Никога, никога не раздрусвайте бебе!!!

  • 2 028
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 168
Имаше навремето такава тема. Искам само да я "преговорим", а и за по-скорошните майчета ще е от полза. Не тръскайте силно новороденото и малкото бебе и не позволявайте и на другите да го правят. Това може да донесе много лоши последствия за детето-отлепяне ретините на очичките, мозъчни повреди, дори смърт.
С тази брошура си тръгва всяка мама от болницата в САЩ.
Само едно приятелско напомняне. Дори, когато сме много ядосани и изнервени от плача на бебето, да се въздържаме.

# 1
  • Мнения: 7 430
Че защо да го правя newsm78
Никога не ми е минавало на ум да го тръскам Naughty

# 2
  • Мнения: 168
Че защо да го правя newsm78
Никога не ми е минавало на ум да го тръскам Naughty

на теб и мен не ни е минавало през ум, но съм виждала някои, особено по-възрастни, хора как се "радват" на бебчета.
Случаи различни, аз затова и писах, че приятелски напомням.

# 3
  • Мнения: 2 040
.... но съм виждала някои, особено по-възрастни, хора как се "радват" на бебчета.
Случаи различни, аз затова и писах, че приятелски напомням.

Егати и радостта, щом го тръскат така ... Това само един супер нервен човек може да го направи, обаче немога да разбера бебето с какво е виновно да го климбучкат напред - назад ..  newsm78
Никога не съм раздрусвала детето си, то да не е играчка ...

Нека тая тема да е като обица на ухото на всички настоящи и бъдещи майки ...  Peace

# 4
  • Мнения: 260
Добре, а какво се разбира под тръскане? Моята беба на 5 месеца  вече леко си я подхвърлях, в смисъл едвам ми се отлепваше от ръцете, на 1-2 см, не повече, и още го правя...тя обича и се смее. Това опасно ли е??

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Добре, а какво се разбира под тръскане? Моята беба на 5 месеца  вече леко си я подхвърлях, в смисъл едвам ми се отлепваше от ръцете, на 1-2 см, не повече, и още го правя...тя обича и се смее. Това опасно ли е??

Това е нагоре-надолу, движението е плавно, пък и беба е била вече на 5м. Говори за тръскане напред-назад, при което движенията са отривисти и наистина могат да увредят новороденото.

# 6
  • София
  • Мнения: 361
наистина ли има хора които неразбират, че това е живо същество, а не играчка? newsm78

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ряzкото вдигане и сваляне ( подхвърляне ) и радрусването на бебето влияе на моzъка....нещо такова мии се върти в главата от предишната тема  newsm78, но не мога да я намеря и да пусна линк Embarassed

# 8
  • Мнения: 1 059
ряzкото вдигане и сваляне ( подхвърляне ) и радрусването на бебето влияе на моzъка....нещо такова мии се върти в главата от предишната тема  newsm78, но не мога да я намеря и да пусна линк Embarassed
Това и аз съм го чувала. Аз попринцип не позволявах много контакти с малкия докато беше бебенце. Карах бабите да му се радвах от далеко Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
За подхвърлянето и раздрусването на бебето има медицински термин - "шейкър бейби". Това ставало в главичката му.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 759
Никога не ми е идвало на ум да го правя, не съм и го правила.
Дияна много мрази да седи с главата надолу, пищи, така, че всякакви видове въртележки у нас са "забранени". Ако някой приятел я гушка, винаги предупреждавам.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Никога не ми е идвало на ум да го правя, не съм и го правила.
Дияна много мрази да седи с главата надолу, пищи, така, че всякакви видове въртележки у нас са "забранени". Ако някой приятел я гушка, винаги предупреждавам.

Ама тя е голяма и може да каже. Представи си какво се случва на дребосък на 2м примерно, когато някой приятел в ентусиазма си го настиска и раздруса добре.

# 12
  • Мнения: 664
Не става дума само за радване. Тук също предупреждават много за тази опасност, казваха за истински случаи....бебето плаче упорито и дълго, не иска да се успокои по никакъв начин, родителят, изнервен,  го раздрусва лекичко (лекичко за един върастен)...но това е достатъчно, за да се пукне някои от крехките кръвоносни съдове в мозъка на бебчето.

# 13
  • Мнения: 8 769
Повторението е майка на знанието и баща на ... Sunglasses
Ето темата за преговор:
Родители, бъдете внимателни!

# 14
  • Мнения: 6 164
Аз не разбирам това: "като се изнервите, не друсайте бебето". Ми като има пък такива нервни майки да не раждат деца, или пък да ходят да си бият собствената глава в стената...
Ей тука има една луда в квартала, дето така размята бебето и вдига и пуска цялата количка, че то подскача вътре! ooooh! А момичето е съвсем младо - 21-22 макс. Кога успя да се изнерви толкова млада и какво й е виновно детето не знам, жал ми става просто, а не знам какво ли го прави вкъщи, като си позволява пред хора да си изпуска нервите така.

# 15
  • Мнения: 3 089
е, жако за детето, наистина.
и аз не съм тръскала никога детето. но веднъж му извиках и то талка се стресна, милото, че после цял ден му се извинявах

# 16
  • Мнения: 4 668
Аз затова не разрешавах да го вземат като малък , радваха му се докато той си стоеше в креватчето . Не , че съм мислела , че някой ще го раздруса , но все пак ... А аз да го тръскам , боже ... и през ум не може да ми мине !

# 17
  • Мнения: 2 655
С тази брошура си тръгва всяка мама от болницата в САЩ.


И не е само брошура, а двамата родители задължително минават през курс на обучение, ако не си минал не те изписват. Там ти обясняват всички тези неща и законовата уредба и още 1000 други неща, за да ти е по лесно у дома като останеш сама с бебето.

# 18
  • Мнения: 1 489
Не съм си и помисляла да го направя.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 759
Ама тя е голяма и може да каже. Представи си какво се случва на дребосък на 2м примерно, когато някой приятел в ентусиазма си го настиска и раздруса добре.
От малка пищеше. Даже сега ако някой почне да я върти (или с лавата надолу) пак няма време да обяснява, а пищи Simple Smile Затова не давам въртене. Или ако някой приятел я гушка, с мъж ми в един глас казваме "надолу с главата - не" или "мрази надолу с главата".

# 20
  • София
  • Мнения: 2 901
И подхвърляне не трябва а се прави! Няма плавни подхвърляния!

# 21
  • Мнения: 10 758
Никога не съм го правила, не позволявам и на други да го правят.

# 22
  • Мнения: 3 760
Ще трябва татито да прочете темата. Засега няма подобни изпълнения, но съм сигурна, че се изкушава.

# 23
  • Мнения: 356
А моята малка принцеса много обича да я подхвърляме, въртим и да бъде надолу с главата
Наистина ли е толкова опасно? newsm12
Не сме newsm30 я тръскали, но сме я подхвърляли ,но като по - голяма.
Като беше бебенце беше толкова мъничка , че направо ме беше страх да я пипна, камо ли да я подхвърлям newsm30

# 24
  • Мнения: 306
дано не ме помислите за луда,ама аз от 5месечна си я въртя,подхвърлям и правим бънджи-обръ6там я надолу с главата и тя много се кефи/става за секунди,не я държа с часове!!!/сега правим кълбо,с помощ от нас,пак голям кеф,е много внимаваме,щом усетим,че нещо я дразни стоп и до там,не сме сем.Адамс! newsm53

# 25
  • Мнения: 951
Много обичам баща ми,но той точно това правеше-много енергично се радваше на моя син.То каквмо ли не беше,друсане,вдигане за ръчички...Правех му забележки,но това не му правеше впечатление-неговият отговор бе-да не би на вас да ви има нещо,здрави прави сте!А пък и виж,как се радва Дани!Докаго не му се скарах сериозно и казах,че аз съм майката и ще прави това,което аз кажа.Иначе и аз съм на мнение,че всякакъв вид друсане и резки движения могат да навредят на едно бебе.

# 26
  • Мнения: 394
Много съм съгласна-какви неща стават не ми се мисли.Браво за напомнянето Peace

Общи условия

Активация на акаунт