж. Не защото всички сме някакви безчувствени и лишени от способност за състрадание.
Просто няма с какво друго да ти помогнем.
Болката е по-лека, ако знаеш, че с времето ще мине. Докато се надяваш той да се върне и отказваш да приемеш случилото се за окончателно, докато надеждата ти е жива, ще е жива и болката.

# 20
  • Мнения: 11
Знам..... осъзнавам всичко. Не съм видяла злонамереност в коментарите. Напротив - благодаря за всяко едно изказано мнение.
Аз всичко осъзнавам, просто не мога да се преборя с болката.
Тъжно е вероятно, но колкото и да е малка и почти незначителна, надежда в мен има... има я , защото знам колко го обичам и колко държа на семейството ни. И макар, че си тръгна , знам че и той ни обича. въпреки всичките ни грешки, тази любов ми дава надежда. А тази надежда съсипва бавно, знаете..
Може би, може би...всичко за мен сега е "може би". Може би ще минат още няколко дни и надеждата ще ме напусне. Но знаете ли, с всеки изминал ден тя става все по-малко и като че ли се будя всяка сутрин с някакво все по-отвратително чувство, не мога да го опиша - смесица от подтиснатост и пустота. И колкото повече приемам факта, че така ще бъде, толкова по-трудно ми е да започна деня си. Продължавам неволно-мазохистично да си спомням. Всякаква неща... и боли, мамка му. Изживявам наказанието да преживявам мислено неща, които биха могли да бъдат, но няма да бъдат. Това също много боли.
Моята хипер емоционалност в тази ситуация ми трови здравето. Но.. такава съм.
Записах си час за консултация с психолог утре.
Пак да кажа благодаря. Дори само това писане тук ми дава нотка на спокойствие.

# 21
  • Мнения: 2 222
Пиши си спокойно, всички сме минали през кофти моменти. Аз се справих, като мислех само за бъдещи неща, а не за минали такива. Но аз съм така устроена, че ако някой ме нарани съзнателно, просто спирам да искам да съм с него, оттеглям се, прекратявам всякакви контакти. Ако се чувам по телефон - разговор до 30 секунди и това е. Много по-бързо минава всичко, ако спреш да ровиш миналото... дори си го наложи с воля, ако трябва - за добро е. Той, ако е писано, сам ще дойде да ти се моли след време. Ако ли не - живей си добре и без него.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 292
Значи имали сте караници непрекъснато, той ти е посягал  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked, не те е защитил пред майка cи  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 ooooh! и всичко това пред детето, което уж обича като своя дъщеря.
И ти искаш да си с него?
Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ?!?

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 20:53 от Светулчица

# 23
  • Мнения: 11
Детето е станало свидетел само на случката с неговата майка, неволно тъй като не зависеше от нас двамата. Също и на липсата на защита, но за щастие тя това все още не го отчита. Иначе е ставала свидетел само на битови спорове. Пък и едно от нещата, което той изтъкна е, че не иска детето след време да живее в нашите караници. Е тва ме наранява - че избра просто да се разделим, а не да преживеем този труден момент заедно, да се подкрепим и да оправим нещата.

# 24
  • Мнения: leet
Стела, извинявай ама ти си малко тип мазохист. Не те защитава, посяга ти, крещи ти, но ти продължаваш да искаш да си с него. Ами..за мен това е ненормално и говори за липса на всякакво самочувствие. По-добре да си сама, отколкото детето ти да живее така.

# 25
  • Мнения: 4 270
Детето е станало свидетел само на случката с неговата майка, неволно тъй като не зависеше от нас двамата. Също и на липсата на защита, но за щастие тя това все още не го отчита. Иначе е ставала свидетел само на битови спорове. Пък и едно от нещата, което той изтъкна е, че не иска детето след време да живее в нашите караници. Е тва ме наранява - че избра просто да се разделим, а не да преживеем този труден момент заедно, да се подкрепим и да оправим нещата.

Циклиш вече. Този мъж отдавна е търсел причина да се разделите, затова и в последните месеци скандалите са зачестили. Приеми ситуацията, гледай си детето и вярвай, че в бъдеще ще срещнеш подходящия мъж.

# 26
  • Мнения: 11
Детето е станало свидетел само на случката с неговата майка, неволно тъй като не зависеше от нас двамата. Също и на липсата на защита, но за щастие тя това все още не го отчита. Иначе е ставала свидетел само на битови спорове. Пък и едно от нещата, което той изтъкна е, че не иска детето след време да живее в нашите караници. Е тва ме наранява - че избра просто да се разделим, а не да преживеем този труден момент заедно, да се подкрепим и да оправим нещата.
Този мъж отдавна е търсел причина да се разделите

Не е така. Явно гадателските ти способности не са на ниво. Може да се чувствам зле, но знам кое е така и кое не е.

# 27
  • Мнения: 4 270
Детето е станало свидетел само на случката с неговата майка, неволно тъй като не зависеше от нас двамата. Също и на липсата на защита, но за щастие тя това все още не го отчита. Иначе е ставала свидетел само на битови спорове. Пък и едно от нещата, което той изтъкна е, че не иска детето след време да живее в нашите караници. Е тва ме наранява - че избра просто да се разделим, а не да преживеем този труден момент заедно, да се подкрепим и да оправим нещата.
Този мъж отдавна е търсел причина да се разделите

Не е така. Явно гадателските ти способности не са на ниво. Може да се чувствам зле, но знам кое е така и кое не е.
Ок, на мен ми е все тая, може и сама да стигнеш до този извод един ден. Сега продължаваш да му търсиш оправдания, но това с нищо не би ти помогнало. Както и да е, пожелавам ти спокойствие!

# 28
  • Мнения: 3 118
Ти си тая дето го е ошамарила първа, а не той теб. Права ли съм? Значи има достатъчно мозък в главата да знае, че жена посегне ли му веднъж, ще му посегне и втори път. Ако пък той теб, къде е твоят мозък? Браво на него, че е толкова категоричен. Явно не иска да е нито насилен, нито насилник. Явно не му се нравят връзки с чести скандали. Нормално човешко поведение. Разбери го и не му досаждай.

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 16:47 от Сирена

# 29
  • Мнения: 2 803
Времето ще ти покаже дали държи на вас, дали ще се върне като му мине кривотията. Но мила ти не бива да мислиш за това, а да гледаш напред!  Забрани си да мислиш за общите ви преживявания, за минали неща, за "какво щеше да бъде ако....". Обичаш го и затова ми се струва, че леко го идеализираш и връзката ви, любовта ви. Явно има някакво несходство в характерите ви щом се стига до груби караници, въпреки силната любов. Ще намери по-подходящ. Любовта не е достатъчна, трябва ви съвместимост на характерите. Една връзка ако не носи хармония и спокойствие се разпада. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт